2 2
Mladen_ED30

Golf 5 GTI EDITION 30

Recommended Posts

Pozdrav svima,evo odlučio sam tu predstaviti novo auto koje je kupljeno prije par dana.Naime,radi se o Golfu 5 GTI EDITION 30 ,2008 godina,vrlo mala kilometraža i dosta dobre opreme kao što su bi-xenon farovi,perače farova,tempomat,rain senzor + sva ostala EDITION 30 oprema,mjenjač je manualni ali kod ovog auto to nisam htio ni birati.

Auto ima malo smješnu povijest ali evo ispričat ću vam priču :)

Prošle godine u 9 mjesecu moj prijatelj iz školskih dana odlučio je kupiti auto.U prvom izboru bio je neki dizel golf 5 ili 6,a sasvim slučajno ja sam mu našao oglas da jedna auto kuća prodaje Edition 30 2008 godinu sa 62000 km.Nakon jednog dana nagovaranja prijatelj i moj brat IVAN_VXR su otišli pogledati auto u Zagreb.Kad su došli gore,imali su šta vidjeti,auto u perfektnom stanju,jako malo voženo i ne ubijano,sa originalnim gumama na felgama :da ,originalnim brisačima ..Nakon par dana prije tražili su povijest tog auta i doznali su to da je jedna mama kupila svome sinu Edition 30 koji to nije htio ni znao voziti kako treba..vozio ga je nešto kratko vremena i odustao.Poslije toga mama ga je vozila oko 3 godine i jednog dana odlučila ga je prodati jer to auto nije bilo za nju. :lol2 smješno ali istinito..Unutrašnjost automobila nema ni jednu moguđu ogrebotinu i vidilo je se da je žena pazila na to da nije neka seljanka.

Nakon mukotrpnog dogovora o cijeni ipak je postignut dogovor i moj prijatelj je kupio to auto.Nitko sretniji od njih dvojice uputili su se nazad prema Dubrovniku :)

Kako je auto dosta stajalo i nije bilo korišteno svaki dan brat mu je predložio da ipak napravi prijevremeni veliki servis da kasnije nebi bilo problema.Servis je napravljen u Ovlaštenom Euro Daus servisu te veliki servis je radio kolega AUTOFREAK uz mobilnu garanciju 2 godine.

Prilikom velikog servisa izmjenjeno je sljedeće:

 

-komplet zubčasti remen sa svim natezačima

-mikro remen sa natezačima

-vodena pumpa

-svjećice

-kompletna kočiona tekućina

-kompletna rashladna tekućina

-ulje Castrol 5w-30 SLX

-filter ulja

-cam follower

-filter peludi

-filter zraka

-prednji i zadnji originalni brisači

 

U jednoj rečenici napravljen je kompletan veliki servis na 62 000 KM te je auto bilo spremno za uporabu.Prijatelj je bio jako zadovoljan autom te ove godine prilikom našeg zajedničkog posjeta Gti treffen.u u Austriji promjenio je mišljenje i odlučio da želi kupiti R32 (pali ga zvuk) .Kako je njegova odluka bila čvrsta i jaka,zaintrigiralo me je da ja kupim to auto jer je bilo u savršenom stanju i žao bi mi bilo da ode dalje sa pređenih 9000 km više za 10 mjeseci korištenja.

Dugogodišnji trud i rad je se isplatio,auto je kupljeno :fakjea te za njega imam još jako puno planova.U globalu,planiram ga zadršati u izvornom OEM stanju sa par vec preinaka koje će auto učiniti vizualno ljepšim i boljim.Što se tiče tuninga motora,za sada mi je nepotrebno jer ni sada ne iskorištavam njegove kompletne performanse..osim kad brat uzme pa vozi :palci

Otom-potom,vidit ćemo šta će biti u budućnosti... u glavi imam neku viziji i držat ću se nje.

U pripremi vec imam dosta dobrih stvari za njega,ali polako.. :palacg

 

EVO SLIKE:

 

npvr.jpg

 

dq5e.jpg

 

n244.jpg

 

ih2s.jpg

 

c0ow.jpg

 

jgog.jpg

 

Komentari,kritike,prijedlozi

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=75197

 

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav , evo malo da se javim auto služi super pre zadovoljan sam ,radilo se na autu dosta sitnica pa necu previse pricat evo slike redom kako je stavljano na auto



Druge tablice kakvo auto i zaslužuje :ne2



g4nmt5gvm97kvtvx610.jpg


Stavljen novi znak Edition 30


1vqj0kasddpd3j2kjvy.jpg


Stigle nove tenisice Continental Sport Contact 5 225 40 18


8ivd7sdo427lbeaj1juz.jpg


RNS 510 led nisam dugo čekao da ga kupim prvi tjedan već je bio u autu,prezadovoljan sam


lids1cohvchmnviig5hg.jpg


ygyahkp0pbtuucul43gp.jpg


ul0364ipsq3z2h3lmg9e.jpg


Pojasevi od Golfa MK4 JUBI , davno kupljeni i namjera je bila u duju g60 ubacit al evo zavrsili u ed30 :)Super su se uklopili :hehe


montiralo se do kasnog jutra hvala kolegi Vlahi na alatu i pomoći


69skyud797euolfkait.jpg


mmmypx5rt612ewda317u.jpg


hehehehe ;) slazu se u potpunosti


t81q5u91kysrqskiclri.jpg



KW Gewinde V3 ovo sam morao kupit prije nego auto,uletila dobra ponuda tako da nisam dugo čekao,jednostavnos sam oduševljen kako se auto vozi


također kupljene nove odbojne gume u servisu na savijet brata IVANA_VXR od Audi tt rs3


hvala autofreku na montiranju i uloženom trudu :care


orfdzqr6cr8f1pbhutb.jpg


s3msvfe7gyqrn80n9c3g.jpg


pojilw6lix8o793p1s.jpg


STANCE :hehe :hehe


uvkzoi3gnvz7799r4t.jpg


OEM gumeni tepisi


u4qkx3n9qyoed2jlo.jpg


Mala proba BBS RS18


xwng8o23mv5hekw0d8nb.jpg


Tempomat mi je uvjek bila funkionalna stvar tako da sam se odlučio stavit ga,rađeno u servisu imao sam malo problema sa kodiranje zbog promjene modula


gzjrhqllt2hiv0bq9tz.jpg


uqe2hr33plsheb0s26x.jpg


vqqp03equ3yfsdyzrjnj.jpg


Ladice ispod siceva dosta praktična za sitne stvar i crni žmigavci in pro


8ki4po41jo3c4u1hniw2.jpg


Mreža u gepeku,morao sam bidat na ebay-u :lol2 :lol2


51mwy7qliuxbni0m6ka.jpg


tzdevifbb899imiqksf.jpg


2wthbwgce3uawi4fxp6.jpg


3yucf7bd6xyswztyjiyy.jpg


8unwny3kt4rt1irbwaa5.jpg


2dfbdbwk2y47er51k5m4.jpg


malo efekata :)


jrqsd1ernicholjm8qsm.jpg


Imam još dosta toga u planu ,radim svaki dan tako da i ne stignem baš, ubrzo nove slike sa novim stvarcicama :) pozdraVW ekipa


Komentari :



http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/75197-golf-5-gti-edition-30-komentari/


Edited by Mladen_ED30

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2