1 1
hrca90

Golf 3,jakoo puno pitanja

Recommended Posts

Pozdrav cijeloj ekipi.Samo da znate nekuzim se bas u mehaniku i opcenito u aute :( zato bih molio za puno strpljenja i razumjevanja.

Trenutno imam golfa 3 1.4 44Kw, želja mi je ubaciti TFSI 2.0.

Dali je to uopce moguce ili ipak prekomplicirano.

Posto na forumu ima puno iskusnijih,mozda bi mi preporucili neki drugi motor(neku bolju opciju)

Toliko za pocetak i ako mi mozete samo reci kome bi se trebo obratiti za izdavanje clanske iskaznice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupis jos jednog polupanog kompletnog i preslaguj najjeftinije, ako sta zafali imas sve na hrpi

Share this post


Link to post
Share on other sites
kupis jos jednog polupanog kompletnog i preslaguj najjeftinije, ako sta zafali imas sve na hrpi

 

Istina , ali to je, recimo 40% cijele priče.

 

Da se radi o motoru iz istog auta (iz Golfa 3 u Golf 3 , recimo VR6) onda bi to bilo 95% priče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvedivo je... ja imam složen 2.0 TFSI u tricu

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Istina , ali to je, recimo 40% cijele priče.

 

Da se radi o motoru iz istog auta (iz Golfa 3 u Golf 3 , recimo VR6) onda bi to bilo 95% priče.

jasno mi je to..

ali ako vecinu nemozes/neznas(kao sto je kolega napisao) sam napravit onda je to dosta skup sport da netko radi umjesto tebe zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
jasno mi je to..

ali ako vecinu nemozes/neznas(kao sto je kolega napisao) sam napravit onda je to dosta skup sport da netko radi umjesto tebe zar ne?

 

To je skup sport i kad sam sebi radiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom na tvoje znanje koliko vidim-jedina opcija ukoliko to zaista zelis koju bi ti prijataljski predlozio je da se dogovoris s nekim od clanova koji su to radili i koji imaju dovoljno znanja,iskustva i opreme za to odraditi- da ti kazu cijenu-nabavi auto i odvezi im ga da ti sloze i plati. Ici voziti kojekakvim majstorima na 100 strana ili sam zapocinjat pa da nakraju prodajes poluzavrsen projekt i potrosis duplo novaca nema smisla.....

Koliko vidim RallyeVR6 ima puno znanja i iskustva a s Belim sam se cuo u par navrata i kad je meni trebala pomoc oko nekih stvari i mislim da su njih dvojica prvi koje bi pokusao kontaktirati da se odlucim na takav podhvat.

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne zelim te razocaarati ali mani se corava posla,mehaniku ajd to se da sredit ali can bus treba iskodrat da sve to radi,od pojasa,brisaca,svjetala itd...

 

pripremi svakako 60tkn,dononor organa,ruke,materijal ITD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli ti je gore napisao, kontaktiraj ga, njegov motor je na prodaju, mislim da i cijeli auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ništa nije problem, pa tako ni taj can-bus, sebi sam sve složio, iskodirao, reprogramirao itd..

 

samo pristup projektu promjeniti i biti će projekata na vwcc-u, jer ništa nije nemoguće.

btw, moj motor 2.0 TFSI koji prodajem je gotov proizvod... za aute kao što su Golf3, golf 2, corrado, passat i nima sličnim setupima, moj motor je P&P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti link pa si pogledaj

 

http://vr6-umbauten.de/golf-iii-tfsi/

 

 

Mislim da izgleda pristojno i to vrlo. Preseljene su sve posude za tekucine tamo gdje stoje serijski na motoru koji se ugradjuje sto znaci sva crijeva pasu po pitanju kuta duljine i polozaja. U tom slucaju nema koristenja bezveznih crijeva, produljavanja istih tako da se metne alu piksa i onda dvijei selne i slicno. Realno tim nacinom imas samo milijun i jedno mjesto gdje gi moze pustat na selnama a i izgleda lose.

 

Svaki i najmanji nosac crijeva i kopcica ti pase jer je sve u originalnom polozaju a crijeva ne vise niti se vezu plasticnim vezicama.

 

Cini mi se da je tu isla komplet instalacija od tfsi-a ali neka me netko ispravi ako grijesim.

 

Evo jos jedan njihov rad, R36 motor u Golfu 3.

 

image4gxsc.jpg

 

 

 

 

Po meni realno ovaj posao vrijedi oko 3000-4000 eura ( ruke samo ) ovisno koliko je zahtjevno to steo zelis i osobno nebih se dvoumio platiti toliki iznos posto sam neznam to sloziti. Naravno treba uzeti u oubzir da auteo vozis u njemacku na slagaenje pa je tu i trosak puta..ali ajde zanemarivo je to kad ti sjednes u auto i vec naon prvog kilometra zaboravljas koliko te kostalo jer je osmijeh od uha do uha i znas da to vozis i daljie kao serijski auto a ne da mucis glavu sta ce ti prvo otpast ako nasarafis auto pun gas. E to je ono sto nema cijenu.

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

sven: djelomično se slažem s tobom... jer se vraćam na jedno pitanje koje si mi bio jednom postavio...a glasilo je dali mi je karoserija propatila što sam mjenjao motore...

 

i sada TFSI je komplet druga priča, jer ja nisam želio variti nosače na krakovima šasije, nisam želio rezati i variti po mostu, a iz priloženog svog projekta se vidi da se može i bez tih stvari, a onda dolazi i do drugih stvari, jer nemože ići serijska turbina, pa neodgovaraju serijska crijeva za ulje i vodu do turbine, pa treba izraditi uisisni dio kompresorskog kućišta do poklopca motora itd... da nedužim...

 

ali evo pojedinci koje sam vozio, a i ljudi koji su gledali auto, i u servisima su gledali s nevjericom da dali je moguće to tako složiti... nakraju ispada da od kako sam složio auto, samo se vozim, nabijam kilometre i pokazao se pouzdano vozilo... a što je najvažnije tako sam ga i radio.. bez da sam štedio na stvarima.. i definitivno nije neko vucaralo po cesti...

 

EDIT hrca90 slao si mi pm, ali mi nedozvoljava da ti odgovorim... pa se javi na mob

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gle meni jos ostaje nedoumica da li se moze staviti znak jednakosti izmedju projekta kada se tfsi ili bilokoji motor novije generacije od mk4 ubacuje u starije generacije (1,2,3) na nacin da se natakne na tri obicna nisaca (treci se vecinom radi iz nuke) ili na nacin da se modificiraju krakovini stave novi nosaci i busi/vari most da stane onaj dog bone nosac dole ??

 

Jedni ce zagovarati da sta ces pilit karoseriju bezveze i to stoji ako postoji sansa da ces motor mijenjati i da ti je to jedan od projekata u nizu u toj karoseriji. Mislim da ne postoji ni jedan drugi valjan razlog za ovo osim ako se ide linijom manjeg otpora i zeli se sto jednostavnije motor upakirat unutra koji ce "raditi".

 

Mislim krenimo od Golfa 1 pa do 7. (Po)nesto se promijenilo po tom pitanju zar ne? I mislim da ne toliko da se nama vlasnicima povecaju troskovi nego da voznja i sve ostalo bude ugodnije i udobnije zar ne?

 

Evo moj primjer; razgovarao sam sa Petrom sto bi i kako po tom pitanju kad je moj auto bio u igri i na njegov savijet islo se na prvu opciju (serijski nosaci G3) ali znamo svi kako je taj motor rijesen u karoseriji G4. Neznam da li je konstrukcija original MK4 nosaca sama po sebi kvalitetnija plus dole nosac na getribi od MK3 ali kada sam osobno imao Golf 4 130PD to je bilo nesto drugo nego ovo moje u G3 sada. Hoces kod paljenja hoces kod gasenja auto mi se tak (s)trese ko da palim Fapa da je to strasno sto u G4 nije slucaj.

 

I sto sad? Raditi tvrdi nosac na traverzi po narudzbi pa da mi se o nda i na leru trese ko da sjedim na vibratoru ili? Mislim da rijesenje za to ne postoji. Da li je motor naspanat mozda malo na nekom nosacu, neznam.

 

 

Da li je to manjak doljnjeg nosaca ili ne neznam. Neki ce reci to je tako jer taj motor nije nikad bio u toj karoseriji i tu je kraj rasprave.

 

Ja osobno primjetim takve detalje koje mozda nebi smetali druge ljude ali mislim da je to bitna stevar. Pitam se da je mozda trebalo ici u modificarnje krakova sasije i sloziti od mk4 nosace i onda ako nevalja znam da ova opcija koju sad imam nebi sigurno valjala jer uziman u obzir da je cetvorka naprednija jel..

 

 

Naravno ovo su moji pogledi sa strane jednog laika a ne onog tko je svojim rukama osobno ubacio XY motora pa zna iz prve ruke ali da ce mi netko reci da mi se sve to samo prividjia,islim da ne stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TDI inače mia više izrazene vibracije i nemoze se bas uspoređivati sa benzincem, ali kad variš krak šasije... mene zanima, kako zaštitiš ionaj dio u šasiji koji izgori... a orig. šasija prolazi korz kadu i kompletno ostane zaštićena... a i ja i ti i bilo tko tko vari na mjestima kao što je krak šasije ili prag, nemože nikada zaštiti lim kao kad je iz tvornice izašao...

 

neču ulaziti kako je netko i zbog ćega složio i upakirao noviji motor u stariji auto, ali ja do sada nisam imao takvo negativno iskustvo kao što ti imaš, a i moram reći da trojica vlasnika petica GTI su se čudila kako kod mene u trici motor radi mirno i kako nemam vibracija koje oni imaju u tzv. modernijem vozilu od mojeg...

Share this post


Link to post
Share on other sites
neču ulaziti kako je netko i zbog ćega složio i upakirao noviji motor u stariji auto, ali ja do sada nisam imao takvo negativno iskustvo kao što ti imaš

 

Nebih isao u tom smijeru jer mislim da kao sto i sam kazes dizel i benzin nije za usporerditi po pitanju vibracija nevezano tko ugradjuje.

 

 

Sto se tice varenja i zastite..vrlo vjerojatno da to nije moguce izvesti da bude kao iz tvornice, da.

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi prebacio sve posudu i crijeva , treba raditi tj. zavariti nosače , a onda to vuče lakiranje svega.

 

Ako zavariš nosač posudice za vodu na muldu , onda nisi samo spalio boju gore nego i ispod mulde i boji i gumenu zaštitu, a onda to više nije par sati posla nego par dana.

 

Ista stvar i sa nosačima na krakovima šasije, može se zavariti , ali opet ostaje zašita od ispod , ok , može se našpricati voska.

 

Po meni , svejedno je kamo idu nosači , sve je stvar želje. Jedno i drugo može biti dobro.

 

Kod Pika kada sam ubacivao PD daleke 2004. godine , zavario sam nosače na krakove šasije i sve je bilo ok , ali smo odlučili i kansije ipak napravili nosače na mostu.

 

Kod novijih motora (TFSI ili TDI) problem je turbina jer na bloku postoje rupe za nosače od Golfa 2/3 , ali turbina smeta.

 

Kod TDI-a se još može napraviti , ali za TFSI je lakše našarafiti veću turbinu da se može staviti serijski nosač od Golfa 2/3 na blok.

 

 

Dalje osaje pitanje 5 ili 6 brzina , 5 brzina ide na šaraf takodjer i poluosovine ,a za 6 je već biše posla - nosač mjenjača se radi iz nule , prednji nosač se treba preraditi , poluosovine kratitit itd.

 

 

2 Sven : ako te smetaju spojene cijevi , lako daš u ZG da se po tim spojenim cijevima naprave nove po mjeri iz komada. Da će puštati spoj , jednaka je šansa kao da će puštati na spoju sa hladnjakom jer je ista šelna i isti dosjed.

 

A nikako se ne bi složio kako si napisao da cijevi iz Mk5 idu u bilo šta drugo bez prepravaka jer mk5 koš i Mk2/3 nemaji baš ništa zajdničkoga.

 

 

Ovaj golf 3 R36 na lijevoj muldi ima kutiju sa relejima i osiguračim koju nemaš kamo staviti i onda moraš sve preraditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pitanju varenja nosaca za posude i sveg tog onda biramo izmedju tog sto za sobom povlaci lakiranje i zastitu muldi iznutra i spricanje voska u krak sasije ili cisto ubacit unutra i spojit na postojece.

 

Cjevi kad sa rekao da pasu to sam mislio prvenstveno cijevi od samog bloka tipa rail za gorivo filter goriva, lijepo na cijevi od ic-a se utaknu u gumeni nosac i tako te sitnice. Znam da crijeva vode i slicno ne pasu u ludilu. Mada ok ima manje stvari koje pasu nego obrnuto to si u pravu.

 

 

I sta kaze Pik kad mu je bio mirniji motor s kojom opcijom nosaca? Dole onaj nije imao pretpostavlijam ?

 

 

Sto se tice R36, jel nije bolje zbog kutije osiguracA sve preraditi pa da izgleda ko golf 5 isposd haube nego drzati raspored od golfa 3 sa motorom golfa 5? Pitanje je jos gdje mu je aku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo prvo ovisi samo o želji vlasnika , a i malo je zajeb kad ti ''netko'' na cesti digne haubu i vidi nosače na krakovima , a voze ili vozili su Golfa 3 :D

 

Pikov auto još nije vozio sa novom kombinacijom nosača , a tad kada sam slagao auto nije baš bilo interneta i ideja kako šta složiti pa je bila skoro pa jedina opcija. Na ovo sad kombinaciju smo išli čisto radi izgleda.

 

Prije tvog golfa sam složio isto Golf 3 TDI PD na originalne nosače , jedina stvar što sam tamo stavio most od golfa 2 jer zbog turbine je bilo potrebno jako ispilati alu nosač od Mk3 pa sam stavio od Mk2 uz minimalne preprade.

 

Taj auto se vozi već 2 godine bez ikakvih problema načipan na 165 KS.

 

Sad ili je kod tebe neispravan hidro nosač taj zadnji ili možda zamašnjak lupi.

 

Uglavnom , kako smo do sada rješavali sve dječje bolesti , riješiti ćemo i to .

 

 

Ta kutija osigurača od Mk5 (tj. passat R36) zahtjeva kompletno raskapanje auta jer u tu kutiju ide konektor veličine 10x10 cm koji nemaš kamo progurati iz kabine pa je jedna opcija odljepljivanje kompletne vezne stijene (ono crno na firewalu) pa se napravi zarez za instalacije , provuče sve i onda nazad zalijepi ili (kako sam ja na svome Lupu napravio) izrezati rupu 10x10 , provuči kablove pa zavariti nazad.

 

To recimo sebi nikad ne bi radio da nisam išao na DSG , a za njega treba preseliti baš sve da bi to radilo kako treba.

 

Da je manualni , složio bi da ECU radi sam za sebe i povezao ga na postojeću instalaciju kao šta je kod tebe sad složeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon tema da nema nikakvih prepucavanja a konkretno se piše o preradama... :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želje vlasnika auta su najviše presudne+vremenski rok predaje+financije

ali nakraju tu smo mi koji smo nešto napravili, isprobali, pa da dajemo sugestije.. i napravimo kompromis uloženog i dobivenog

krajnji izgled cjelog motornog prostora najviše ovisi koliko će netko odvojiti vremena za sređivanja i uređivanja detalja..

 

a ovo za varenje nosača za posude iz prve ruke govorim da nije potrebno, ali odmah da kažem da je mnogima valjda lakše zavariti...

jer ja na Rallye-u imam posudu expanzione vode na desnoj muldi, a nisam vario originalni nosač i samim time nisam uneredio lak, zaštite itd.

 

cjevi od vode... npr na svenovom golfu postoji jako jednostavno rješenje... hladnjak vode od golfa VR6 i cjevi ti pašu originalne od PD motora jer na istoj strani ima izvode kao i VR6 motor... i taj hladnjak ja koristim sebi u trici s TFSI motrom..

 

nije sve baš tako komplicirano.. ali da tako reći "sitnice" naglo povećavaju troškove projekta... je istina.. jer nema low budget projekata sa novim generacijama motora, a pogotovo turbo motora..

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kazes nakon sto sam dao 2500kn za novi tdi hladnjak u zubaku :o

 

Mada mislim da u takvim projektima se nesmije imati limit financija jermce onda nesto patiti. Ili se nece ici na najboljarijesenja ili ce biti fusa s kojim ce se netkonmorati pomiriti.

Evo osim ruku koje sam platio Petru ja sam jos imao troskova oko 800€ a jos nije gotovo..

 

Hladnjak klime novi (zapekle cijevi) -2000kn, hladnjak vode 2000kn, cijevi intercoolera i spojevi 1700kn, trebat ce novi akumuoator, slaganje crijeva od klime kod klima majstora (tj izrada novih spojeva), kupio sam komplet dijelove za veliki servis (zupcasti i to) i to odradio prije paljenja motora -1200kn. Imao sam srece sto je turbina nova, anlaser, alternator pa nema tih nekih reparacija ali evo ovo dio troskova. Da sam rekao NE tome sto bih? Kupio rabljene kilere vode koji bi pustali kao i onaj sto sam imao na autu, rabljeni od klime, ovo ono i onda si gedajuci na duge staze gdje ? Tu da ces za par desetaka tisuca km ili godinu dvije opet nesto reparirat i drkat.

 

 

Mislim moj moto je da moj auto voozi u teoriji sljedecih 200tkm bez da ista diram mada nece on preci toliko posto cimga slozim kupujem drugi auto ali ono...kuzis sto zelim reci

 

 

 

Vremenski rokovi i to..

 

Neznam. Tko je taj tko ce reci koliko treba za nesto? Nikom se u takvim stvarima nebi trebao zuriti. Osobno mislim da netreba majstoru visiti nad glavm jer to nije lijeopo a opet kada ce biti gotovo ne ovisi o tome nego kako i koliko se radi i koliko je kompliciran zahvat.

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Financije i jesu uvijek najveći problem pogotovo kod nas.

 

Vidiš i sam koliko košta swap u Njemačkoj. Da ja nekome kažem tu cifru ili pola te cifre, rekao bi mi da sam se najeo ludih gljiva.

 

Samo šta je ovo u VAG svijetu zapravo sića u odnosu na neke druge marke i pogotovo motorsport.

 

Prerade su luksuz i zapravo nepotrebna stvar.

 

I takve stvari.se ne bi trebale raditi ako je to jedini auto. Vani ekipa uvijek ima jedan auto za vožnju, a drugi ili još 5 komada za izdrkavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ovo za varenje nosača za posude iz prve ruke govorim da nije potrebno, ali odmah da kažem da je mnogima valjda lakše zavariti...

jer ja na Rallye-u imam posudu expanzione vode na desnoj muldi, a nisam vario originalni nosač i samim time nisam uneredio lak, zaštite itd.

 

Ali si izbušio muldu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Politički gledano, financije s uvjek problem i stvar za pregovaranja..

tehnički gledano, financije nisu problem, jer okvirno se zna što koliko i kako..

Opet politički... što je luksuz?? recimo u gradu zagrebu možda i je luksuz auto, kad možeš otići na raznorazna mjesta s jeftinim taxijem, autobusom, tramvajem, ali na krku ili nekoj zabiti nije luksuz jer bez auta možeš koristit samo noge..

 

a za slaganje nekog projekt auta, dobro je u međuvremenu imati još koje vozilo, ali nije nužno, jer ja sam i vr6 i V6 projekte napravio i vozio, a bio mi je tada jedini auto..

ali sljedi onaj dio da ja prije rastavljanja i sastavljanja složim projekt na papiru, naparvim kao dnevni red poslova i prije bilo kakvog rastavljanja pripremim cca 99% djelova koji su mi potrebni ( za koje znam da mi trebaju) i tek onda pristupim fizičkom slaganju

 

šta se tiče balkana i njemačke.. teško da ćemo ikad imati status kao što imaju njemci, jer kod nas moj prijatelj meho uvjek može to složiti za 100 puta manje, ali on je meho koji inače radi servise, popravke ali ne i projekte.. pa se zapne na milijon i jednoj sitnici i tu počinju fuševi... sa zavari poprskaj bojom, zamotaj izolirkom i u pravilu je auto upalio i radi, a to što radi neispravno više nije njegova briga..

 

to sven: nisam govorio jer me nitko nije pitao... mnogim dečkima svakodnevno odgovaram na pitanja i pomažem u slagnju projekata, otkrivanju kvarova te rješavanju istih..

 

ali nisam vidoviti milan da znam šta sve nekome treba...

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ali si izbušio muldu?

 

nisam

 

nego sam iskoristio nosače od ventila za benzinske pare pa na original pržunjere složio nosač od vode

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1