2 2
TDI FR

TDI PD tesko pali

Recommended Posts

Nije da se ne smije samo nije preporučljivo i ja to izbjegavam baš zbog toga što bi remen mogao preskočit, pogotovo kod auta sa zupčastim remenom, kod onih sa lancem je druga priča i sigurnije je.

Mislim da je razlika u sili ili ti naprezanju radilice jer je ona veća kada se ide guranjem i nije jednaka kao kad se pali preko anlasera koji ga okreće točno određenom brzinom i okretnim momentom a kada se gura on krene polako pa ubrzano okrene radilicu pa je tu i nacukivanje i trzaji jer ne pali glatko itd. ... ne znam kako da ti drugačije objasnim ali ako ti to nije dovoljno ti ga pali na guranje, ja ni duju nisam htio na taj način.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi momenta.

Moment je sila puta krak. Krak je fixan...sila se mjenja... odnosno anlaser ima uvijek istu silu dakle i moment je isti kod anlasera. A ti kod guranja nekad mozes ga niz brdo pustit pa naglo kvacilo pustit i on cukne i na radilici preskoci remen...a nekad ga jedva poguras pa trcis unutra pustit kvacilo u 2 ili 3 brzini... sve ima svoje... zna se koliki je moment dovoljan da auto upali preko zamasnjaka..

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 ili 3... u visim ga neces moci upaliti... To koristi u nuzdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo neki elektropokretači imaju i spojku s kojom se smanjuju trzajevi a trzajevi se mogu dogodit ako mulac u autu naglo pusti spojku, umjesto da ju lagano pusti i prati kako motor prima te time smanji rizikda zupčasti remen preskoči.

 

Isto tako nije isto gurat dizela i benzinca jer imaju različite kompresije pa je benzinca bolje ako se baš mora u drugoj a dizela u trećoj.

 

Ja priznam, mene su gurali ali svi su auti imali lanac i bili ispravni, samo je aku bio problem pa takav auto začas upali, druga je stvar kod neispravnog kada ga mrcvare guranjem a onda je rizik da remen preskoči kud i kamo veći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad se vratimo na temu :) Ako imas dovoljan br okretaja (vcds i ocistas dok ovoliko vergla) dakle napon od akua spojeva i anlasera su ok... Ides na gorivo.... Ako dizne pustaju (a vrlo vjerovatno bas ta koja je u visem odstupanju.... daj sliku tih parametara) onda tandemka vrti i druka naftu da bi tad pd element dao potrebnu kolicinu za samozapaljenje... a druga stvar je i sama tandemka... reparacija nekad i nerjesava problem lose tandemke....

Kakvo je stanje s pumpom u rez.... dali radi i dal salje naftu u filter?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad se vratimo na temu :) Ako imas dovoljan br okretaja (vcds i ocistas dok ovoliko vergla) dakle napon od akua spojeva i anlasera su ok... Ides na gorivo.... Ako dizne pustaju (a vrlo vjerovatno bas ta koja je u visem odstupanju.... daj sliku tih parametara) onda tandemka vrti i druka naftu da bi tad pd element dao potrebnu kolicinu za samozapaljenje... a druga stvar je i sama tandemka... reparacija nekad i nerjesava problem lose tandemke....

Kakvo je stanje s pumpom u rez.... dali radi i dal salje naftu u filter?

To je na dijag. bio kod mehe nemam sad nikakvih slika,pumpa u rezervaru je ispravna,sve se bojim tandemke,je da je reparirana ali sta si reka,bojin se da je pojila svoj kruv

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2