0
rale

ostaci 3m trake na autu

Recommended Posts

Prosle sezone sam gti znakove na lajsne lijepio 3m dvoslojnom trakom, znakove sam jedva skinuo ali traka je ostala na lajsni i neda se skinut, probavao sam na sve nacine ali ne ide ima li neko rijesenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne pomogne aceton nisan pametan. Onda traži opet nešto od 3m za uklanjanje toga ali aceton sve skida uglavnon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemogu nitro ostetit ce mi lak

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima jedna guma koja se stavlja na bušilicu, baš za skidanje tih ostataka ljepila

Share this post


Link to post
Share on other sites
ima jedna guma koja se stavlja na bušilicu, baš za skidanje tih ostataka ljepila

 

guma za olovku....ona skolska :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
guma za olovku....ona skolska :palacg

 

Ovo se baš nikad ne bi sjetio!

 

Dosta puta sam namakao nitrom i onda prstima lagano gulio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ima jedna guma koja se stavlja na bušilicu, baš za skidanje tih ostataka ljepila

 

 

Odlična stvar!! U biti taj disk(guma) je od 3M-a koliko se sjećam..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odlična stvar!! U biti taj disk(guma) je od 3M-a koliko se sjećam..

 

 

točno!

Bavim se folijama itd. pa s tim skidamo ljepila itd.

A ako nemate gumu, ima za kupiti onaj industrijski čistać u spreju ili tekučini, malo se pošprica i ide dole

ali treba na par puta špricati jer je traka slojevita pa ide dio po dio i ne oštećuje lak.

 

ali ja osobno kad nemam ni jedno ni drugo, trljam prstima dok ne padne.

bole prsti ali eto

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice nitra mozes nece ostetit lak ali nece ni skinit ostatke imas kao sto su napisali kruznu gumu koja se stavi na busilicu i skida sve ostatke od voslojne trake jedino tako mozes

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prosle sezone sam gti znakove na lajsne lijepio 3m dvoslojnom trakom, znakove sam jedva skinuo ali traka je ostala na lajsni i neda se skinut, probavao sam na sve nacine ali ne ide ima li neko rijesenje?

 

Ja sam skidao zadnju oznaku koju je netko ljepio nekim opakim ljepilom, probao sa: propanolom, nitrom, acetonom, ksilenom, toluenom i nije išlo. Na kraju sam uzeo gumeni disk koji je netko spomenuo već i skinuo za 20ak sekundi sve, ljepilo je samo odstranio dok vrteći se na 3000rpm naslonjen na lak uopće nije ostavio riseve.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0