4 4
fazo55

Chip VW Golf 6 1.6 TDI

Recommended Posts

Odi kod sedoxa! Ja sam svog golfa tamo radio prije cca god dana i sada cu ženinog pola 1.6 kada istekne garancija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odi kod sedoxa! Ja sam svog golfa tamo radio prije cca god dana i sada cu ženinog pola 1.6 kada istekne garancija

mario jesi zadovoljan njihovom mapom?

daj mi reci da li ti auto dimi nakon remapa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,podijelite iskustva,ima nas dosta koje to zanima.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 1.6 tdi sa 105ks i najbolja solucija ti je skinuti dpf, odrezeš ga i isčupaš keramiku i zavariš natrag, ako znaš nekog majstora za to ti uzme cca 400kn i onda napraviš dpf off egr off i nadereš ga do jaja ja sam kod Tomice u Citiusu stage 2 cca 150ks, sada ima 139 tkm bez problema, ide jače od 2.0 tid 140ks i jako ljepo se vrti, nizbrdo navučeš i 240km/h, usput ti skine i vmax blokadu, sve za cca 350eur. Od mene svaka pohvala. 22.12. sam bio na tehničkom i začađenje je jedva mjerljivo, lik na tehničkom je rekao da je auto (ekotest) savršen, a sve sam mu isčupao. Ako nekog jako zanima ja sam u Klc pa može i proba.

Pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mario jesi zadovoljan njihovom mapom?

daj mi reci da li ti auto dimi nakon remapa?

Jesam! Zadovoljan sam ubrzanjem! Rupe nema nikakve.... dimi nešto sitno! Mislio sam i pola ic kod njega ali još se premišljam da ga prodam il ne!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

zašto bi uništavao DPF,ak se jednostavno može stavit cijev i dpf može ostat iskoristiv ili ga možete prodat!? Cijenu novog pretpostavljam znate ak ne se raspitajte se...

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 1.6 tdi je zeci promasaj. Jos mi je losije kad u vw salonu prodavaci pokusavaju objasniti kako je to isto kao i stari 1.9 ali manje zagadjuje itd.

 

Samo neznam gdje je nestalo 300 kubika manje i tko zna koliko momenta.

 

Cipani 1.6TDi 105 konja ide kao i serijski 1.9 sa 100 konja. Pa sad vi meni recite..

 

 

 

Naravno to je sve sa dpf-om i sa svim gore. Naravno da skidanje dpf--a i cipanje na max moze biti 140-50 konja ali onda trbea skidat lamelu i nosit na pojacavanje itd. To se inace kod normalnih auta i normalnog cipanja nema sta radit. Dakle klasican cip na tom autu je kurac jer auto neide i kraj.

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Cipani 1.6TDi 105 konja ide kao i serijski 1.9 sa 100 konja. Pa sad vi meni recite..

 

 

 

ne znam od kud to izvlacis jer brojke govore drukcije...no da se ne svadamo

i da 1.6 tdi je izveden iz 1.9tdi

1.6 tdi ima cak klipove iste kao 1.9, ali je zapremina smanjena u kubicima glave a ne velicinom klipa..smanjen je i hod..eto razlike...a da je zagusen normama e to ste u pravu..

kvalitetni remap na 1.6tdi ide 8,6 sec do 100km/h i krajnja cca 215km/h i sad mi reci da toliko ide 1.9tdi s 100ks :lol2

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sven, 1.6 tdi nije promašaj, zapravo motor je jako dobar, tih, malo troši i jako lijepo ide. Možda nemaš doživljaj kao u 1.9 tdi pd jer nema onaj šus na 1800-2000 okretaja ali poslije 3000 kada pd polako gubi dah 1.6 grabi dalje ko benzinac sve do 4800 a zavrti se do 5200 bez problema šta je za pd 100ks znanstvena fantastika. Vjeruj mi imao sam tri golfa v tdi i 2.0 i 1.9. DPF je najlakše isčupati van jer na njemu imaš dvije sonde, prirubnicu na turbinu, nosač na motor i gibljivo crijevo za vibracije. Ako bi to sve mjenjao sa cijevi neznam da bi šta uštedio a njega tako odrezanog nebi nikome mogao prodati. Downpipe od milteka ti košta cca 6000kn imao sam na gt 2.0 tdi, a cijeli auspuh 13000kn, tako da je ovo najbolja solucija a na tehničkom ideš bez problema ako imaš kvalitetnu mapu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je 1.6tdi ostavlja krivi dojam zbog spore reakcije ja bi rekao turba jer se zaletava i polako lovi zalet.nije nagal. I onda ljudi krivo tumace neke stvari i to me zivcira. Nije da sad svaki cigo svoga konja hvali. Ali iznosim cinjenice temeljene na istini. Uglavnom postoje brojke koje sve govore. A da ne govorim o masi mk6 i otporu vjetra. I zbog tih stvari dobiva bodove u svoju korist.

negdje sam vidio da mk6 tdi 105hp ide identicno kao 1.4tsi sa 122hp pa kad nadem stavim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da nije 1.6 ''mrtvi'' brat mi ima takav chipan, i jako fino potegne i ima nisku potrošnju što je ipak kod većine presudno kod kupovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po tom vasem satu onda 2.0 cipani ide 270km/h..ahh

Golf 4 150 konja cipan ide bolje od cipanog golf 5 170..oba auta bez ikakvih prerada dodatnih,samo cipovi..

Nikakve price i bakaraci,osobno gledao...

Sad kako je to moguce ja neznam..

Meni pd motor ide bolje od cr pa nek kaze tko sta hoce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je pd je

a kako onda objasnjavas ovo

 

 

pd golf 5 vs golf 6 cr

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

komentari na video:

 

It's imbossible, Golf 6 has a chiptuning (remapping). My frend has a golf 6 2.0TDI 140 ps, en i have a golf 5 105 remapped to 140. We rising 0 - 500m. The golf 5 Wins! That video is fault. The golf 6 is remapped. I can see. I am a chiptuner. Grz

 

You are right Sedat Garip , the golf 6 had 110ps and it is remapped to the 140ps when we tested it on DYNO...it means that there are the same 2.0 140 ps cars..but it is faster than the golf 5 because of DSG , even the golf 5 is pumpe düse and the golf 6 is common rail thnx

Share this post


Link to post
Share on other sites

oba su 140ps jedino mk6 ima dsg..

 

no nebitno

kad je stara cura bila bolja od mlade cure? NIKADDDD!!!!!! :punk;x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakvo je moje iskustvo,mislio sam da sam fulao kupnjom golf 6 1.6 tdi,tim vise sto sam prije vozio octaviu 1.9.. stjecajem okolnosti zadnjih par dana vozim tastov golf 5 1.9..pa znate sto,sto vise gledam i usporedjujem to sam sigurniji,1.9 ima brutalni start koji poznajem i volim ali 1.6 kad krene on ide i ide(na okretaje mislim)znaci dulje iskoristava okretni moment sto 1.9 ne moze..iste voznje 1.6 mi trosi bar litru manje da sad ne cjepidlacim,da ne spominjem tisi rad i samim time puno manje buke i vibracije u kabini,sto me dovodi do jos jedne stvari,izolacija kabine je dost bolja u 6 pa je i zato manji dojam ubrzanja,napr,mislis da ides 60km/h,a kazaljka na 80..ugl,kome treba za svaki dan,posao i to,mislim da je odlican izbor,ona litra manje se osjeti kad gulis samo na posao 70 km ko ja napr..petica mi je nekako cvrsca od moje 6,al to cemo rijesiti oprugama..to mi malo smeta,al nebitno. ugl,ostajem kod tvrdnje da to nije motor za pasata ili octaviu,ali u golfu za svaki dan sasvim ok,samo stvar navike.. eto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje bi bilo da se onda napravi neki race izmedu clanova foruma s tim motorima, pa da se vidi koji je brzi motor, a koji ne...mislim na ne cipirane, vec na serijale, jer drugacije se ocito nece rijesiti nista, jer ovdje svatko svog konja hvali hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahaha,moze! taman bi dobro doslo.. stvarno,nije stvar u tome sto imam taj auto,vec sam ga i mislio prodat,no sad kad sam se bolje upoznao s njim pa ponovo probao pd,ne kazem da je bolji ali zakljucujem da ni 1.9 nije bolji od njega,sve u svemu,svaki je u necem bolji ili losiji,tako da mislim da je pat pozicija,na kraju sve ovisi tko sto voli..netko sise,netko guzicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4