2 2
Galaxy

Golf 4 farovi

Recommended Posts

Pošto mi je kamen uletio u far i potpuno razbio staklo, pa me zanima dali je moguće na farovima od Golfa 4 (2002.g.) mijenjati samo stakla? (Valeo proizvođač fara), i gdje se mogu kupiti druga (baš staklo, ne plastika). Zvao sam u par lokalnih trgovina auto dijelova i svi mi kažu da se stakla nemogu mijenjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što ne pronjuškaš oglasnike i auto otpade za karambol farom gdje su kopče popucale a staklo čitavo?

Pa swapaš samo staklo,to nemože puno koštat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nešto sam već i pronašao, samo hoću biti siguran da li se sa Valeo fara može skinut staklo zagrijavanjem, neki kažu da sa Hellinih farova (oni su plastični, ne stakleni) ide dolje, a da je sa Valeo fara gotovo nemoguće razdvojit to staklo, jer su navodno lijepljeni nekim "ludim" lijepilom. A sve što sam pronašao na oglasniku i otpadima tu kod mene su Valeo, pa da ne kupujem bezveze

Edited by Galaxy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa nešto sam već i pronašao, samo hoću biti siguran da li se sa Valeo fara može skinut staklo zagrijavanjem, neki kažu da sa Hellinih farova (oni su plastični, ne stakleni) ide dolje, a da je sa Valeo fara gotovo nemoguće razdvojit to staklo, jer su navodno lijepljeni nekim "ludim" lijepilom. A sve što sam pronašao na oglasniku i otpadima tu kod mene su Valeo, pa da ne kupujem bezveze

 

neznam koji, al na jednima je to ljepljeno necim brutalnim. Probali smo odvojit frendu prvo industrijskim fenom, nista, pa onda u pecnicu, nista, pa opet onako vruceg fenom - nista

na kraju opet u pecnicu , i rastalilo se /matiralo unutra sjenilo i sve, ali ni nakon toga staklo nismo uspjeli skinut :ne2

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da sam vidjao po oglasima,cini mi se i ebay,bas posebno staklo za far. al' sad jel' se da kod tebe skinut,to moras saznat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, ipak ću rađe onda nabaviti kompletni drugi rabljeni far.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da probaš razbiti ostatak fara, tj. s nečim izrežeš plastiku pa komadić po komadić makneš od stakla? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspio sam nabavit cijeli far sa jednim puknutim gornjim nosačem za 100kn (inače su cijene cijelih rabljenih originala dosta visoke, oko 400kn, a zamjenski neću), pa ću rađe preseliti (zalijepiti, zavariti) taj jedan plastični nosač sa svog razbijenog fara na taj "novi" i riješen problem.

Edited by Galaxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

valeo je gotovo nemoguce rastavit... dok bi rastavio svog potrgao bi sve nosace pa neka ti nebude zao sto si uzeo drugi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uspio sam nabavit cijeli far sa jednim puknutim gornjim nosačem za 100kn (inače su cijene cijelih rabljenih originala dosta visoke, oko 400kn, a zamjenski neću), pa ću rađe preseliti (zalijepiti, zavariti) taj jedan plastični nosač sa svog razbijenog fara na taj "novi" i riješen problem.

imas za kupit set nosaca u ovlastenom , one se sarafe. ako pogledas na far kod svake kopce ima napravljeno mjesto i rupa za saraf bas za slucaj ako pukne da se stave naknadno nosaci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas u ovlaštenom, cijena seta kopči za jedan far iznosi 215kn, tako da ako se radi o običnom faru, ne isplati se kupovati kad se polovan originalni far može naći za 200 - 300kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1J0998225 za lijevi far 196kn

1J0998226 za desni far 196kn

114464_x800.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bih pomoć ili savjet oko konektora za H7 kratko svijetlo pa ako je netko imao sličan problem ili se bavi time bio bih zahvalan. Mijenjao sam žarulje koje sam uzeo od Anđelka Philipsove H7, H1 i w5w pozicija. Lijevi far sam kompletno zamijenio ali na desnom sam primjetio da je na H7 žarulji potrgan ulaz od jedne flah stopice na konektoru pa ako netko ima prijedlog što i gdje da uzmem. Napravio sam upit u ovlašteni ali ako ništa ne bude da imam alternativu, našao sam na ebayu i AliExpressu pa ako netko može nešto više reći o tom konektoru.

01_H7 Stecker incl. Kabel aus Silicon Fassung Sockel PX26d Glühlampe Siliconkabel
02_2 Stücke H7 2 Pin Scheinwerfer Ersatz Reparatur Lampenfassung Stecker Draht Buchse

1619-philips-h7-visioeokrb.jpg

vwgolf4scheinwerfer_2vus64.jpg

2-stuumlcke-h7-2-pin-p6u4h.jpg

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom ducanu auto dijelova imas kupiti komektor i kosta 30ak kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je uspio potrgati (prethodni vlasnik) flah stopicu jer konektor se bas lako skine sa zarulje samo povuces nista na silu,nisam se sa time susretao jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala dečki,
budem pričekao odgovor od servisa pa ako ništa provjerit ću u trgovinama a ima ih nekoliko. Ono što bi meni trebalo je isti takav konektor u koji mogu ponovno ubost te dvije flah stopice jer kabel ne želim rezati, niti raditi nastavke kade je problem samo u kućištu. Javim rez ako nađem nešto.

Ne bih rekao da ide samo od sebe jer sam na lijevom faru jedva uspio skinuti konektor sa H1 žarulje. Prvo sam išao na silu pa odustao jer sam vidio da mogu samo polomiti i nazovem susjeda kaže samo odvijač između stopice i žarulje i ide bez problema, prije toga treba plastiku odvojiti od stopice i izvaditi u kompletno van jer inače se potrga tako da je sve osim da lako ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mijenjati zarulju na G4 je koma. Pogotovo dugu.. Jos je mi krivo ugurali pa dugo baca negdje u zrak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kod mene ide kao od sale dva prsta i za 10 sekundi zarulja je napolju, najteze je zamjenuti poziciju to sam otisao u servis i momci su to rijesili ali opet zaboravio sam ih pitati kako su je izvadili jer ja sam se mucio i nisam uspio i pukao mi je film i otjeram ko to znao da mi zamjene,Ma najbolje je sam mjenjati a i na zarulji imas oznaceno mjesto kako ide ne mozes je okrenuti naopako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klijesta i vuci,vidio na svoje oci na Golfu 5

 

Poslano sa mog SUPER koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si na jednu sitnicu, a to je da su neke stopice rasirenije a neke nisu, pa se kod vadjenja jos usjeku u kontakt od zarulje i onda imas problem kao sto sam ga imao i tu ne pomaze savjet poput ide lako kada ne ide a klijesta necu komentirati jer da sam to napravio izvadio bih sjenilo zajedno sa stopicom a napisao sam kako se vadi ako ne ide lagano.

 

Pozicija je najlaksa i ima samo dva perca i izvadis bez frke ali eto ti si imao problem sa pozicijom a ja sa H1.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su u servisu vratili sjenilo i sa klijestima iscupali lampicu pozicije jer prstima ne mozes,sad jel to za komentirati ili,nisam da sudim,posao obavljen i nikakve stete kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nema dva perca na poziciji,pa ako bi opet pregorila zarulja sramota me otici opet rece momci pa jesili u stanju bar zarulju zamjeniti

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2