4 4
fazo55

Chip VW Golf 6 1.6 TDI

Recommended Posts

@jure.coric tvornički imam jednomaseni zamašnjak (barem tako ETKA veli a to mi potvrdili i u servisu). Znači sa tim bi trebalo biti ok? Jel treba birati neki jači set kvačila? 

Pitam za dizne jer imam one fascinantne Siemens koje krepavaju za dobar dan pa ono da odmah i njih uračunam u cijelu priču ako treba mijenjati. 

Kako su se pokazali klipovi, radilice i ostalo na tim 1.6 motorima. Nije problem povečati sve ali ne bi bilo fora da mi klipovi od sreće probijaju kroz blok motora :D

Mogu nabaviti tu turbinu za nekih 350€ što mi se čini ok i onda ćemo na doradu mape. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, tinovator said:

@jure.coric tvornički imam jednomaseni zamašnjak (barem tako ETKA veli a to mi potvrdili i u servisu). Znači sa tim bi trebalo biti ok? Jel treba birati neki jači set kvačila? 

Pitam za dizne jer imam one fascinantne Siemens koje krepavaju za dobar dan pa ono da odmah i njih uračunam u cijelu priču ako treba mijenjati. 

Kako su se pokazali klipovi, radilice i ostalo na tim 1.6 motorima. Nije problem povečati sve ali ne bi bilo fora da mi klipovi od sreće probijaju kroz blok motora :D

Mogu nabaviti tu turbinu za nekih 350€ što mi se čini ok i onda ćemo na doradu mape. 

Trajnost motora je neupitna nasparam 1.9 tdi-a.

Zato jer 1.6 tdi ima identicnu radilicu i klipove a zapremina je smanjena hodom i na glavi.

Tako da je to ok.

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, jure.coric said:

 

1.9 je motor vece zapremnine koji ima najveci moment 250nm na 1900okretaja dok 1.6 ima 250nm tek od 3000...plus sto turbina od 1.9 radi na 2.05bar dok je u 1.6 na 2.6bar tako dok napumpa turbo 2.6 treba vise vremena...1.6 je commonrail i ta visokotlacna pumpa se takoder pokrece uz remen gdje se gubi neato snage dok je 1.9 pumpa dizna i nema tog

 

Ugl. Veci projekti - veca turbina, novi MAP senzor, set kvacila , (vece dizne)...

Sta ti napisa covjece,turbina na 1.9TDI motoru radi na max 1,0-1,2 bara,kakvo 2,5bara,sa toliko pritiska razvijao bih preko 200+ konja.Drugo 1.6TDI motor max ob.momenat vec od 1500 do 2500 o/minuti,koliko bi bila turbo rupa kada bi treba da prestizes nekog,znaci ne smijes ga spustati ispod 3000 o/min. malo se informisi molim te.

 

Golf sa fabrickom turbinom.

 

Golf 4 TDI sa turbinom  GTB2260 2.4 bara 200++ konja 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusaj dosta mi je pametnjakovica koji procitaju par stvari i misle da su popile svu pamet svijeta 2.05 bara sam napisao jer je 2.05 bara 1,05 bara boost + 1 bar atmosfere sto je ukupno 2.05 bara....evo ti turbo mapa sa 1.9tdi pd105

 

8pb1GDi.jpg

Takoder da ista znas u vezi diesela znao.bi da boost nema veze s konjima ...mozes imat 10 bari pritiska turbine a 20konja

 

Edited by jure.coric
edit
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

? dobra

znaci tlak nema veze sa konjima. ok sad sam procito svega za 10 godina interneta

 

po tome sdi moze imat 250 ks 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, jure.coric said:

slusaj dosta mi je pametnjakovica koji procitaju par stvari i misle da su popile svu pamet svijeta 2.05 bara sam napisao jer je 2.05 bara 1,05 bara boost + 1 bar atmosfere sto je ukupno 2.05 bara....evo ti turbo mapa sa 1.9tdi pd105

 

 

 

1 bar atmosfere objasni taj pojam,sta znaci to?

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dario_7R Tlakje zrak u cilindru,u benzinaca koji imaju vrlo uski AFR (omjer zraka goriva) znaci vise zraka vise konja/momenta dok diesel moze imati AFR 1/100000 ilitiga sto bari tlaka a skoro nista goriva i zbog toga nista konja....TDI moze imati manje konja kao i SDI zavisi o kolicini goriva (ali naravno postoji minimalni AFR da to gorivo izgori)

Edited by jure.coric

Share this post


Link to post
Share on other sites
slusaj dosta mi je pametnjakovica koji procitaju par stvari i misle da su popile svu pamet svijeta 2.05 bara sam napisao jer je 2.05 bara 1,05 bara boost + 1 bar atmosfere sto je ukupno 2.05 bara....evo ti turbo mapa sa 1.9tdi pd105
 
8pb1GDi.jpg
Takoder da ista znas u vezi diesela znao.bi da boost nema veze s konjima ...mozes imat 10 bari pritiska turbine a 20konja
 
skocit cu sa zgrade ako vise od 3oje ljudi na forumu zna sta je na x osi

Sent from my S41 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, ruscic said:

skocit cu sa zgrade ako vise od 3oje ljudi na forumu zna sta je na x osi emoji38.png

Sent from my S41 using Tapatalk
 

Nemoj i ti ka Luka iz “Ta divna splitska noć” ✈️

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sebi planiram uraditi Stage 1 na mk6 2.0 tdi a naravno EGR i DPF neću da diram. A što se tiče Stage 2 tu ćeš morati uraditi neke prepravke, turbina od GTD-a a i kvačilo ne vjerujem da će moći izdržati taj obrtni momenat :(

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si već imao problema sa njim morao si ga skinuti ali jbg... Znam razlika se sigurno osjeti. Ni STAGE 2 ne može bez prepravki a o STAGE 3 da ne govorim tu se već rade ozbiljnje prepravke. Kakva ti je potrošnja sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje si radio STAGE 1 i koliko te je izašlo? I koliko je je izašao EGR OFF i DPF OFF? Čisto onako informativno da malo uporedim cijene :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može se urarditi STAGE 2 bez dodatnih prepravki ali turbina i kvačilo će prosvirati veooma brzo :( Tako da STAGE 2 zahtjeva neke manje izmjenje ako hoćeš da sve bude ok. Dok STAGE 3 zahtjeva ozbiljne prepravke kao što su kovani klipovi klipnjača, ventili itd...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom dosta skuplje nego kod nas, najbolje bi bilo da si sve odjednom uradio tada bi dobio extra popust :)

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, VW_GTD23 said:

Može se urarditi STAGE 2 bez dodatnih prepravki ali turbina i kvačilo će prosvirati veooma brzo :( Tako da STAGE 2 zahtjeva neke manje izmjenje ako hoćeš da sve bude ok. Dok STAGE 3 zahtjeva ozbiljne prepravke kao što su kovani klipovi klipnjača, ventili itd...

Sto je to stage 2 i koja je razlika izmedu stage 1?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas uspio shvatiti.

Kao i stage 1 i stage 2 su sigurni, a na stage 2 se dobiva vise snage. Zasto se odma uvijek ne radi stage 2? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes za 1.6tdi 105hp iz golf 6 dati konkretan primjer.

Sto se dobije s stage 1 i stage 2 i sto je potrebno za to?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

muha troll 😁

ako netko treba cipic moze se javit fireu. on radi custom mape na valjcima, ali voli zajebavat :D 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam neki genericki tuneri na stage 1 i stage 2 rade samo softwarske promjene i imaju razlicite snage no kod pravih tunera stage 2 vec zahtjeva hardwareske prerade.

 

Pravi tuner ce ti napraviti najacu mogucu mapu na valjcima a ne nuditi razlicite (i neprovjerene) snage.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se da dobro voli zajebavati tek sam ga sada provalio. Jbg, uopšte nisam znao za njega! hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, fire said:

Nisam bas uspio shvatiti.

Kao i stage 1 i stage 2 su sigurni, a na stage 2 se dobiva vise snage. Zasto se odma uvijek ne radi stage 2? 

 

Eto kada već imaš tako fin smisao za humor objasni ti to meni malo detaljnije i ako sam je izvalio nekakvu glupost reci pa da se svi dobro nasmijemo :) Ja stvarno ne vidim šta sam pogrešno rekao🙄 Imaš 36 godina a ponašaš se kao da imaš 16 hahaha

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4