3 3
AlphaScorpii

Atest gewinde i gume

Recommended Posts

De malo opisi sta su radili gledali itd...

Gdje si bio na herzu ili bonavia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u osijeku, odnosno josipovcu na preporuku kalkana i ekipe s aks-a, ujedno je u osijeku i najbliza stanica koja to radi, ima ih par tamo, kod nas nema rampe i ne rade. Uzme tablicu s brojevima, poslika auto sa svih strana, poslika gume i oznake na njima, auto na kanal i onda ga klima drma gleda iznutra luftove i slika podvozje. Mora biti 8mm između ovjesa i felge minimalo, onda donese rampu i zadnji desni je natjerao na rampu, opet je auto na kanalu, slika se sve opet kako stoji izvana i iznutra i opet svi zazori izvana i ovjes, puni lijevi opet svi zazori, puni desni tak kad je nadignut i mjerenje, a napravi valjda 50 slika. Skinuo felgu i sve oznake unutra poslikao i popisao u izvjesce i to je to. 270 kn +20 kn biljega. Kulturno i fino, naruce te kad da dodes. Kaze covjek koliko ima iskustva da po tim mjerama sve stima i prolazi i da bi trebalo biti u redu, doci ce papiri kuci za 10ak dana. Na passata mog 8J et35 235/40/18

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo da javim, tuv od felgi nije bio potreban, za 8 dana mi je dosao kuci atest, 43 kune upis u napomenu. Legalan napokon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj super da se to rjesilo bezbolno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodem na herc gore i hoce mi maknut 15 dimenziju a pise mi dodatna 18, natezali se a bar pola sata dok je to upisao, 10 minuta mu je trebalo da skonta da sam atestirao gume a ne kuku. Katastrofa.

Mouse nisu moje na njuski, komplet sam ih uredio pa nek se voze jos ovu sezonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah to si trebao otic do onog Pavleta sto bude dole na kamionima pa da im on objasni...on je ok lik a radi na atestima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Murar da, bio sam poslijepodne pa ni nema nikog, procedura tipkanja kao tegljac da registriram, strava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u osijeku, odnosno josipovcu na preporuku kalkana i ekipe s aks-a, ujedno je u osijeku i najbliza stanica koja to radi, ima ih par tamo, kod nas nema rampe i ne rade. Uzme tablicu s brojevima, poslika auto sa svih strana, poslika gume i oznake na njima, auto na kanal i onda ga klima drma gleda iznutra luftove i slika podvozje. Mora biti 8mm između ovjesa i felge minimalo, onda donese rampu i zadnji desni je natjerao na rampu, opet je auto na kanalu, slika se sve opet kako stoji izvana i iznutra i opet svi zazori izvana i ovjes, puni lijevi opet svi zazori, puni desni tak kad je nadignut i mjerenje, a napravi valjda 50 slika. Skinuo felgu i sve oznake unutra poslikao i popisao u izvjesce i to je to. 270 kn +20 kn biljega. Kulturno i fino, naruce te kad da dodes. Kaze covjek koliko ima iskustva da po tim mjerama sve stima i prolazi i da bi trebalo biti u redu, doci ce papiri kuci za 10ak dana. Na passata mog 8J et35 235/40/18

ja imam problem.. trebao bi atestirati felge i gume jer nije prosli vlasnik.. sad neznam koliko je jota.. mislim da je 9... gume 225/35/19

 

vidim si radio na passatu... imam i gewinde.. na njih je atest 850kn ?!?!?!??! wtffff.. bolje

mi ih je skinit i stavi orginal ovijes i kupit H&R opruge... iovako vec jedna lupa neznam sta moze biti... evo posaljem

slike pa dajte neke savjete... felga je siroka... a guma navucena.. da je 235 gore strugao bi blatobran...

 

 

b8a57bd89bb7c742c06e4d2890647364.jpg

 

a2986e2519c34bbd826d4f419f29becc.jpg

 

60505f8f58c647ed8c1920f96f108a18.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ne mozes atestirati. Guma ne smije biti navucena a felga ne smije viriti van

 

9x19 su felge

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako budeš išao kod normalnog,budeš atestirao...ja imam malo navučeno na 8,5J 225/35/19 gumu a to nije velika razlika prema ovom gore...atestirao sam gewinde i felge,cijena je oko 850kn...moraš imat bar neki papir (TUV) od gewindi i felgi...ak nemaš skini s neta

 

Meni je felga malo virila naprijed,možda 1mm,tek tolko da je virila...ko ovo gore,nisam do kraja ni spustio zbog atesta nit radio špur...a to i ovisi o ispitivaču,on može reči da je ok i tak poslikat da se nevidi

 

atestiraj sve skupa,niš ti neznači skidat i vračat opet gore gewinde i onda opet na špur,uštedit nečeš a imat češ bzvz dodatnog posla

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako budeš išao kod normalnog,budeš atestirao...ja imam malo navučeno na 8,5J 225/35/19 gumu a to nije velika razlika prema ovom gore...atestirao sam gewinde i felge,cijena je oko 850kn...moraš imat bar neki papir (TUV) od gewindi i felgi...ak nemaš skini s neta

 

Meni je felga malo virila naprijed,možda 1mm,tek tolko da je virila...ko ovo gore,nisam do kraja ni spustio zbog atesta nit radio špur...a to i ovisi o ispitivaču,on može reči da je ok i tak poslikat da se nevidi

 

atestiraj sve skupa,niš ti neznači skidat i vračat opet gore gewinde i onda opet na špur,uštedit nečeš a imat češ bzvz dodatnog posla

nisam mislio skidat pa vracat.. nego skinit skroz gewinde i ostaviti orginal ovjes sa H&R oprugama -40mm...

 

reg je za dva mjeseca.. do tad se nadam da cu uspjeti promjenit tockove.. jer obako navuceno guma ne hvata podlogu kako bi trebala.. bas se vidi trag kako se trosi.. i na gewindama struga.. da je 8,5j ne bi bilo problema.. al ovako je bas sjebano.. meni je 225/35/19 na 9J.... et 35....

fab431192f585ffe2daaf7d8ab0c1224.jpg

 

48fccb0eeba18c6e33294a9e592e8c28.jpg

 

zadnje su ovo gore

 

prednja ovo dolje

 

afde4e717f1f8bcc833806c61950f6ae.jpg

 

problem je sto guma 235 ne moze ici onda bi svaki put blatobran sjedao na gumu.. iovako zadnje riba dosta kad sjedne dvoje iza..

 

jednostavno flega je presiroka za passata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da baš je na granici navučeno,najbolje da ideš pitat u cvh kod čovjeka koji radi ispitivanje dal bi prošlo


felga mi se ne čini izvan ruba,ako i je sitnicu... onda treba dobro poslikat da ne izgleda tako...da su 8,5J siguran sam da bi prošlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

da baš je na granici navučeno,najbolje da ideš pitat u cvh kod čovjeka koji radi ispitivanje dal bi prošlo

 

felga mi se ne čini izvan ruba,ako i je sitnicu... onda treba dobro poslikat da ne izgleda tako...da su 8,5J siguran sam da bi prošlo

d34572b71d0539201bde037bafa51279.jpg

 

ovdje mi tvoja felga izgleda bar 5mm il vise vani od moje..

d34572b71d0539201bde037bafa51279.jpg

 

ovdje mi tvoja felga izgleda bar 5mm il vise vani od moje..

ili je to bilo bez gume testiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

golim okom se vidi da felga viri van..a guma je navucena bas iz razloga da je kao pod blatobranom....al to nece proci...

prodaj felge i uzmi za svoj auto odgovarajuce....

a gewinde bih svakako zamjenio za sportske amortizere plus eibach sportline

i mirna bosna

Share this post


Link to post
Share on other sites

d34572b71d0539201bde037bafa51279.jpg

 

ovdje mi tvoja felga izgleda bar 5mm il vise vani od moje..

 

ili je to bilo bez gume testiranje

e to je bilo na dizalici slikano,i na običnim oprugama,kad nisam ni sam znao ak bude to funcioniralo,zanemari...sad na gewindama je ovak,al na atesu nije bio spušten ko sad pa je skoro pa malo bilo van

 

WP_20160614_15_09_14_Pro_zpsq0qnq1z5.jpg

 

 

najbolje bi ti bilo posudit neke felge 8 ili 8,5J sa 225 gumama

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to je bilo na dizalici slikano,i na običnim oprugama,kad nisam ni sam znao ak bude to funcioniralo,zanemari...sad na gewindama je ovak,al na atesu nije bio spušten ko sad pa je skoro pa malo bilo van

 

WP_20160614_15_09_14_Pro_zpsq0qnq1z5.jpg

 

 

najbolje bi ti bilo posudit neke felge 8 ili 8,5J sa 225 gumama

a ko ce posudit 19" tockove ako ga podignem malo gore vjerovatno ce se uvuci malo tockovi.. prednj ne moraju.. samo zadnji 5mm bi bilo dosta...

 

al me moze rusiti zato sto je navucena guma ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ga podigneš felga ide van...jedino ako za atest baciš nagib pa poslije napraviš opet optiku...a za gume možda te nebude ako je neki normalan,ja bi probao otič, meni u papirima o ovih felgi imam baš tuv za Passat obje dimenzije 225 i 235 na 8,5 ....probaj nači tuv za 8,5J i 225 ionako neče skidat kotač i provjeravat,a ni ne piše ti


neče te rušit,nego ti bude reko jel misli da može proči ili ne,pa ak misli da bude onda bude i tako napravio a kad u CVH odobravaju sumnjam da če komplicirat,bitno da je njima plačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomoć molim vas..treba bi mi tuv za JOM gewinde za mk1

 

di da nađem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu.. 185 35 17 na golfu 3, 7.5 j, da li je moguce upisati ?

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Atestirati*

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3