0
HELL

stare gume?

Recommended Posts

Posjedujem Scirocco mk3, i na njemu imam Dunlop gume SP SPORT 01, u dimenziji 205/50/17. Vozeći po autocesti, pogotovo na dionici ZG-RI, gdje autocesta nije sasvim ravna, primjetio sam da auto kao da mi gubi kontakt s asfaltom pri vecim brzinama, iznad 130-150 dok na ravnim djelovima ide i 170 ali iznad toga mi se također čini kao da ne drzi najbolje. Kao da vise nema grip. Inace gume sam dobio s autom i sada su stare pune 3 godine. S njima sam presao cca 20.000-25.000 km, ne znam tocno jer imam i zimske, a auto je trenutno na 33.000, pa otprilike racunam. Gume imaju jos uvijek dobre ripne, ne izgledaju mi potroseno. E sad mene zanima, vjerujem da ce biti ovdje ljudi koji imaju vise iskustava s tim od mene, da li je moguće da su gume već za promjenu unatoč relativno maloj kilometraži i samo 3 godine starosti, ili je to sasvim normalno da se gume vec mjenjaju, tj da su vec izgubile karakteristike?

Jos nesto, mozda je povezano s tim mozda i nije, primjetio sam da mi na vecem djelu autoceste znaci RI-OS, s iznimkom jedne dionice prije ZG, volan ima odredjene vibracije, kao da je gume nisu dobro balansirane, ali neovisno je o brzini, i jedva je zamjetno, znaci nije da jako trese, nego se osjeti pod prstima, no provjerio sam vec vise puta balans kod razlicitih vulkanizera i uvijek je sve ok. Auto ima sportski ovjes pa je tvrdji, mozda zbog toga to i osjetim ili su jednostavno gume zrele za promjenu? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
0