0
mile1989

Octavia 1,9TDI - Problem oko paljenja

Recommended Posts

Imam jedan problemčić s Octaviom, bar jednom mjesečno se dogodi da neće da upali, simptom identičan kao sa kodom ključa, znači upali se i odma ugasi, nakon pola sata, nekad i sat probam opet i upali bez problema, sumnjao sam na kod ključa ili imobilizator al mi nekako nema logike kad kasnije ne pravi probleme, inače auto je od staraca tako da se vozi penzionerski, održava se redovno, redovno je na "kontrolama" itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene je na pasatu b5 tako pravio probleme ali je na tabli blinkao ključ što znači da nije očitao kod, nekad je bilo dovoljno samo da izvadim ključ vratim i normalno pali , problem je bio u špulni (čitaču) na kontakt bravi koji je oslabio i problem je rešen kod električara ( nešto je odradio oko kontakt brave)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene je na pasatu b5 tako pravio probleme ali je na tabli blinkao ključ što znači da nije očitao kod, nekad je bilo dovoljno samo da izvadim ključ vratim i normalno pali , problem je bio u špulni (čitaču) na kontakt bravi koji je oslabio i problem je rešen kod električara ( nešto je odradio oko kontakt brave)

vjerovatno samo ga stegnuo uz bravu sa plasticnom bragom...

cest slucaj kodgolfa 4, passata 3B, skode......

Share this post


Link to post
Share on other sites
0