2 2
Galaxy

Golf 4 farovi

Recommended Posts

ovo za popravak konektora sa zicom nema u orginalu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i mislio pa ću potražiti u nekoj lokalnoj trgovini da ne naručujem preko ebaya.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam ovaj zamjenski H7 konektor pa ćemo vidjet da li paše a bitno da mogu ove stopice izvaditi. Potražit ću i originalni negdje ako naletim na neku G4 a do tada će ovaj poslužiti.

dsc_0038rrurn.jpg

dsc_003906urz.jpg

Kod mene nema dva perca na poziciji,pa ako bi opet pregorila zarulja sramota me otici opet rece momci pa jesili u stanju bar zarulju zamjeniti


Pogledaj malo kako stoji pa ćeš skužiti, ne vjerujem da je nešto komplicirano jer kod mene je samo izvadi i ubodi, nema neki navoj ili slično. Možda je kod tebe shema zavrni u smjeru kazaljke a suprotno odvrni, kao što je slučaj kod žarulje od žmigavaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ti svaki autoelektricar tih konektora i to kvalitetnih,ja donio od Tokica on se samo nasmijao kaze da nije bas neka kvaliteta pa dok bude islo,ali mislim da ce trajati posto led nema tolike potrebe za strujom.

20 kn montaza i 20 kn konektori kod njega

 

Poslano sa mog SUPER koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros bio u Tokiću i on mi nudi sa keramikom a što će mi kad mi treba samo PVC kućište a ovo sa keramikom je deblje i stopice onda ne stanu unutra pa bih morao štiklati i lemiti originalni vod a to ne želim. U originalu isto dolazi sa takvim kućištem, baš sam maloprije pogledao, skoro da su isti pa rekoh nema potrebe da kompliciram, skinem staro i stavim, to sam napravim pa ne trebam hodočastiti električaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mijenjati zarulju na G4 je koma. Pogotovo dugu.. Jos je mi krivo ugurali pa dugo baca negdje u zrak.

Mijenjati na cetvorci zarulje je uzas,u pravu si...al ni passat nije nista bolji,izvadit kuciste filtera zraka i 100sranja za promjenit poziciju,jedva iscupa kad sam nakon 2 ure stavio pocela sama ispadat :')

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lijeva strana na G4 još nekako ali i kada se ona plastika skine da se malo prostora napravi opet vadiš i stavljaš na opip. Ja sam izvadio akumulator zbog nekih radova pa sam imao mjesta napretek ali sada mi na desnoj smeta IC. H7 žarulju sam promijenio ona još ide ali H1 i w5w pozicija jok a one se najviše koriste. Ne skida mi se crijevo od IC-a pa ću pokušati još malo žonglirati jer poziciju dohvatim prstima pa moguće da ju izvadim ali H1 opet ista stvar, šteta što ju nisam riješio kada sam EGR čistio a tko bi se sjetio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam ovaj zamjenski H7 konektor pa ćemo vidjet da li paše a bitno da mogu ove stopice izvaditi. Potražit ću i originalni negdje ako naletim na neku G4 a do tada će ovaj poslužiti.

 

dsc_0038rrurn.jpg

 

dsc_003906urz.jpg

 

Pogledaj malo kako stoji pa ćeš skužiti, ne vjerujem da je nešto komplicirano jer kod mene je samo izvadi i ubodi, nema neki navoj ili slično. Možda je kod tebe shema zavrni u smjeru kazaljke a suprotno odvrni, kao što je slučaj kod žarulje od žmigavaca.

Evo sada sam okretao u smjeru kazaljke ili suprotno i nista nisam uspio izvaditi a ne stoji cvrsto u faru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažeš nema dva perca sa strane koja se stisnu i onda izvadi, trebao si pitati lika u servisu kako se skida pa da riješiš enigmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema dva perca sa strane,da li je samo kod mene tako ili ima jos neko da je kod njega isti taj sistem neka se javi.U ponedeljak idem do servisa da pitam pa da rijesim tu engimu jednom.

Da li je VW izmjenjivao malo sistem vadjenja zarulja u G4 to neznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam kakv je sistem kod mene evo slika a i video imam ali je na Njemackom jeziku pa ne razumijem bas najbolje pa kolega <TDI> ako mozes da pomognes sa prevodom jer ti si jak tu

maxresdefault.jpg

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buden svakako, samo malo kasnije jer sam sada za kotlovinu zaduzen pa ne stignem pogledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze kolega,samo ti polako kada uhvatis vremena pa to malo pogledaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim ona ima neki fasung koji teško ide pa bi ga trebalo laganim pokretima prema dolje (abwärts) i onda ju polako vaditi van jer vidiš na slici da je na rubovima zadebljanje koje ju drži kada ju staviš nazad a dolje je kao jedno perce koje kada se fasung stisne prema dolje ima istu funkciju kao kod mene kada ta oba perca stisnem prstima. Princip kod kojeg treba malo jača sila da se izvadi pa onaj tko ne zna odustane a i na kraju je lik i napisao da ponekad može biti teško izvaditi ga. Ja bih stavio mrvu silikonske masti na fasung i onda vratio da ne trebam čupat kod slijedeće izmjene. :)

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega,budem probao sutra, znaci laganim pokretom prema dolje i onda je probati izvaditi,vidim to zadebljanje na rubovima znaci tu je drzim kada je budem vadio ako sam dobro razumio,znaci kod tebe je malo drugacije pa da tako sam i mislio da ima neke razlike,izgleda da zavisi od proizvodjaca farova kod mene je Valeo,mozda je kod tebe Bosch pa zato ima neke male razlike,morat cu staviti silikonske masti da to lakse ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, koliko vidim po kucistu i sto je lik napisao treba ga stisnuti prema dolje da se to perce podigne i da kuciste mozes izvuci van. Na fotkama vidim ili izgleda kao da je kuciste fara od keramike, pa je moguce da zbog toga tesko ide, ne znam da li je kod tebe isto.

 

Ne, kod mene je isto Valeo a kuciste od zarulje je plasticno sa dva perca koja stisnes sa strane i ide van, nemam keramicko kuciste. A ako imas malo silikonske masti samo povuci mrvu po kucistu, toliko da se olaksa vadjenje, mozda pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da si najveci eksperti na polju instalacije drugih pozicija tuneri kao ovaj sa ukljucenim pozicijama ( mozda i ksenon alien green )

 

5d8dd381c93faf8bcc662cbd104c3c00.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U onom videu samo fino kaze da vuce malo gore dolje i da moze ponekad fakat jako drzati. Dakle nema tu mudrosti, muski izvuci van i paziti da ne odleti ruka nekamo pa da se ozlijedis

Share this post


Link to post
Share on other sites

1J0998225 za lijevi far 196kn

1J0998226 za desni far 196kn

114464_x800.jpg

Ima li netko iskustva sa kopčama od prednjih farova na G4 od originalnih do zamjenskih i kako su se pokazale u praksi?

 

41ce4wgtm4lvvq64.jpg

 

reparatursatz251qqj.jpg

 

has-00002_2kyqow.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mojima ne ali nabavio još jedan set pa je samo jedna pukla s tim da ju imam pa pitam kakva su iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naručio kopče za desni far, odnosno trebam samo jedan ali dolaze u kompletu dva. Nisam naišao na neki tutorijal gdje netko opisuje kako je nakon stavljanja ali koliko vidim ako pukne to se koristi i vozi dalje a postoje već i predviđeni utori ispod kopči koji dodatno fiksiraju plus vijak pa mislim da je to onda savim solidna zamjena za original.

has-00001_3oxssz.jpg

has-00001_2dcs37.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd super pa znam ako meni puknu. Ili kupim neke dobre farove sa puknutim kopcama za jeftinu lovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, zamisli nadjes povoljne xsenon farove kojima su kopce otisle i sredis ih na ovaj nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2