6 6
sapko

Ulje mjenjača - koje

Recommended Posts

Pozdrav. Zanima me koje ulje staviti u mjenjač, znači radi se o vozilu VW Golf 4 Variant, motor je 1.9 TDI 96 kw-130ks, motor ASZ, a mjenjač je oznake ERF. Godina proizvodnje 2002, model u šasiji 2003. Mislim da bi trebalo biti ulje G 052 171 A2, pa dali sam u pravu i koje ulje predlažete naravno osim originala. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

75w-90 sam ja liva svima i nikad problema

marka koja mi dode pod ruku

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gradacija je ta ali jel nije Autofreak nešto spominjao sintetika-mineralno šeme...da navodno sintetika jede sinhrone pa su se prebacili na mineralno?
Koji god prospekt da pogledam navode samo sintetiku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja predlažem original i samo original,kod nekoliko kolega sam vidio da su im otisli sinhroni prilikom promjene marke ulja.

I ulje u getribi nije predviđeno mjenjati dok je getriba ispravna-radi. :punk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ulje u getribi se MJENJA .da se primjetit da ako je ulje u getribi prestaro da auto na hladno tesko šalta,pa tek kad se zagrije salta se normalno.vw ne proizvodi ulje.koriste necije ulje,neznam cije ali gradacija bi trebala biti kao kod svih 75w-90. ako je na boci vw nalja nezanci da je najbolje.

primjera radi vw preporuca castrol,a ja veceg smeca nikad nisam vidio.

ali nebitno.ja drzim da marka i nije toliko bitna koliko gradacija,ali da ga treba mjenjat -TREBA.

neki dan sam mjenjao ulje u getribi za koje znam da je tvornicko i nikad mjenjano.

ulje je crno , puno taloga bilo...

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja predlažem original i samo original,kod nekoliko kolega sam vidio da su im otisli sinhroni prilikom promjene marke ulja.

I ulje u getribi nije predviđeno mjenjati dok je getriba ispravna-radi. :punk

 

 

I ja bi ga promjenio sebi,bez daljnjega..navodim samo upute iz tvornice.Po njima to ne treba nikad mjenjati..hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

oni isto kazu da je normalno da moderni tdi motor popije 7dcl ulja na 1000km.izlij njihovo smece koje preporucavaju,ulij pravo ulje i eto na.

tvornica,fak yea. :)

 

prodaju litru ulja za getribu 200kn lupeži i onda kazu nemoj ga nikad mjenjat :)

 

ulje u getribi se mjenja,nisam to ja izmislio.

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

I ja bi ga promjenio sebi,bez daljnjega..navodim samo upute iz tvornice.Po njima to ne treba nikad mjenjati..hehe

 

 

kako tako skupo?Ja neki dan kupio litru za 94 kune..

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda zato sta sam zadnji put u njih kupova 2007me pa sam zaboravio :) bice sam uzea 2 litre za 200

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u AFN-u mjenjano, odnosno nadolito (jer ga nije bilo ni za ljek) 27.07.2012.

Forol Hyposyint 75W90, 2 litre 148,00 kn.

 

P.S. nemojte ga ni slučajno mijenjat, čak ni provjeravat pa javite posljedice. Ja nisam

baš jeftino prošao. :-) Ah, što je bio skup taj odlazak na vwts 2012. :zid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje u getribi se ne mjenja svako malo kao motorno ali ga je poželjno promijenit...kažu otprilike kao svakih 150-200tkm

 

Ulje postane gušće i prljavo, i kako je Mexx reka, u nekim situacijama se cak i teže šalta na hladno...a kad ga promijeniš vidiš i kako auto lakše ubrzava a i puno je tiše u vožnji, pogotovo nakon "dobre" kilometraže bez mjenjanja

 

Kako i motorno tako i ulje za getribe ima svoje gradacije a 75w-90 je kao full sintetičko i ako se mene pita tu gradaciju preporučan za u sve getribe

Možeš ulit bilo koje samo da je gradacija 75w-90, a koliko ja znam shell ti je najjeftiniji i to oko 100kn/l, dok originalno u ovlaštenom s malo rabata;ako ga možeš riješit, možeš kupit za oko 70tak kn/l...a po svom iskustvu ja ti preporučam originalno

 

Originalno VW ulje za getribe imas samo jedno jedino i na pakiranju ti ne piše nikakva gradacija ali ti je to u prijevodu 75w-90

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači, zaključak je ne slušati "majstore" pa čak niti ove iz ovlaštenog servisa, nego neke ljude s interneta

:vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači, zaključak je ne slušati "majstore" pa čak niti ove iz ovlaštenog servisa, nego neke ljude s interneta

:vozi

tebi nitko ne brani imat svoje misljenje i znanje.

nemoj sebi mjenjat,btk za ostale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tebi nitko ne brani imat svoje misljenje i znanje.

nemoj sebi mjenjat,btk za ostale.

ja sam imao najbolju namjeru promjenit, dok nisam čuo sad ta sranja s tim ispiranjem od novog ulja, i sad više ne znam što bi,

ako ne promjenim, onda ću se kad se pojede gertriba grist što nisam promjenio, a ako promjenim i bude problem onda će mi bit još gore

i sad ne znam što da radim, ulje sam već uzeo

 

bmk za ostale, ali ne želim sebi napravit sranje, a ne znam jel promjena sranje il nije , znači na meni je da odlučim kome ću vjerovat

 

isto kak vi govorite da je nemjenjanje glupost

tako ovi za vas govore da je mjejnanje glupost

 

treba organizirat neki sud da viidmo ko je u pravu

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti sud, nekoliko getriba je riknulo nakon zamjene, puno njih ide i bez zamjene ikad i sa zamjenom, sve ovisi kakve si srece i u kakvom je stanju getriba

 

Mozes i nemoras mijenjat, nema pravila da se hoce/nece nest desit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti sud, nekoliko getriba je riknulo nakon zamjene, puno njih ide i bez zamjene ikad i sa zamjenom, sve ovisi kakve si srece i u kakvom je stanju getriba

 

Mozes i nemoras mijenjat, nema pravila da se hoce/nece nest desit

 

ne kužim kakve veze ima sreća s tim, ako imam getribu od 125kkm koja je trenutno funkcionalna, i kojoj nikad nije mjenjano ulje, zašto bi novo orginal ulje štetilo, umjesto da očuva getribu u takvom stanju duže nego sa starim pohabanim uljem????

 

da čujem kome je riknula getriba na čemu, koje ulje je stavljano i nakon kolko km nemjenjanja, i na koji način su riknule te getribe

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gradacija je ta ali jel nije Autofreak nešto spominjao sintetika-mineralno šeme...da navodno sintetika jede sinhrone pa su se prebacili na mineralno?

Koji god prospekt da pogledam navode samo sintetiku?

Ja sam mislio isto koje ću kad sam raskopavao svoju getribu zbog izmjene semeringa i na kraju origigi sam stavio jer je cijena bila ista za njega ili neko zamjensko..Bilo je oko 90kn litra...Ista vrsta ide i u mjenjače za golfa 2 gti(kupovao kolegi isto)..

Kad kupuješ zamjensko-osim gradacije koja se tu navodi bitne su i one oznake GL3,GL4,GL5 -upravo zbog materijala koji su korišteni pri izradi getribe-bar sam ja tako shvatio..

Ja sam mijenjao prvi put ulje zbog semeringa na nekih 80tis km, drugi put -opet zbog semeringa na nekih 140tis km..Nema tu razloga da se išta razleti ako je u dobrom stanju...

Edited by Roki

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kad kupuješ zamjensko-osim gradacije koja se tu navodi bitne su i one oznake GL3,GL4,GL5 -upravo zbog materijala koji su korišteni pri izradi getribe-bar sam ja tako shvatio..

Ja sam mijenjao prvi put ulje zbog semeringa na nekih 80tis km, drugi put -opet zbog semeringa na nekih 140tis km..Nema tu razloga da se išta razleti ako je u dobrom stanju...

tako je...primjetio sam da kod novijih auta ide GL5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otišla rasprava u krivom smjeru, mijenjam ulje bez obzira na sve Vaše odgovore ali pitanje je bilo koje ulje, znači gradacija je navedena i ta bi trebala ići, a ja mislim da ću staviti FEBI !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otišla rasprava u krivom smjeru, mijenjam ulje bez obzira na sve Vaše odgovore ali pitanje je bilo koje ulje, znači gradacija je navedena i ta bi trebala ići, a ja mislim da ću staviti FEBI !

Ja ti savjetujem da pogledaš koju GL oznaku ima original ulje i da takvu istu oznaku kupiš zamjensko ulje(ako uzimaš zamjensko)..

Jer za moju getribu je cijena original i zamjenskog ulja tu negdje i uopće mi se nije dalo zahebavat..

Edited by Roki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja promjenio ulje bas prije dva dana u mjenjacu koji je stajao vise od godinu dana i uzeo sam 75w80 iako staro ulje nije bilo prljavo, bar nije izgledalo lose al eto promjenio sam radi preventive i danas probao auto i salata se odlicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li netko 100% iz isksutva

je li svejedno koju od ovih pločica crnih skinem kad hoću ispustiti svo ulje

ima li ime taj zvjezdasti nastavak po kojem ga mogu na sljepo nabaviti

i je li opasno to skidati/vraćati, ima li veze u kojem je položaju mjenjač kad se dira po tome

i šta dihta kod te crne pločice, ima li možda gumicu koja se može bez problema opet vratiti?

th_287450168_DSC04608_122_407lo.JPG

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da možeš skinuti jedino "zvjezdasti" šaraf u sredini koji ne drži nikakvu pločicu, on bi trebao biti za nadolivanje, ovo ostalo vjerovatno drži "nešto".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu podijeliti svoje iskustvo imao sam seat ibizu gt tdi i u 200kkm sta sam je imao promijenio sam ulje 3 puta. Nisam koristio orginal auto sad ima blizu 300 kkm mjenjac je jos ziv samo nakon izmjene prvog ulja koje je bilo unutra samo kad je temp oko nule bilo je malo teze ubacit u drugu ali ne da krci ili tako nesto jednostavno drzis prema drugoj i cekas da ude i nakon 5min sve.

Pa ti odluci.

Moje misljenje je da je ulje krvotok i treba ga mjenjat

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk now Free

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6