2 2
duj0

Map/Maf senzor, protokomjer zraka...

Recommended Posts

Ja imam delphi dijagnostiku..znaci u voznji kad das pun gas, ocitanje ako je maf odlican dode do nekih 1200 mili necega..neznam mjernu jedinicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesira koje bi vrijednosti trebale bit pod normal posto je egr blindiran

74kw pd

Kad je egr blindiran, onda maf pokazuje vecu vrijednost, i stalno oscilira pa tesko da se moze reci kad je u normali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru,imam jos jedno pitanje,dal maf valja il nevalja il ima treca stavka da ponekad dobro radi nekad ne....sto bi znacilo da svejedno nevalja samo dal je moguce da varira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

od pierburga uzeo ulozak. tj maf. i za sad je nebo zemlja. vidjet cemo kak ce bit. ubit se za zvjezdasti s rupom. ubit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maf moze i valjat i nevaljat skoro nista i biti osrednji...najbolje provjerit na dijagnostici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je egr blindiran kaze vece vrijednosti od dopustenih,zato pitam dal postoji kakva ljestvica normi za blindirane egr...

Naime,ako ga iskopcam ne vuce nikako osjeti se razlika,a dok je ukopcan desi se koji dan da ne vuce nikako al opet vuce bolje nego kad je iskopcan..

Osjetim to kad smo cetvorica u autu u jednom specificnom zavoju u brdu,neki put ga u drugoj prodem bez jebemti a neki put moram saltat u prvu bez obzira na zalet

Share this post


Link to post
Share on other sites

od pierburga uzeo ulozak. tj maf. i za sad je nebo zemlja. vidjet cemo kak ce bit. ubit se za zvjezdasti s rupom. ubit!

i kako si ovida onda?

ono je neki baš poseban "ključ"

ima na e-bay kao za to,al može se klištima nekako,malo se izjebeš al uspiješ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Katastrofa dan. Iso sa istoka na zapad platit zamasnjak. Platim i idem nazad, a guzvetina mrtva. A golf ne ide. Reko idem u tokic po maf makar umro. Dodjem tamo onaj pajdo je naso njih par on ne zna tocno ovo ono. Ja reko prodaj mi taj nastavak da vidim jel pase maf. Da mi on torax sa rupom. 30 ne ide. 25 ne ide. 20 ne ide. Gledam ja pa to je zvjezdasti. Prodo mi rodjo set toraxa u medjuvremenu. i sim i tam ima na heinzelovoj. i ajde ante iz sesvete na heinzelovu, jer samo tamo imaju zvjezdasti s ruppm za maf. dodjem tamo. red i pol klasika. ode frajer trazit. nema ga pet minuta. kaze. jedva sam ga naso, 59 kn. i zamijenio

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tebi kazem. Znaci obrisi ju. Zagrij motor i probaj. Najvjerojatnije ce jos jednon javit gresku. Obrisi ju ponovo i ako je sve ispravno vise se nesmije greska javljat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na G5 2.0 TDi slično bilo,auto mrtav do 2000 rpm i ne reagira na gas,na kraju nakon par posjećenih servisa, utvrđeno da otišao senzor pritiska za turbinu koliko me sjećanje služi,cca 400-450 kn,a maf bio na dijagnostici..

Kak ste zakljucili da je MAP?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kak ste zakljucili da je MAP?

MAP je taj senzor pritiska turbine ?

Uglavnom odvezao kod deckiju u ovlašteni seatov,auto gore na dizalicu ja u autu i on skinuo zaštitnu plastiku pa pali i gasi auto 7-8 puta pa ovo crijevo pa ono i stalno izbacuje nedovoljan pritisak, zamijeni crijevo i provoza opet isto selne,na dizalicu opet pali gasi i promijeni senzor koji je bio org gas i auto divlja kao prije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas citam da bi bilo dobro tu i tamo ocistit taj MAP. Na citavom internetu neeeema niti jednog tutoriala, gdje se uocpe nalazi, kamoli kako se skida. Cuo sam da je kod interkulera, da li se treba skidat branik, ne treba itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas citam da bi bilo dobro tu i tamo ocistit taj MAP. Na citavom internetu neeeema niti jednog tutoriala, gdje se uocpe nalazi, kamoli kako se skida. Cuo sam da je kod interkulera, da li se treba skidat branik, ne treba itd?

Taj senzor vjerojatno ne mislim isto,on ti sjeda u neki jack i to je to,ne znam sta ćeš čistiti,ako je krepao mijenjaj i to je to

 

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na senzor izmedju intercoolera i usisne grane, on se nalazi na samom intercooleru ispod dewne cijevi na slici...

 

Valeo-Turbo-Intercooler-Charge-Air-Coole


0281002399.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li taj intelkuler u golf 4 1.9tdi pd stoji tako kao na slici ili je okrenut naopako. Da se taj map vidi kad gledas odozgo?

Ja sam gledao oko lijevog fara, ispod posude za stakloper i vidio sam nesto nalik ovome sa slike?

 

vw_audi_skoda_seat_1_9_intercooler_golf_

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidio sam ga dok sam cistio cijev od IC ali koliko vidim nema se sto tu cistiti, jedino ako se moze nesto nakupiti oko senzora u sto sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidio sam ga dok sam cistio cijev od IC ali koliko vidim nema se sto tu cistiti, jedino ako se moze nesto nakupiti oko senzora u sto sumnjam.

Mislio sam nesto tipa ovo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se senzor, sa gornje strame ic-a je, 2 vide ga drze, lako ga skinut i oprat brake cleanerom ili wd40 i vratitga nazad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas se on nalazi na desnoj strani ispod fara, kako si opisao a sada ne znam da li ga je netko cistio WD-om i ima li nekog osjetnog ucinka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas se on nalazi na desnoj strani ispod fara, kako si opisao a sada ne znam da li ga je netko cistio WD-om i ima li nekog osjetnog ucinka.

Ha treba vidjet, ako je u ovakvom stanju kao sto je u ovog passata onda treba ocistit. Ja bar mislim. Nije neki posao tako da cemo vidjeti za vikend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda to nije isti senzor,kao što rekoh ako je ta senzor pritiska turbine, mijenjaj ili vozi sa takvima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga cistio sa Liqui Moly mass air flow sensor cleaner nije bilo neke razlike a bio je suv MAP a i crijeva suva malo sam ga presao sa njim nije se imalo nista ocistit ali reko da probam nema nikakve razlike._vyrn_41294066lm.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2