0
cevap_nl

VW Touran 1.6 FSI 2016

Recommended Posts

Jos jednom pozdrav svima.

 

Ne znam da li sam u odgovarajucem podforumu otvorio ovo - ako nisam, molim da neko sa ovlastenjima preseli na pravo mjesto.

 

Godina je 2006.

Kilometraza 140000

1.6 FSI 85Kw, 6 brzina, tempomat....

 

Neka slike kazu par hiljada rijeci pa cu onda jos malo ja :palacg

 

vl06.jpg

 

xy4c.jpg

 

7qy7.jpg

 

0c7a.jpg

 

vs2.JPG

 

fo11.jpg

 

wiei.jpg

 

jht1.jpg

 

7xbk.jpg

 

 

U predstavljanju sam naveo da su u konkurenciji jos bili Scenic-Verso-Frv ili Hrv....tako neka Honda. Sve su to 'nelijepa' auta (ukljucujuci i Tourana) i emocije ovdje nisu igrale ulogu prilikom donosenja odluke.

 

Jako sam zadovoljan prostorom, ima ga na pretek na sve strane te tako i ja sa dva metra sjedim - a sto je jos i vaznije - ulazim i izlazim na ova visoka sjedista bez ikakvog napora. Sva auta ove klase to nude tako da to nije nista spektakularno. Posto je prinova u porodici 'right around the corner', ta pristupacnost zadnjoj klupi za unosenje i iznosenje stvari i sjedalice u pocetku mi se jako svidja.

 

Prije ovog auta smo imali A3 1.9 TDI 96Kw iz 2002 i to je covjece raketa a ovo je kao da gledam usporeni film pa se nadam da cu se navici. Ne treba biti naucnik da se shvati da je ozdje uzitak u voznji u trecem-cetvrtom planu , debelo iza funkcionalnosti i ponude prostora, tako da o tome necu ni pisati. Nema smisla :palacd .

 

Nisam puno presao sa njim oko 200km, uglavnom grad i mozda 50-ak kilometara autoputa i potrosnja koju sam izmjerio je bila 10.5L/100km. Ne znam je li to OK, ne vjerujem supljim pricama na stranicama autokuca da je potrosnja nesto tipa 7.2L/100km. Racunao sam na 9 prilikom kupovine i mozda ce se smanjiti sa vremenom dok se naviknemo na auto. Ne znam. Tezak je 1400kg prazan i jos nas dvoje i gorivo i to je preko 1600kg. Dosta je trom i mozda ta potrosnja i nije previse.

Boardcomputer nije od pomoci u mjerenju.

 

Ima ocitavanje potrosnje u L na sat vremena.

Ocitavanje trenutne potrosnje , sto varira kako dam gas i skace do nekih cifri od 34 litre i tako to. Cirkus.

Ima nesto sto je kao posljednjih 100 kilometara ali se resetuje predjeni put svaki put kada ugasim auto. Mozda ako bih provalio kako da nastimam da se ne resetuje svaki put kada se ugasi i da nabacim 500-600 kilometara pa da ocitavanje potrosnje u zadnjih 100km bude kako treba. Ne znam.

 

Nije imao originalne patosnice pa sam ubacio ove seljacke koje ce dosta vjerovatno ostati stalno rjesenje. Da ih bacam svaka dva mjeseca isplati mi se. U potrazi sam za nekom gajba/kutijom za gluposti po gepeku.

 

Rezervi tocak nemam a mjesta ima samo za onaj tanki. Eh, ovdje imam pitanje. Je li neko koristio onaj kit/proizvod za sipanje u gumu kada se probije i 'zacepi' i koliko je to dobra zamjena za uski tocak? Ja sam na strani tocka, ali ako ovo pouzdano radi onda zasto ne. Moze i eventualno preporuka proizvodjaca iz licnog iskustva.

 

To je to za sada.

 

Bilo bi lijepo ako ima neko slicno auto da podijeli iskustvo oko potrosnje i generalno neke stvari koje bih trebao posebno provjeravati osim ociglednoga.

A da, nisam uspio naci spremnik servo tecnosti tako da pretpostavljam da je elektricni servo, a FSI sam ganjao jer ima lanac a ne remen. Da li sam se za-ye-bao vrijeme ce pokazati... :lol2

 

Upeglao sam kvalitetno, nadam se ne previse.

 

LP

 

A

 

KOMENTARI: http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=75658

 

 

 

Edit: U naslovu sam stavio 2016 a treba 2006 a ne znam kako da to proimijenim. Hvala.

Edited by cevap_nl

Share this post


Link to post
Share on other sites
0