2 2
TDI FR

TDI PD tesko pali

Recommended Posts

Da li mu je uvijek isto palio ili je bilo do temperature?Npr kad sam istekao g62 senzor upali odmah samo onda lampica od grijaca gori malo duze. Po ljeti je ne palim 2 tjedna i upali odmah. E da i kad upali nema nikakvih trzanja, stepavanja. Radi normalno. Poceo sam sumnjati u chip, mozda je ubacena neka bezveze mapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tandem pumpa je dosta cest problem,neznam kako se nisam sitio prije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu a i vec sam pisao u ovoj temi. Znaci radi se o BJB motoru sa 140 000 koji nece hladan paliti, vergla po 5 sekundi pa na dalje. Kad upali baci sivi oblak dima ovisi o duljini verglanja, kad je vruc ili topli pali ok. Trosi litru ulja na 15000, ide odlicno, na leru radi super, ne gubi vodu... U meduvremenu je mjerena kompresija i cak se nije mogla mjeriti sa testerom od dizela jer je bila oko 15. Posto sumnjam na gumice na ventilima pa kad auto odstoji i iscijedi se nafta u cilindre pa nema kompresije. Da li postoji neki drugi nacin mjeriti kompresiju jer majstor bi htio otvarati motor pa da probam to izbjeci ako bas nije nuzno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ki prvo nafta i gumice ventila nemaju doticaj a gumice i losa kompresija pogotovo.

Kompresiju tj rad motora mozes vidit preko vcds-a il vas-a il kts-a i u blokovima.mjernih vrijednosti vidis koja dizna daje vise nafte i tako nadomjesta.losu kompresiju. Naravno ako je.kompresija na nekom.dost losija veca ce razlika biti. 15 je jako jako lose i sumljam da je tu majstor lose.mjerio jer s tom kompresijom bi motor trebao bit mrtav (sva 4 mala kompr). Odi u ovl servis il boljem mestru..za izmjerit kompr. nema.mnogo posla jer se mjeri kroz otvore za grijace...znaci samo.se.njih skine a i skine se struja diznama i to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ki prvo nafta i gumice ventila nemaju doticaj a gumice i losa kompresija pogotovo.

Kompresiju tj rad motora mozes vidit preko vcds-a il vas-a il kts-a i u blokovima.mjernih vrijednosti vidis koja dizna daje vise nafte i tako nadomjesta.losu kompresiju. Naravno ako je.kompresija na nekom.dost losija veca ce razlika biti. 15 je jako jako lose i sumljam da je tu majstor lose.mjerio jer s tom kompresijom bi motor trebao bit mrtav (sva 4 mala kompr). Odi u ovl servis il boljem mestru..za izmjerit kompr. nema.mnogo posla jer se mjeri kroz otvore za grijace...znaci samo.se.njih skine a i skine se struja diznama i to je sve.

ispravak mislio sam na gumice na diznama. kompresija je bila 15-16-15-17

Jel znas na kojim kanalima se gleda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja javim.

Meni se pojavio isto problem sa paljenjem, ali je totalno nasumican. Nekad mu treba drzat kljuc dok vergla da povuce i upali se, i malo gasa dodat u leru. Imam osjecaj da se cesce nece iz prve upalit kad je razina goriva ispod 1/4 tj kad je kod rezerve ili na rezervi cak. Jedno dva tjedna svaki dan pali iz prve i onda par puta nece, neovisno o vremenskim uvijetima vani.

Jedan mehanicar mi je rekao da je vjerovatno do pumpe, da se to ne bi dogadalo ako bi auto bio pun, pa bi palio iz prve svaki put dok ne bi se potrosilo pola tanka.

Svaki put pustim da se popale grijaci i pogase sve lampice i onda tek palim. A inace motor radi bez problema. Na dijagnostici ne pokazuje nista, a nedavno sam zamjenio ulje i sve filtere u njemu.

Radi se o 1.9 TDI Passatu iz 2008.

Edited by jurajbar

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna tko sta bi moglo biti tdi pd 1.9 101ks

 

kad auto prenoci,ujutro upali normalno i nakon 3sec rade pocne bit malo nemiran na okretajima kao da trko i krene dim iz auspuha onako lagano.. i to prestane nekon 5 sec cca

Share this post


Link to post
Share on other sites

možda gumice dizne ili sama dizna... bilo mi se dešavalo kada bi odstajao noć, prvo paljenje bi tresao tih 5 sekundi i sve ok, i na leru je malo više tresao. promijenio sam diznu i stvar riješena. isto pd 101ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ja imam totalno drugaciji problem koji se pojavio prije tjedan dana u 2 navrata.

Penjem se prema autoputu kod rijeke i ne stedim ga, prije izlaza na autoput stajem na benzi da ga napunim. normalno sacekam 2 min da se ohladi prije nego ga ugasim, natocim platim sjedam u auto okrecem kljuc alnaser pocne prvo tesko vrtit i onda se stabilizira (ali nekako mi sporo vrti) i vrti bez znakova zivota motor 0 bodova. Vracam kljuc na nulu, pobjesnio u sekundi, okrecem kljuc ponovo i mislim si u sebi sad ces vrtit dok ne izgoris, I nakon jedno 10 sekundi verglanja jedva al bas jedva je sastavio. ono hoce nece. E sad znam da bi trebo cetkice i cahure u alnaseru radit to je vec u planu. aku je originalan star 8 godina ali jos vrti i po zimi pali kako treba. Jos ga nisam spojio na dijagnostiku tako da neznam jel izbacio nesto. lampica mi ne svijetli.

Jel se moram zabrinut ili? sad ovdje po baranji opet pali ko sto je i palio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa! Imam problem na passatu 1.9 74kw 2004g AVB motor. Naime, preko zime mi je znao nekada pri prvom paljenju duze verglati ali bi upalio svaki puta bez nekih cudnih znakova. Zatim je doslo toplije vrijeme i to mi se desilo 3-4 puta, sada je opet doslo hladnije vrijeme i problem se ponovno javio, ponekad. No medjutim, danas odem na tehnicki pregled i stojim u redu ispred stanice, a kako sam bio 4-5 u redu, morao sam pomjerati automobil i tu mi se desi da topal auto, vani je bilo oko 19c, zavergla tri puta ali se sada malo duze patio, mozda je i accu slabiji, da me bilo sramota... Majstor mi kaze da bi mogle biti gumice na diznama, spajao ga je na dijagnostiku i nista nepokazuje... Zanima me vase misljenje... Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

passat 1-9.tdi 96 kw. mene već dulje vrijeme zeza to prvo paljenje kad odstoji preko noći. Pali ok ako je auto nagnut naprijed ali ako je natrag kao da nafta slije u rezervar, duze vergla i onda upali uz dim. Promijenio sam prije dvije godine gumice ventila, a prije par dana predihtao tandem pumpu iako nafta nigdje nije curila. Stvarno više neznam što raditi??

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde kad je poslo,imam i ja problem na passatu b6 20tdi 170ps,kad je bas hladno ne upali iz prve ujutro tj nako 10-tak sati satajanja a poslje sve ok i kad je vani toplo sve ok,nemam nikakve greske i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic,naravno problem s paljenjem,nakon sta je reparirana tandem pumpa,promjenjen zamasnjak(dvomaseni) auto povremeno jedva upali,nebitno hladan ili vruc,a i kad upali radi ko ferguson,dijagnostika pokazala senzor temperature rashladne tekucine,zamjenjen ali i dalje ista stvar,i da jedna dizna ima odstupanja,ostale 3 su u granicama evo i video https://www.youtube.com/watch?v=XtByIKyDsx8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde mi prijatelju reci kako da auto upalim?? Na guranje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa opet treba ga upalit da ga odfuram do mehanicara :hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj ga gurat da te ne potrefi još veći trošak, bolje mir.
Ili ga verglaj pa kada upali pravac mehaničar ili da te netko odšlepa do njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma rugam se guranje,to ne dolazi u obzir nikako,a ni šlepanje...nije svako paljenje da se to desava,nema pravila,nekad mi se dogodi jednom mjesecno a nekad 2,3 puta tjedno,al me muci ta dizna,znalo bi se dogodit da dijagnostika izbaci '' povremena greska pumpe brizgaljke 1 cyl'' obrisem i onda je nema neko vrime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ti preporucio da ga palis na guranje jer moze da preskoci zupcasti remen.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet oni s guranjem,to za guranje je napisano iz zajebancije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paljenje na guranje okrece radilicu, paljenje pomocu anlasera okrece radilicu. Ja sam malo glup, jel moze netko napisat razliku?

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Edited by Tomislav Kt

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2