6 6
sapko

Ulje mjenjača - koje

Recommended Posts

nema filtera, samo ulje.. od alata treba ti imbus koji ide u čepove, crijevo i lijevak.. kupi 3 litre i točiš dok ne počne curiti na čep van.. oko 2.3 litre mislim ide..

nikakva dijagnostika ti ne treba ni ništa slično..

 

sad gledam piše 1.9 litre.. koja godina je auto?

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakav ti to pristup imas? Pa ne mozes po castrolovoj stranici traziti koje je ulje specificirano za vw vozila i njihove mjenjace. Mislim mozes...ali ispravne bi bile specifikacije proizvodaca koje nigdje ne pronalazim.

Uglavnom sto vise kopam i istrazujem po forumu sve vise kontradiktornosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tko ja ili on?

Gledao sam po castrolu par puta za svoja vozila i nikad informacija kakva je primjerice u autodata...

Btw nazovi zaca on je majstor za getribe i rado ce ti pomoci sa odabirom ulja.

0915821671

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj kalkulator je sranje i krivo pokazuje.

Mog auta ni nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nije lakše napravit upit u ovlašteni, da se broj šasije od vozila i savjetnik ti pošalje povratno što ide u mjenjač, ponudi što ima, koliko košta 1/L ulja i eto a ti dalje ako ti je njihovo skupo potražiš izvan ali bitno da znaš što tražiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pitao za svog. Nista mi nisu rekli, samo da je izmjena 600 kn sa original dijelovima. Ista cijena zubak i stasni. Pa ne kazu oni koje ulje ide ni kolko.. bar ja to nisam nikad cuo ni dobio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne, poslao mail dobio odgovor što imaju u ponudi pa tražio dalje jer im je originalno jako skupo ali zato kod njih postoji Castrol kao jeftinija varijanta ali uzeo Febi po preporuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koji? Meni su ovi gore navedeni rekli samo izmjena tolko i tolko os nes..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da izvjestim da sam danas odradio izmjenu ulja i filtera automatskog tiptronic mjenjaca. Stavljen zamjenski filter i atf ulje:

-FE33945 hidraulicki filter

-MVATF PLUS ulje 6 litara

Navodno je stavljana i brtva,ali nije navedena na računu. Nadam se da nece bit problema s mjenjacem narednih 60k...zasad ne primjećujem nikakvu razliku u radu. Cijena prihvatljivih 700kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu,imam probelm sa mjenjacem kada saltam iz prve u drugu, kao da presaltam bez kvacila,strugne nesto,a ostalne brzine su uredu.Juce se nije nista culo,ali sada jutros druga prica,pa me brine pomalo da nije sinhron druge brzine otisao ili je lose ulje ili nesto drugo.Auto je Golf 4 sa ALH motorom.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistaj unazad malo ... str. 6. u ovoj temi i pogledaj, raspravljano se već naveliko o toj 2. brzini.
Zamijeni ulje i vozi dalje ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ide 2,3l ulja u mjenjac.Znaci da sipam mineralno ulje,koliko si placao po litru ovaj Febi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Febi je povoljno i ne treba komplicirat sa drugim ako ga možeš nabaviti. Izašlo me 10 eura 1L mineralnog i drži se broja za narudžbu. Tvoj mjenjač je 5. brzinski?

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da 5 brzina je,pa to nije skupo,ako ga nadjem ovde kod nas u BIH uzet cu ga i zamjeniti.Znaci 75W GL4 da trazim ako sam dobro procitao za Golfa 4 da ide.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radije mineralno ako već možeš birati ... ja sam ovo uzeo po preporuci našeg meštra Žaca za mjenjače tu sa foruma, dolje je oznaka za narudžbu.

Gle, nisam siguran da će ti samo zamjena ulja potpuno riješiti problem, iako s njim ne možeš pogriješiti, u što su me drugi uvjeravali da može biti problema, osjeti se razlika.

Čak sam i sinkron 2. brzine sa kompletnom košuljicom mijenjao u ovlaštenom i dobio jako malo a ispraznio novčanik za kojih 400 eura samo za dijelove plus 100 eura za rastavljanje mjenjača. Slušao, čitao i vagao što napraviti i po mom skromnom uvjerenju mislim da je na kraju do onih PVC prstenova ispod ručice mjenjača, koji dobiju slobodnog hoda pa stvaraju taj problem kod mijenjanja. Meni se to isto događala a kad se mjenjač rastavio stari sinkron 2. brzine po ELSA-i u toleranciji od 5mm tako da sretno sa time.

FEBI Schaltgetriebeöl API GL-4 (SAE 75W), art. 21829

completefebi_flussigk0bs29.jpg

5032e7cb26d44de64aaafi9kim.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam i o tome nesto,moguce je da je do PVC kosuljica ispod rucice mjenjaca jer bas gledam na youtubu jedan snimak gdje se vidi da su se istrosile PVC kosuljice.A ulje cu zamjeniti svakako jer auto ima 270++ tkm.Da li se mogu naruciti nove PVC kosuljice u ovlastenom?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je jedan od videa na koji sam naišao i podijelio tu na forumu. Taj amer radi te prstenove ali od mesinga koji su puno bolji od ovih tvorničkih tako ako si zainteresiran naruči, malo su skuplji i sa dostavom iz SAD-a koštaju. Razmišljao sam ali za sad ništa neću po tom pitanju raditi jer nije strašno a kad se zagrije nema problema.

Da li je do tih prstenova ne mogu tvrditi ali opet ako se ne isproba ne može se ni poreći da ne bi moglo biti do njih jer slobodnog hoda svaka ručica nakon toliko km ima. Treba uzet u obzir i istrošenost mjenjača nakon toliko km, htjeli mi to ili ne. Nikad nisam vozio ganc novi G4 da mogu reći kako se ponašao taj mjenjač 2. brzine u zimskim uvjetima.

Mislim da se ne mogu nabaviti posebno ali napravi upit u ovlašteni pa mi javi, da i ti malo zaradiš kruha danas. :)

Inače VW mjenjači imaju taj problem sa 2. brzinom, pogotovo kad zahladi se to javlja tako da malo zagrijat motor i pažljivije šaltat u drugoj bi bilo poželjno. Kad se motor zagrije zajedno sa uljem lakše je i nema više tog problema tako ako ti se to sad javlja možda je i zbog toga pa pripazi.

Ulja stavljaj 2.5L ali se raspitaj još da li ide jer to je savjet gornjeg kolege zbog 5. i 6. brzine koja time dobiva bolje podmazivanje.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pardoniram, isto su od PVC ovi prstenovi ali neke bolje plastike nego što su originalni ali mislim da radi od metala prstenove na sajlama pa sam izgleda pomiješao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skup je bogami ovaj komplet.Kontaktirat cu ovlasteni servis pa vidjeti da li mogu da naruce posebno.

Tako je dobro si sve rekao treba uzeti u obzir istrosenost mjenjaca,hehe upravu si ovo da provozas novog Golfa u zimskim uvjetima i da vidis kako se ponasa mjenjac u drugoj brzini.

Hvala na savjetu bicu pazljiviji tokom voznje dok se mjenjac i motor ne zagriju.Da prestenovi su od PVC plastike, ali on je stavljao neke kvalitetnije prstenove od originalnih.

 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zato sam odustao jer me više poštarina košta nego set tih PVC prstenova a drugdje u EU nisam nigdje naišao pa da ga uzmem. Ako ti se da nazovi ili napravi upit mailom i pojasni što te zanima najbolje slikom da ljudi znaju o čemu se radi pa vidi, ja nemam više snage za to. :)

Malo me recimo kopka i ti prstenovi koji su na sajlama, mada sam ih skidao i podmazivao čini mi se da je sve fiksno bez slobodnog hoda ali oni imaju gumu iznutra da ublažava vibracije na ručicu pa bi možda da se stave metalni bilo bolje i fiksnije, ali opet treba probat. Ovo je lakše nego skidati auspuh pa odozdola doći do ta dva prstena koji su ispod ručice u tunelu a bilo bi dobro i još ovaj treći koji je sa strane na samoj ručici odmah riješiti.

To je za nekoga tko ima volje za tako nešto, ja polako više baš i ne.

dsc_011200s7r.jpg

06_dsc_0005zpofk.jpg

01_dsc_0011n1rsv.jpg

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6