5 5
sapko

Ulje mjenjača - koje

Recommended Posts

Hahah očigledno je da ti je ostalo još dosta starog ulja u mjenjaču 🤣

• Like 1

14 hours ago, mur3633 said:

Pa kako će ako si izvadio samo 1.5L? emoji2.png

Pustao je ulje na cepu.

13 hours ago, VW_GTD23 said:

Hahah očigledno je da ti je ostalo još dosta starog ulja u mjenjaču 🤣

Nije ostalo nista od starog ulja u mjenjacu,jer odvrnuo sam oba sarafa pa je ulje izaslo svo.

Edited by GTI-VR6-R32

Prouči dobro getribu neke verzije treba i neke druge šarafe odviti da iscuri sve ali za više info čekaj nekoga tko zna točno da si nebu dopustio neke krive šarafe

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

U taj tvoj mjenjač mora stati 2l ulja u SDI-a ide 1,9l a u ove od 6 malo više od 2l. Tako da je nemoguće da u sam mjenjač stane 1,5 l ulja :(

1 hour ago, VW_GTD23 said:

Pa gdje je onda onih 0.5l?

iscurilo vremenom,primjetio sam da je vlazio na sarafu.

1 hour ago, polic na kvadrat said:

Prouči dobro getribu neke verzije treba i neke druge šarafe odviti da iscuri sve ali za više info čekaj nekoga tko zna točno da si nebu dopustio neke krive šarafe emoji2957.png

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Gledao sam i po yutubu stane 2L glat, sve sam odvrnuo sta je trebalo.Isto kao na videu sam uradio,jedino kad sam sipao ulje spustio sam auto sa dizelice na ravnu podlogu i sipao ulje dok nije pocelo izlaziti iz mjenjaca

Edited by GTI-VR6-R32

26 minutes ago, VW_GTD23 said:

Jbg, moguće je mada ja ne znam nikoga da mu je iscurilo :)

Citao sam dosta na forumima stranim da si imali slicna iskustva dosna njih,da su nalazili manje od 1.5l u mjenjacu,jedan je izvadio samo 600ml hahah za ne povjerovati evo dokaz

Edited by GTI-VR6-R32

Da, baš je smiješno... Znači da je cijelo vrijeme vozio sa manjkom od 0.5L u mjenjaču i da neki zupčanici, pogotovo 5 nije bila pokrivena uljem, pa je fino je vrtila na suho, što je milina za zupčanike.

1 hour ago, <TDI> said:

Da, baš je smiješno... Znači da je cijelo vrijeme vozio sa manjkom od 0.5L u mjenjaču i da neki zupčanici, pogotovo 5 nije bila pokrivena uljem, pa je fino je vrtila na suho, što je milina za zupčanike.

Da li kad se sipa ulje treba auto razdignuti na prednju stranu da stane i tih 0.5l u mjenjac ili mora da bude na ravnom na zemlji?

1 hour ago, VW_GTD23 said:

Stvarno za ne povjerovati :D Hahaha

hah sta da kazem 😂

Molim za jedan odgovor.( 

nisam pazio šta kupujem)

Radi se o ovome. Naručio od prodavača LM ulje za mjenjač ( Audi TT 8N) 75w90, sa specifikaciom vw-a, a on mi dao ulje 75w90 za kamione i autobuse sa specifikaciom Man,Skanija...

Pošto je pakovanje gotov isto, nisam obratio pažnju i što je još gore nasu ga u mjenjač.Ovo što sam nasuo je GL4 / GL5, a sa vw specifikacijom GL4+(GL5)

Šta sad ? ☹️🙃

Baci pogled na kutiju, ako ima specifikacija G 052 171 onda je sve ok.

5 5