0
Freak100

Lupkanje pri kretanju ili dodavanju gasa

Recommended Posts

Radi se o Passatu karavanu 1,9 tdi 96 kw 2001. g. Kvaka je u tome kad krećem ili vozim pri niskim okretajima te mu stisnem gas znači kad se motor ajmo tako reći našpana tj. cijela šasija malo propne (neznam kako da drugacije kazem) nešto lupne u desnoj strani karoserije. Tup zvuk kao metal od metal da udari. Jučer bio kod majstora i pregledan odozdola tj. cijelo podvozje i kaže da ramena nisu, amortizeri ok, nosači motora ok. i probavao ja pred njim dok je on gledao iz kanala malo ga cupkati s povučenom ručnom, svaki put se čuje ali ne može odrediti odakle dolazi zvuk zato što se prenosi preko cijele karoserije. On kaze da sumnja u letvu volana da nije nesto u njoj ali za sada nigdje ne izbija ulje i radi ok. Samo da napomenem taj problem je krenio prije nekih cca. 3 tjedna i culo se samo kad malo zesce krenes iz mjesta a sad se cuje sve vise i u voznji kad presaltas brzinu i das gasa (kad se motor naspana) ono nesto lupne. Problem je sto treba ici na more a nebih volio ostati na putu pa ako je netko imao sličnih problema ili zna o čemu je riječ neka piše. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao isti problem prije mjesec dana.Takodje nismo mogli odrediti,u mene je se na kratko culo i kad zakocim.

Na kraju u ovlesteni i pokupujem sve nove sarafe glavnih komponenti podvozja,most,lafete itd itd.Promijenim,stegnem po specifikaciji i nikad vise ni zvuka.

Cesto sam cuo za taj problem,npr most se olabavi pa se cuje,jer koriste te neke sarafe sa istezanjem ili sta vec.Zato preporucaju da kada ga jednom odvrnes da stavis novi saraf a ne stari koji se vec istegao za tu neku toleranciju :S

Ja sam tako rijesio isti problem sad ne garantiram da li je to i u tebe,ali vrijedi pokusati nije skupo :)

Takodje provjeri jeli stegnuta letva volana i svo podvozje precackaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letvu volana je provjerio i stegnuta je a da stvar bude bolja isti problem ima i moj buraz na istom auto, ne možes vjerovati. Majstor je jučer sve te vijke probao dotezati ali su svi bili ok, isto tako gledao i provjeravao poluosovine, ramena, potkove, balans štangu itd. ali nigdje nema lufta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem kod svog auta Golf III.

Bio sam kod 3 razlicita mehanicara i nitko ne zna sta se dogadja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno u zivotu nisam vidio da ama bas uvijek na Passatu mora nesto lupkati, kad rijesis jedno ono krene drugo stvarno nevjerojatno.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sličan problem ali meni je bilo kontra,znači kad sam kočio čulo se nešto kao da struže metal o metal...isto nigdje lufta na podvozju da bi na kraju sam skužio da zvuk dolazi iz selen blokova koji na oko izgledaju super,3 majstora su mi rekla da su seleni dobri i da ih ne treba mijenjati no međutim oni jednostavno škripe kod većih opterećenja...privremeno sam to riješio dorim starim WD-om ali planiram ih sada zamijeniti...eto to je moje iskustvo pa možda i tebi pomogne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel passat možda automatic?

Najviše zbog takvih sitnica sam ja prodo svojeg golfa 4, stalno neki k...c lupka, škripi,

promijenim sve selene, gumice sve OEM i za 3 mjeseca opet, da poludiš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije automatic nego ručni. Jučer sam bio kod kolege majstora koji radi na tehničkom pa smo ga testirali na onim pokretnim pločama sto imaju na tehničkom inače za provjeru zglobova i podvozja. Gledao je iz kanala i kaže da sumnja najviše u ležaj na desnom kotaču ali nemože 100 % garantirati. Pa vidjet ćemo hoće početi zujati i pogoršavati da vidimo jel je on ili je nešto treće u pitanju. Ovako sve što ste dosad napisali je već provjereno ili se provjeri i sve to bude ok tako da neznam šta reći. :glavomuzid

Share this post


Link to post
Share on other sites
0