0
vlaho 2901

Touareg 2.5 R5 TDI vs. 3.0 V6 TDI

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

 

Posto search-em nisam uspio nac nista korisnog, otvorio sam topic s ovom temom gore.

 

Zainteresiran sam za kupnju Touarega i cuo sam svakakvih prica vezano za ova 2 dizel motora sto idu u njega. Jedni kazu ni ne gledaj R5 jer kao to je smece, trom, puno trosi i sl., dok drugi kazu da je sasvim ok motor za "normalnu" upotrebu.. Za V6 kazu da je kompliciraniji i skuplji za odrzavanje, te da je dosta "osjetljiviji" od ovog R5. Znam da V6 ima vise konja i okretnog momenta, da je snagom prava mjera za taj auto itd itd..

 

Ali, po stranim forumima skoro pa nigdje nisam naso da se ljudi nesto pretjerano zale na taj R5. Oba modela imaju svoje musice i mane. Hrpa ekipe u UK, DE i RUS su nahvalili taj R5 jer kao da je jednostavniji i pouzdaniji od V6 samo ako ga se redovito odrzava. Koliko sam skonto to je isti motor koji je iso u Transportera?

 

Po komentarima vidim da imaju 2 modela tih R5 dizela, jedni do 2006/07 i drugi poslije toga. Neke manje razlike su medju njima. Svi kazu da se osjeti da je R5 sporiji od V6 sto je ocekivano s obzirom na konjazu i masu samog auta, ali osobno, ne trazim opet jurilicu ko sto je golf kojeg imam, nego masivno obiteljsko auto sa pogonom na sva 4. Da ima relativno dovoljno snage za normalnu upotrebu i cruising cestom / autocestom (rijetko).

 

Potrosnja je koliko vidim skoro pa ista po komentarima, ali opet sve to zavisi i od nacina voznje. Kod ovog R5 kao da je prijenos nesto drugaciji, nema lanca kao kod V6? Ispravite me ako grijesim,nisam bas neki strucnjak, ali receno mi je da je taj lanac jebada za promijenit..

 

Za automatske mjenjace znam da je to posebna prica..iako vidim da neki komentiraju da su presli i preko 200 tkm bez da su ih morali reparirat ili bilo sto, sad ne znam.. tako pisu ljudi.. Jeli istina ili nije, nemam pojma..

 

Mene zanima ako je neko imo iskustva s tim motorima, da napise par rijeci.. Tako isto i za odrzavanje. Znam da sto je skuplje auto to je skuplje i odrzavanje, ali dobro..o tom potom..

 

Eto..ako ima neko sto, neka slobodno napise.. Zahvaljujem unaprijed! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slican ko u T5, ne isti... Ima nekog speceraja u kojem se razlikuju, turbina je jedan od

Share this post


Link to post
Share on other sites

r5 mane

prijenos za alternator... remenica alternatora

prijenos za klimu remen i remenica klima kompresora

servo pumpa

pumpa vode

kardan

 

3.0 tdi mane.... nekad kardan rjetko zakljopke na usisnim granama... lanac nesjecam se nijednog....

lanac je bio problem na a6....

 

2.5 mozes naci i manualca... neobično i meni pre bzvz za takvo vozilo... te su nesto losije opremljeni tipa zračni ovjes automat.kuka krom lajsne itd..

 

3.0 ima veće kočnice i samim tim skuplje... ima lanac al ima zupčasti koji pokreće pumpu nafte al interval je na cca 150tkm i nee motoru nist bit i ako pukne te ga se netreba fazirat mnogo. Znam ih mnogo s 300 000 i nemaju većih problema...

 

Svakako ako kupujes gledaj model s malom kilometrazom

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites
0