6 6
sapko

Ulje mjenjača - koje

Recommended Posts

Zapravo, jedino koje zamjenjuje originalno je Fuchs Titan Sintofluid FE SAE 75W, na vise mjesta na internetu je to zapravo original, koji VW puni u svoja pakiranja, ako se stavi 75w-80, imat cete problema dok se mjenjač ne ugrije... ja bas kupio neki dan 3l, u moj MQ350 ide 2.3l prvo punjenje, prilikom zamjene ide 2.1l...

Btw. Ovo je jedino ulje na kojem su navedene VW specifikacije...69e760148076b9223f1e411a444a8a79.jpg64e35cf17c3834c9afcffc40f6ba7480.jpg

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud ti informacija da Fuchs radi za VW i da se to ulje pakira u OEM ambalažu?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako veliku prednost dajem Febi ulju naspram ostalih, volio bih znati otkud ti informacija kad ni oni koji su u sistemu VW-a ne znaju koje je ulje u OEM ambalaži?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, ja osobno ne tvrdim nista, to su sve informacije koje sam pronasao na internetu, na drugim forumima, ima i na crotuned, a ono sto pise je da Fuchs proizvodi ulje, a da to isto ulje pakiraju Swag, Febi i VW...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i mislio, više nagađanje nego konkretna informacija, da je tako već bi Ivo podijelio info sa nama na forumu. Preferiram Febi i zadovoljan sam s njim, a ako majstor za mjenjače isto tvrdi da je, onda nemam potrebe izmišljati toplu vodu. Ovo što si napisao da jedino Fuchs ima navedene specifikacije ima ga i Febi, tako da to nije nikakva posebnost.

febi-bilstein-21829-gnjkdc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilazem ovdje sliku oem ulja kad sam ga mjenjao u dsg mjenjacu od mehatronika. Isto pakiranje kao febi samo druga etiketa i cep. Sve vam je jasno. Napominjem da su oznake(na dnu boce) koje kalup ostavlja na liniji pakiranja iste na obje flase. Kad budem doma bas poslikam.

Slika

https://postimg.cc/NKwbcd3g

Edited by ljubobj
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa logično da ima i Febi ako ga samo pakira, a zapravo ga proizvodi Fuchs, ne moze jedno te isto ulje u jednom slucaju zadovoljavati spec. Aa u drugom slučaju ne...

Uglavnom, nije ni bitno, bitno je da ulja poštuju specifikaciju proizvođača i to je to...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je to zanimljiva teza na osnovu ambalaže i iz toga izvlačiti zaključak da se radi o istom ulju koje VW koristi, moguće, ali nitko ne može potvrditi da je stvarno ulje u njemu od Fuchsa ili od nekog drugog proizvođača. Kako god, meni se Febi pokazao kao dobro ulje, imam ga već dvije godine i sve pet, jako dobra alternativa OEM-u koji je preskup.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam maloprije trazio informacije o FEBI proizvodima, zaključak je da FEBI uopce ne proizvodi ulja, masti i ostale tekućine, već da to za njega rade Fuchs, Liqui Moly, BASF....

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, 

Pokušavam da nađem koja je preporuka za ulje u ručnom mjenjaču SEAT Altea 2004, i koja količina. 

Unaprijed hvala na pomoći!!!

👍

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, mur3633 said:

Koji motor, koji mjenjač?

Joj, ja pitam kao da se podrazumijeva da znate o čemu pričam!

SRY!!!

Motor je 1.6 75 kW benzinjara, mnjenjač manuelni, 5 brzina, ne vjerujem daje ulje ikada mijenjano.

HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodavac mi preporucuje da sipam sintetiku u mjenjac 75w90 golf 4 tdi sa 5 brzina jel ide to ulje u taj mjenjac?

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mk6 ide 75W-80 u mjenjač od 5 i od 6 brzina. Moram i ja kada budem mjenjao set kvačila promjenuti i ulje u mjenjaču. I uzeću najvjerovatnije Castrol Syntrans V FE 75W-80.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li netko koje ulje bi išlo u polo crossa, 1.6tdi 77kw, 2011, ručni 5 brzina? I koliko ga ide unutra?

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, VW_GTD23 said:

I ja koliko znam u četvorke se sipa 75W-90 nebitno kakav je mjenjač 5 ili 6 brzina...

mineralno ili sintetika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sintetika i mislim da ide oko 2,3l ulja u taj mjenjač. Koje si ti tačno ulje mislio sipati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se Castrola tiče tebi bi odgovaralo ovo:

Syntrans Transaxle 75W-90

Transaxle, manual 02J 5/1

Castrol Syntrans Transaxle 75W-90* is a full synthetic gear oil designed to provide enhanced EP performance compared with a conventional GL-4 fluid in combination with synchroniser compatibility; it is approved against VW 501.50 and is suitable for use in transaxles, manual gearboxes, transfer boxes and final drives where an API GL-4 lubricant is specified.

* SAE class according to SAE J306 pre 2005.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6