0
drazen323

golf 5 tdi problem

Recommended Posts

radi se o golfu 5 1.9 tdi...

Problem je što auto nekad vuče normalno a nekad bude trom do bola i tad još dosta dima pritiskom na papučicu gasa...

kad bude sve u redu onda je živahan na nižim okretajima i bas se osjeca kako vuče i čuje se onaj zvuk "ksssss" (zvuk sove) nakon otpustanja gasa i prilikom šaltanja. sljedeci put kad ga upalim, krenem a on trom ko sdi u pocetku i tek kasnije pocne vući al nije to to i necuje se uopce onaj zvuk turbine.

Ići ću sljed tjedan na dijagnostiku al da vidim jel neko imao slicnih iskustava i što je bilo uzrok tome... pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
radi se o golfu 5 1.9 tdi...

Problem je što auto nekad vuče normalno a nekad bude trom do bola i tad još dosta dima pritiskom na papučicu gasa...

kad bude sve u redu onda je živahan na nižim okretajima i bas se osjeca kako vuče i čuje se onaj zvuk "ksssss" (zvuk sove) nakon otpustanja gasa i prilikom šaltanja. sljedeci put kad ga upalim, krenem a on trom ko sdi u pocetku i tek kasnije pocne vući al nije to to i necuje se uopce onaj zvuk turbine.

Ići ću sljed tjedan na dijagnostiku al da vidim jel neko imao slicnih iskustava i što je bilo uzrok tome... pozz

 

Diagnostika ce valjdsa nac gresku... a koji je uzrok greski bi trebao znat meštar.. Recimo kad je problem/greška tlak punjenja previsok onda se sumlja na vakum dozu il na sami vnt mehanizam na turbini... mada ima jos mogućih uzročnika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vakum doza je sta? Jer ja imam jednu semu koja mene muci vec duze vrijeme opletem po gasu i auto zestoko krene i onda nakon mal duzeg drzanja gasa cca 3500 do 4 milje okretaja kad ono pocetak turbo boosta zavrsi samo se pocne ponasat ko benzinac. a ako ga drzim na 3 i poklopim gas onda dok traje pocetak turbo boosta ide ko lud. znaci jednostavno pocne samo jednolicno vuc ko kaki benzinac. jel to mozda do one prigusnice. one "kugle" za vakum crijeva turbine. moja je varijabilna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo bio sam na dijagnostici kod meštra i ne pokazuje nikakvu grešku... ???

 

e sad, majstor mi kaze da je najvjerojatnije MAF u pitanju pa ce to sutra isprobat sa drugim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo opet ja i turbo se nadmudrujemo. Opet je probio S crijevo na interkuleru međutim uspio sam ga efikasno zakrpati :D ne pusta pritisak al mi se pojavio turbo lag. gas do poda a on lansira tek iznad 2300-2400. I jel mi neko moze objasnit cemu sluzi vakuum doza ilitiga prigusnica. eto tolko da ne otvaram novu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eo opet ja i turbo se nadmudrujemo. Opet je probio S crijevo na interkuleru međutim uspio sam ga efikasno zakrpati :D ne pusta pritisak al mi se pojavio turbo lag. gas do poda a on lansira tek iznad 2300-2400. I jel mi neko moze objasnit cemu sluzi vakuum doza ilitiga prigusnica. eto tolko da ne otvaram novu temu.

s čime si krpijo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fleka za gume, ducktape (onaj srebrni "selotejp" s vlaknima) i na to sve 4 šelne stegao jednu do druge da ne puca dalje i ne pusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne zvuci uopce. a to se i trazi. Nesmije bit sustanja :D ali sad me taj lag jebe. Prije sam taj lag imo samo kad krenem dok je hladan dok se turbina ne zavrti jednom kak treba. A sad cijelo vrijeme, uzasno sekira. Mislim da cu ja prec na silikonske cijevi i inox pa nek onda izvodi take pizdarije s crijevima ako moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije golf ali je tdi i "problem" sa turbinom,passat 1.9tdi 110ks,97.godina.
znaci imam ovakav problem,prije mi je stalno isao u safe mode na oko 110km/h,"gasio turbinu",ali je uredno vukao od priblizno 1900-2000 okr/min dok ne ode u safe mode.
nedavno sam skidao prednji kraj,pa usto i skidao zeljeznu cijev koja ide kroz branik od interkulera do S crijeva turbine jer sam je u poljupcu sa trotoarom/rinzolom/parapetom iskrivio.stavio sam drugu zeljeznu cijev,vratio sva crijeva na misto,nijedno mi se nije cinilo puknuto...

sad imam drugi problem,auto pocinje vuci tek od 2500-2600 okr/min, ali vise ne odlazi u safe mode :S

totalno je lijen,uzbrdo da ne spominjem.I od jucerasnjeg posjeta autocesti i voznje oko 15-ak min 140-150km/h poceo je "cvilit" kada dodam gas,slican zvuk cviljenju remena,ali nevirujem da je remen neki jer su svi mijenjani nedavno...

jel bi mogla bit turbina pa-paa :S
auto ne dimi vise nego inace do sada,jbga skinut je katalizator pa mora dimit malo vise :S
ako ima neko da zna u cemu bi mogli bit problemi bio bih zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a neznam,vuce ko lud od 2500,da je intercooler valjda nebi ni tada vukao :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

a neznam, tako nešto slično je bilo kumu mi na pasatu 99.g. PD motor, pa se čulo kao cviljenje kaiša. Lagano je bio puknut IC. Promijenio mu novog i auto vuče normalno.

Neznam jel ti netko zna na dijagnostici čitat MAF, on ako je pošao zna zapamtit neku vrijednost i po njoj daje gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne zvuci uopce. a to se i trazi. Nesmije bit sustanja :D ali sad me taj lag jebe. Prije sam taj lag imo samo kad krenem dok je hladan dok se turbina ne zavrti jednom kak treba. A sad cijelo vrijeme, uzasno sekira. Mislim da cu ja prec na silikonske cijevi i inox pa nek onda izvodi take pizdarije s crijevima ako moze.

Eo da napisem uzrok laga. napuknuto vakum crijevo. crijeva promjenio i uzivam vec dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moguce da se intercooler zaštopao :S

vidit cu ovi dana skinit ga i očistit...

jel moram skidat branik,prsa,hladnjake da skinem intercooler ili se moze nekako ispod auta jer imam kanal kuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene je problem bio u ventilu turbine, zahrđalo đubre i ona polugica aktuatora se nije mogla pomicat, zaštekala tj vakuum ju nije mogo povuć

Share this post


Link to post
Share on other sites

sutra cu jos jednom detaljno pogledat crijeva sva jel pustaju,jel se polugica dize,pa cu najkasnije intercooler skinit i očistit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome je zahrdao ventil neka se nevoza tako dugo jer mu onda varijabla na turbini neradi, a kada je dugo u jednom polozaju onda zapekne i ona.

IC mislim da je tesko skinuti ako je branik gore.

Mozes si preventivno skinuti crijevo od dovoda zraka do turbine pa vidjet koliko lufta turbo ima. Meni sve to zvizdanje vuce na turbo...

 

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

IC skinut bez skidanja branika i fara...
opran,ociscen,dosta uljav bio :S
kad se osusio skontali smo da ima rupicu malo veceg promjera od širine igle,odnili majstoru,zavario,testirali i ne pušta nigdi...
smontirali sve nazad,provjerili turbinu i luft je zanemariv...problem ostao isti,tek na 2500 "puni"...

lud sam vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promjeni vakum crijeva. ili ih bar provjeri, meni bilo napuknuto i isto je tako kasno "punio"

Share this post


Link to post
Share on other sites

vakum crijeva skinuta i prigledana,nijedno ne pušta,uredna su.
skinili crijevo sto ide na turbinu,cilo je uljavo,nije nigdi puknuto.
ulje u motoru sam provjerava prije tjedan dana,bilo je na normali,malo ispod maksimuma,ovi dana kontam otic prominit ulje jer je od prosle izmjene proslo 10-ak tisuca,danas kad je bila dignuta hauba usput idem potegnit sipku,vidim ima ga 1cm od kraja šipke,skoro pa ništa,turbina sve popapala...
stari je do subote u Njemačkoj pa sam mu reka da vidi od tamo donijet neku repariranu,mogu i tu reparirat ali nekako mi je možda bolje od tamo donit :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

turbo dok ne radi loce ulje probaj zamjenit maf i dobro pregledaj usisnu cijev od filtera do turba jer ako ima rupicu maf neradi kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi!

 

Danas sam bio kod majstora da mi opet zamjeni kompresor klime.

 

Ostavio sam mu ujutro auto i on me zvao da poslije posla dodjem po njega.

 

Auto sam preuzeo i krenuo doma.

 

Međutim, auto nije vukao apsolutno nikako niti je primao gas.

 

Vozio sam se tako do prvog odgovarajućeg mjesta di sam se polukružno okrenuo i vratio natrag u servis.

 

Gazda kaže da nigdje nisu išli s autom i da je radio na mjestu upaljen cijelo vrijeme bez problema.

 

Kad je dignuo haubu počeo je vikati na radnika/šegrta/pripravnika kaj već je, zakaj mali nije složio kak treba crijevo koje ide od turbine na intercooler.

 

Čuo sam kam mu mali govori da je nešto "škljocnulo" kad je namještao i da je mislio da je to to.

 

Drugi gazdin meha je počeo navlačiti to crijevo i koliko sam iz auta uspio krajičkom oka vidjeti nije mu baš išlo. Imao sam osjećaj da je skinuo neku gumicu tanku s tog djela i da ju je otišao tražiti po ladicama ali izgleda nije imao odgovarajuću.

 

Vratio se nakon par min s nekom gumicom namontirao ju je i nekako to sve "sklepao"

 

Auto sam upalio, provozao i imam osjećaj da mi ipak malo lošije vuče neg kad sam ga dopeljao kod frajera.

 

Rekao sam mu to nakon probnog kruga, a mehaničar je sjeo u auto, provozao se kratko i rekao da po njemu auto srkoz normalno vuče.

 

Meni ipak osjećaj da je to ipak nešto lošije nego prije.

 

Sad me zanima da li na tom spoju između crijeva koje dolazi s turbine i intercoolera ide neka gumica i jer mi je frajer tu nešto improvizirao?

 

Stavljam i fotke kak to sada izgleda jer mi djeluje da šelna koja to treba držati nije "sjela" na svoje mjesto. Da li je ovo po vama ok?

 

20140723_182507.jpg

 

20140723_182524.jpg

 

20140723_182607.jpg

 

 

 

Bio bih zahvalan kolegama koje imaju iskustva i znanja oko ovih stvari da mi pomognu svojim odgovorima.

Edited by blazcelik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Moguce da su ostetili gumicu pa gubi tlak i slabije ide

 

Gdje si to bio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se čini da ne dihta kako treba, ako slabije vuče.

Zato je meni majstor dok je sredio kompresor, napravio jednu probnu vožnju da vidi dal sve radi kak treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0