2 2
duj0

Map/Maf senzor, protokomjer zraka...

Recommended Posts

Zanima me dali je itko kupovao taj senzor kako god ga vec zvali razni mestri jer svaki ima svoj "naziv"..

Zanima me cijena i koji nejbolje kupiti?

Na dijagnostici mi ne ocitavu njega kao gresku (niti jednu) vec po zvuku mestar kojem vjerujem je rekoa da je do njega, inaca auto dok je hladan slbo prima gas kada se zagrije na 90% je od onoga sto bi trebao biti jer kao da kasni sa odzivom na gas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otiđi u neko zastupništvo Pierburga,oni ih prave za VW .

MAP senzor je zalemljen u kompjuteru

MAF je pričvršćen na usisnoj kutiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da taj na usisnoj cijevi, ustvari klapni filter zraka..

Hitachi je kod mene, iznenadio sam se vidjevsi to ne znam dali je to original ili??

Edited by duj0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan mali OT ali vezano za pitanje.

 

MAP u kompjuteru radi na očitanju sa vakuum cjevčice što ide u njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj dali sada ja imam pogresan maf ili ide i na ove motore 1.6-74kw??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala mofijozo... :palacg

Oupsss, gangsteru.. :D

 

Jos netko kada bi znao reci trgovinu,br. gdje kupiti ili jos bolje i cijenu...

Polovan je upitan ili??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je tema stara ali da ne otvaram novu, znaci spojim auto i vag com mi ocita da mi je maf 400i nesto a triba bi bit 200 i nesto , e sad vidim pise to je kod filtera negdi, bi li mi ko to moga malo objasnit, di je i sta je i jeli imam problem s njim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U filteru zraka bi ti trebao biti, na passatu je u ovoj "cijevi".

Technical-MAF_Snorkel_07.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je tema stara ali da ne otvaram novu, znaci spojim auto i vag com mi ocita da mi je maf 400i nesto a triba bi bit 200 i nesto , e sad vidim pise to je kod filtera negdi, bi li mi ko to moga malo objasnit, di je i sta je i jeli imam problem s njim. :)

Maf ti je na kucistu tj. poklopcu filtera zraka,pricvrscen s 2 vijka i jack je ukopcan na njega.

Razliku ti prikazuje jer ti je vjerovatno blokiran EGR na autu pa MAF ocitava visu vrijednost.Ako nemas nikakvih drugih problema na autu nediraj ga,sasvim normalna pojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maf ti je na kucistu tj. poklopcu filtera zraka,pricvrscen s 2 vijka i jack je ukopcan na njega.

Razliku ti prikazuje jer ti je vjerovatno blokiran EGR na autu pa MAF ocitava visu vrijednost.Ako nemas nikakvih drugih problema na autu nediraj ga,sasvim normalna pojava.

Aha, e znan di je, je blokiran mi je, inace auto ide super..e fala ti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje..

Ja kad sam uzeo auto je taj isti muf bio iskopcan, djek izvadjen. Govorim za kutiju poslije filtera zraka. Dali je bivsi vlasnik ili meh koji je pregledao auto to neznam.

Mene zanima dali je problem kad je on iskopcan? Ja sam ga ukopcao i isto je, nisam primjeti razliku.

Iako sam po pricama treao primjetit, golfijaner se rola bez beda. Sta dga uspojim na neki komp sa tim djidjama da mi kaze ili da rolamo i dalje?

Tnx ljudovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje..

Ja kad sam uzeo auto je taj isti muf bio iskopcan, djek izvadjen. Govorim za kutiju poslije filtera zraka. Dali je bivsi vlasnik ili meh koji je pregledao auto to neznam.

Mene zanima dali je problem kad je on iskopcan? Ja sam ga ukopcao i isto je, nisam primjeti razliku.

Iako sam po pricama treao primjetit, golfijaner se rola bez beda. Sta dga uspojim na neki komp sa tim djidjama da mi kaze ili da rolamo i dalje?

Tnx ljudovi

Ja kad iskopcam taj dzek auto nece da ide..jedva se vuce i neprima gas..kad vratim vuce odlicno..pa mislim da bi i kod tebe tako tribalo bit..ako grijesim nek me neko ispravi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da o tome pricamo..kad se iskopca auto nista ne ide..a on je bitan za protok zraka bla bla..tako se triba ponasat vjerojatno zbog komp.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje kupiti MAF po najboljnoj cijeni, novi i originalni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje kupiti MAF po najboljnoj cijeni, novi i originalni?

Treba ti za passata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Trenutno se raspitujem ali kroz 2 mjeseca bi htio srediti struju, passat je u boxu godinu i pol.

Uzeo bih isključivo novi, a polovni u određenim uvjetima ali moram ti napisati ponudu pa ako budeš zainteresiran. Poslao bih ja več odavno auto kod tebe ali mi je 3000kn minimalno transport tamo i nazad tako da bi te pare radije dao majstoru. Više napišem na privatnu poruku naredni period.

Ono šta sam našao na netu je Silux 1500kn i intercars 2000kn, oba Bosh-eva, bar se nadam da ne valjaju kopije neke. U ovlaštenom je bio 3000kn u vrijeme kad sam radio generalku dako da je več dobra razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Originalni, 100% ispravni imam, ispitan.. Na prvim generacijama 1.8t ovi zamjenski se nisu pokazali.. Iz iskustva kazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ola, da ne otvaram jos jednu temu, nadovezati cu se.

 

O cemu se radi, radi se o golf 4 1.9 tdi, 94 kw.

Slabo mi je poceo ic u zadnje vrijeme, nekad ima snage nekad ne, vecinom ne, i sve je gore i gore bilo s vremenom. Cak ovisi i o temperaturi zraka vani. Safe mode zna bacit, ali ne cesto.

 

Novi n75, provjerio da li ventil prednabijanja radi (radi), dakle iskljucujemo i crijeva. Dijagnostika ne veli nis, osim da maf previse zraka mjeri,

"Provjerio" sam ispravnost mafa tako da sam iskljucio maf i gledao kako se auto ponasa, ponasa se isto. Ni gore, ni bolje. Isto. Negdje sam citao, ako se auto nakon iskljucivanja mafa ponasa isto ili bolje, maf je otiso na drugi svijet?

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je..ako istekas maf i sve ti se isto ponasa i vuce auto onda je on otisao...

Al jos ga provjeri na dijagnostici za svaki slucaj ako imas u blizini..u voznji pod gasom ga testira i onda sve znas jel valja il ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na G5 2.0 TDi slično bilo,auto mrtav do 2000 rpm i ne reagira na gas,na kraju nakon par posjećenih servisa, utvrđeno da otišao senzor pritiska za turbinu koliko me sjećanje služi,cca 400-450 kn,a maf bio na dijagnostici..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je najbolje probat s drugim mafom?

 

Imam kineski vcds. Kak da s njim vidim. Mesurment block 3 pa gledam?

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesira koje bi vrijednosti trebale bit pod normal posto je egr blindiran

74kw pd

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2