6 6
sapko

Ulje mjenjača - koje

Recommended Posts

Zanimljivo. Mjenjač pogotovo 6 brzinski je jako osjetljiv na pogrešno ulje. Uništili smo drugu brzinu na Sharanu, jer smo sipali 80W90. Zimi nije moglo ni da se ubaci u drugu.

U Golfa sam sipao Ravenol MTF 3 75W, evo druga zima, nikakvih problema nema pri šaltanju ni zimi ni ljeti.

Sharanu smo reparirali mjenjač i usuli isto taj Ravenol. Može da se šalta malim prstom

 

[mention=50096][/mention] što ne probaš sa drugom polugom za mjenjač, tj polugom od Audi TT? Mnogo je kažu kraća i košta 50€ u ovlaštenom.

8N0 711 046

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je rađeno na 6. brzinskom mjenjaču?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinhron druge brzine i zupčanik pete. U petoj kad se pusti gas, čulo se brujanje iz mjenjača. Mjenjač je 02N, malo drugačiji u odnosu na Golfov 02M.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te je koštao taj zahvat sa novim sinkronom 2. brzine i zupčanikom, odnosno kako si mogao mijenjati samo jedan zupčanik 5. brzine kad je on na osovini (fiksan) zajedno sa još drugim brzinama, ne znam sad raspored ali kužiš što želim reć?

09_dsc_0049m6s87.jpg

08_dsc_0048qhspb.jpg

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja greška. Nije zupčanik, već ono glavno vratilo imalo je 3-4mm lufta po riječima majstora. Baš sam sad pričao sa ocem, jer je on to sve išao i radio. Oko 200-250€ je izašlo sa rukama majstora bez poluosovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet,nisam jos zamjenuo ulje u mjenjacu,dok malo vrijeme dodje sebi pa cu ga onda mjenjati,ali primjetio sam kada je hladan auto 2 brzina ne struze,vec kada dodje temperatura 70-80 ali ne i 90 jer termostat mi je u banani, onda zna da zastruze kada brze ubacim u drugu,a kada sporo presaltam onda nista se ne cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj s drugim uljem.. na klasicnim 5gang za doba golf5 octavia bilo je prituzbi na struganje 2ge i tvornica je dala neko rjesenje da se mjenajc ispire sa mineralnim uljem i onda se to ispusti  i opet nalije mineralno.... Na 5ici onaj cep za kontrolu razine nije vjerodostojan pa se ulje naljeva kroz otvor za rikverc preidac....  i naravno ide odredjena kolicina ulja...  6gang 3osovine treba drugo ulje i ide malo vise od specifikacije... bar tako imam info od mestra za mjenjace.... ne sve al odredjeni tipovi imaju problema sto spojnicka dobije aksijalni luft tj pojede se leziste lezaja na kontra strani... nuspojave su struganje u voznji 5om pa i ostajanje pedale kvacila na pola....   Cep za uljevanje ulja nije klasican nego sitnih zubiju i ima posebni dizajn pa nemoze bas obicni torx to odvit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 7 1.6 TDI rucni mjenjac 5 brzina! Ima 196 tkm da li je pozeljno mjenjati ulje u mjenjacu koje i koja marka, koliko ide u mjenjac ulja?

 

Hvala!

Edited by Jole112

Share this post


Link to post
Share on other sites
Golf 7 1.6 TDI rucni mjenjac 5 brzina! Ima 196 tkm da li je pozeljno mjenjati ulje u mjenjacu koje i koja marka, koliko ide u mjenjac ulja?
 
Hvala!
Preporučio bih Ravenol MTF3 75W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FEBI BILSTEIN - 107074 -  ide ako se gleda oem broj  G 052 512 A2

1.8l al nalij 2 i miran 

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za izmjenu ulja u VW Fox se spremam ali po netu baš nisam našao koliko ide ujla u taj mjenjač motor je 1.2 6V 40kw
Imam doma neki Febi 75w90 2 litre sad neznam dal da ulijem to unutra ili ide onaj Febi 75w kao u Golf 6 5gang?
Hvala unaprijed!

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zlatko,
ako se nitko ne javi najbolje napraviti upit u Febi Bilstein i dobiješ odgovor brzo, ujedno možeš pitati da li se može ovo koristiti koje imaš. Daj im osnovne podatke o vozilu i od mjenjača... Tako sam i ja napravio iako sam znao koje ide i koliko ali sam htio još potvrdu od njih kao proizvođača. Možeš ih kontaktirati na ovaj mail...   info@febi.com ili support@bilsteingroup.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje ulje u mjenjacu golf 4 alh 5 brzina mjenjac u prodavnici su mi preporucili 75w90 gl4 polu sintetika

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje Castrolov-o ulje u manuelni mjenjač 5 brzina za Golfa 6 2.0 TDI?  CASTROL SYNTRANS FE 75W ili CASTROL SYNTRANS V FE 75W-80? Iako vidim da hvalite RAVENOL ulje ja bih ipak išao na CASTROL jer sigurno znam gdje mogu naći OEM Castrol-ovo. Dok ne znam za ovlaštenog distributera RAVENOL ulja u BiH pa tako da sam tu malo skeptičan. Mislim da bi trebalo valjati i jedno i drugo samo neka je OEM!

 

 

 

syntrans-fe-75w.png.img.375.medium.pngsyntrans-v-fe-75w-80.png.img.375.medium.

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li ko šta? Nije valjda da niko nije sipao Castrol-ovo ulje u mjenjač :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti copy/paste mog posta na drugom forumu od prije pol godine, fakat sam sve zivo istrazio prije kupnje. Auto je Audi A3 2.0tdi, 2011.g.

Zamjenjeno je u mjenjacu. Dva dana sam proucavao koje bi, originalno je ispalo iz igre jer je litra 400+ kn a treba ga kupit 3l (2,3l ide unutra). Treba paziti da osim gradacije i specifikacija bude ista. 75w80 GL-4. Ako se stavi kriva gradacija (a ceste su 75w i 75w90) ili kriva specifikacija (npr. GL-5) isto nije dobro. Ulja na kojima pise samo GL-5 imaju u sebi jaku kemiju koja uzrokuje stetu zbog izazivanja korozije na sinkronima. Ako je i GL-4 i GL-5 onda je ok, a to sam nasao kod Motula Motlygear 75w80. Ovo je ukratko ono sto sam prikupio kroz gomilu toga sto sam procitao prije odluke, mozda nekome ustedi vrijeme i sprijeci krivi odabir gradacije i specifikacije.
Ulje je unutra bilo lose, mozda jos originalno. Znao je zapinjat u prvu ponekad, uglavom kad je hladno. Nakon zamjene vec se kuzi razlika.

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni je kada sam upisao tip motora na Castrol-ovoj stranici izbacilo  CASTROL SYNTRANS V FE 75W-80 a ono je API GL-4+ isto je za mjenjače sa 5 i sa 6 brzina :) Najvjerovatnije ću njega i usuti samo sam htio da čujem mišljenja koje bi trebalo da uspem!

Castrol Syntrans V FE 75W-80 is a full synthetic 75W-80 gear oil designed to provide enhanced EP performance compared with a conventional GL-4 fluid in combination with synchroniser compatibility and fuel efficiency benefits. It is suitable for transaxles, manual gearboxes, transfer boxes and final drives where an API GL-4 lubricant is specified.Recommended by Castrol for all 5- and 6-speed manual transmissions of Volkswagen, Audi, Seat and Skoda.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to pravi odabir sto se gradacije, a i marke tice

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

G 052 171 A2 je pravi odabir. To se gleda, gradacija je nebitna.

Ovdje ljudi preporučiše da je naljbolje FEBI 75W GL4 ulje, koje je mineralno.

Ja lično vozim evo 40ak 000km na Ravenolu MTF 3 75W, koji je sintetika. Ni jedan jedini problem nisam imao.
6 brzina mjenjač, 02M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je originalno koje je došlo u njemu FEBI 75W GL4. Šta je sad u njmu ne znam. Ali pošto ne mogu da nađem FEBI ovdje u BIH prelazim definitivno na Castrol kojeg kupujem kod ovlaštenog distributera u BiH. Koliko znam mjenjači sa 6 brzina su dosta osjetljiviji na pogrešno ulje od onih sa 5 brzina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je. To je najbitnije i da je ulje OEM tj. da nije neko smeće koje je fino upakovano i predstavljeno pod velikim kvalitetom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, mur3633 said:

Bitno je da ulje zadovoljava normu.

Mozeli u golfa 4 5 brzina mjenjac ulje 75w80 mineralno?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6