4 4
fazo55

Chip VW Golf 6 1.6 TDI

Recommended Posts

Hej ekipa! Zanima me dal je neko čipiral Golfa ili neki drugi auto s motorom 1.6 tdi 90 ks i kakva su mu iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoga čipirao (isto 1.6 90) :D Iskustva su super... problema nemam nikakvih... napravio sam 40 000 sa čipom , a razlika je dan i noć. Čak mi se čini da troši malo manje. Samo opet to može ovisiti i o čipu. Tako da ak staviš neki dobar čip nebi trebalo bit problema. Ugl, preporučam. :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ima onu regulaciju... sad je podešen na optimalno, te ima oko 120 konja... a kad bi se stavio na max imo bi oko 130 140 čak. Al nebi dugo išao :D (to na max je isprobano na škodi octaviji 2 ...isto 1.6 tdi 105 konja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

st,,dali neka firma to radi strucno,, taj sa regulacijom,slicno,,

koje su cijene

Share this post


Link to post
Share on other sites

radi moj frend chip tuning za sve vrste automobila

 

javite se u pp pa cu vam dati njegov broj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je to powerbox ili chip sto si stavio? I od kojeg proizvodjaca.

Kakva su iskustva sa ovlastenim servisom, ako je u garanciji auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni deluje da je to sa podesavanjem PowerBox, sto nema mnogo veze sa dobrim chiptinigom.

Brat ima 1.6 TDI 105 KS pa me zanima da li je neko uz chiptuning radio i DPF delete i kakva su iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

podesavanje kako ste rekli moze biti Pbox a ne chip. i to je neuporedivo losije od kvalitetnog remapa/chipa, koliko god da netko pravdao da nije da bi opravdao svoja jeftinija ulaganja ;)

 

SM Chip Tuning radi i DPF OFF vrhunski. kada se radi u kombinaciji sa chipom cijena je onda mnogo niza, radi samoga posla. jer kada se radi posebno DPF OFF kod SM, to je proces i posao za nas kao da se radi sam chip.

 

za mnogo auta Power mapa nece dati deklarisanu snagu i ne radimo je ako se ne uradi i DPF OFF (kod nekih moze i bez dpf off).

 

po meni svakako dobro uraditi i to i rasteretiti motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako sam dobro shvatio pitate i za 90ks i 105ks model. evo ih oba u listi ovdje u SM katalogu :

 

http://smchiptuning.com/auto/vw/golf-vi

 

cijena Optimuma je 500€. popusti su moguci na grupni rad, nosenje reklame, i zavisno od dogovora sa distributerima.

 

Pbox je samo varalica i nemoze se mjeriti sa kvalitetnim i profesionalnim chip tuningom koji je izmjena postavki iz temelja.

 

a te snage koji oni navode uz Pbox su diskutabilne i slobodno cu reci smjesne :D . jedino tako i imaju sansu pridobiti paznju i stvoriti reklamu, nekim mega obecanjima.

 

Optimum je minimalno forsiranje motora, kod TDI motora je slucaj da se vec na minimalnom dizanju tlaka turba moze mnogo izvuci dobrim tuningom. zato preporuka uvjek ide na Optimum. Power je tko zeli vise snage i jos neke stvari. no tu je vec potrebno dizati vise tlak i opterecenje, a za manje dobitke dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A el ima neko kakva saznanja o chipanju 1.2 TSI motora i koliko kosta ta muzika i el se gubi garancija, rijec je od golfu 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se garancija gubi jer ako budes imao chip,a slucajno dodjes u ovlasteni servis zbog nekih problemcica tvoj cijeli protokol ce se morati poslati u njemacku gdje ce se automatski viditi da je nesto rađeno i svrstat će te pod tuning rubriku(nemoj se zavaravat pa mislit da se nece skontat jer su i puno skuplji pali na isti nacin)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto je npr za Peugeot 308 chip 300 eura a za golfa 500? kaj su opet svabi napravili da je tolika razlika oba motora su novije generacije s kojekakvim filterima i common rail teh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakon ponude potraznje

 

nesto sto se manje prodaje ima nizu cijenu

 

nesto sto je trazeno, ima visu cijenu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Zasto je npr za Peugeot 308 chip 300 eura a za golfa 500? kaj su opet svabi napravili da je tolika razlika oba motora su novije generacije s kojekakvim filterima i common rail teh?

Peugeot je u banani pa je jefitniji :lol2

 

ja kad rijesim dizne idem u Sedox :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peugeot je u banani pa je jefitniji :lol2

 

ja kad rijesim dizne idem u Sedox :grrr

Meni se cini da su ovi novi auti svi u banani ili su nas ove stare rage razmazile :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peugeot je u banani pa je jefitniji :lol2

 

ja kad rijesim dizne idem u Sedox :grrr

 

I obavezno ces mi javiti kako je proslo

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeli radio tko chip u sedoxu? kakva su iskustva?

ja i mojih par prijatelja ,apsolutno preporuka ,usluga i pristup stranci na vrh. razini

 

polo 75 ks chipali na 110 :) ,a ostali 1.6tdi isto idu jako lijepo ne dime i nemaju apsolutno nikakvih problema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

 

I obavezno ces mi javiti kako je proslo

Vec sam bio ali tada smo skuzili da dizna zeza

 

Auto ide bolje, pali bolje i vuce dosta bolje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta na kraju savjetujete?

I ja bi htio cipat golfa 6 1.6tdi 105ks

Da li da idem na opciju pboxa ili ovu drugu?

Htio bi da to radi savrseno i da auto ne dimi i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4