0
kikih

GOLF 6 1.6TDI 90 ks ponekad teze pali

Recommended Posts

Zanima me da li ima netko problema sa tim motorom da mu ponekad malo teze upali?

Nekad mi se zna desiti da mi tesko upali tj trebam dvostruko duze verglati nego sto mu uobicajeno da upali ...to se desava stvarno rijetko , mozda 2 puta na mjesec

 

- nekad se zna desiti i da ima veci ler gas oko 980 okr/min ali to je valjda kad se upali radi filter cestica ...ili mozda nije????

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvjek imam problem na golfu 6 1.6 TDI 90ks 2012god , 46000km.....skroz pali normalno i onda mu dođe na treba verglat 2-3 sekunde da upali...skuzio sam i kad ce teze upalit.
Auto radi svakih 450-550km regeneraciju DPF filtera (koja traje odprilike oko 10 min ili 10km- nije to ona regeneracija da se upali lampica) i onda radi pod lerom na 980okr/min (inace radi na 890okr/min) i ako to prekinem tj ugasim auto i nakon par sati ga hocu upaliti onda ce teze upaliti100%, a ako primjetim to i pustim ga da odradi na leru ili napravim jednu voznju da to zavrsi (kad okretaji padnu 890okr/min) onda pali ko metak - provjereno nekoliko puta i snimljeno s mobitelom.
Sad kad sam bio na servisu sve sam im pokazao, prvo me uvjeravali da je to normalno (a nije jer znam vise ljudi koji imaju taj motor i nemaju takvih problema) i onda sam inzistirao da mi stave novi softver ako ima i da provjere dizne....

Stavili su novi softver i prilikom ispitivanja dizni receno mi je da prva i druga dvije nevaljaju- nisu dobra mjerenja, da se cuje "kliktanje" i da ih treba zamjeniti ......za cca 6 dana stigle dizne , pozvali me , zamjenili mi to i konacno milslim da je to rijeseno....odem ja iz servisa i nakom nekoliko km kad se motor zagrijao na 90 stupnjeva i okretaji pali na 890okr/min osjeti se da cijeli auto trese - opet sam se vratio na servis gdje sam im pokazao tj i sami su vidjeli da nesto nije uredu je se motor dosta trese i sad se tek cuje pravo kliktanje dizne....dok su bille stare unutra motor je radio kako treba , nikad nisu okretaji poskakivali ili slicno sto bi ukazalo na nepravilne dizne...

Narucili su me opet sljedeci tjedan i sad cu vidjet sto ce biti....

I jos nesto , sad nakon zamjene dizni jako se osjeti miris nafte iz auspuha sto se prije nikada nije (da li to moze nastetiti motoru???!!) i isto tako jucer mi je opet tesko upalio.............

 

Da li je tko imao slicni problem i kako ga je rijesio?

Da li netko zna sto moze biti uzrok ovom teskom paljenju?

 

 

Ovdje mozete vidjeti tezak start

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja bi otisao u servis i digo im galamu jer dok god si fin te svi guze. Ostavio bi auto njima, trazio bi zamjenski auto i reko da me zovu kad rijese problem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi probao malo na hladno pun gas

 

Iz protesta :D Mozda se i raspadne pa dobijes drugi :D

 

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se netko pitao zbog cega napravili tu zastitu u leru...bezveze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se netko pitao zbog cega napravili tu zastitu u leru...bezveze :D

Mislim da je to zato da ekipa nebi kretala iz blokade :D

Lanč kontol hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites
0