4 4
fazo55

Chip VW Golf 6 1.6 TDI

Recommended Posts

4 minutes ago, VW_GTD23 said:

Eto kada već imaš tako fin smisao za humor objasni ti to meni malo detaljnije i ako sam je izvalio nekakvu glupost reci pa da se svi dobro nasmijemo :) Ja stvarno ne vidim šta sam pogrešno rekao🙄 Imaš 36 godina a ponašaš se kao da imaš 16 hahaha

Ja stvarno ne razumijem sto znaci stage 2 iskreno. Puno me  ljudi pita da im napravim stage 2 na stage 1 i ja ne znam na sto oni misle. Zato sam postavio pitanje, da vidim sto drugi smatraju.

 

Ako smatram da taj motor moze dati sigurnu snagu onda to napravim. Nitko ne zeli remap a da postoji mogucnost kroz 100km kvar.

 

Imam osjecaj da su ti stageovi postali vise kao cjenkanje, a ne stvarnost.

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, fire said:

Ja stvarno ne razumijem sto znaci stage 2 iskreno. Puno me  ljudi pita da im napravim stage 2 na stage 1 i ja ne znam na sto oni misle. Zato sam postavio pitanje, da vidim sto drugi smatraju.

 

Ako smatram da taj motor moze dati sigurnu snagu onda to napravim. Nitko ne zeli remap a da postoji mogucnost kroz 100km kvar.

 

Imam osjecaj da su ti stageovi postali vise kao cjenkanje, a ne stvarnost.

 

 

Sada razumijem malo bolje o čemu pričaš. Izgleda da ti stage-ovi i jesu samo mjerne jedinice za izvlačenje para iz džepa :( Hahah I sam znaš da su turbina, kvačilo i dizne najčešći kvarovi nakon lošeg i nestručnog remapa. Pa eto po tvome mišljenu koliko se može snage najviše izvući iz 2.0 TDI CR motora a da nema loših posljedica? Ja mislim nekih 20-30KS ali eto opet ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites



Jbg, uopšte nisam znao za njega! hahaha


Nisi ništa propustio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, VW_GTD23 said:

Sada razumijem malo bolje o čemu pričaš. Izgleda da ti stage-ovi i jesu samo mjerne jedinice za izvlačenje para iz džepa :( Hahah I sam znaš da su turbina, kvačilo i dizne najčešći kvarovi nakon lošeg i nestručnog remapa. Pa eto po tvome mišljenu koliko se može snage najviše izvući iz 2.0 TDI CR motora a da nema loših posljedica? Ja mislim nekih 20-30KS ali eto opet ne znam...

A ovisi koji 2.0 tdi cr motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, fire said:

A ovisi koji 2.0 tdi cr motor?

Zanima me za 2.0 TDI 81 KW CBDC a i za 2.0 TDI CBAA ili CBAB. E koliko ja znam sva ova tri motora imaju istu: glavu, dizne, turbinu, pumpu goriva a zamajac, mjenjač, kvačilo, uljna pumpa itd... nisu isti. E sada kada bi dizao ovaj od 81KW za 20-30 KS set kvačila bi bio problem jer je projektovano za samo 250 Nm obrtnog momenta dok kod ovog od 103KW kvačilo je projektovano za 320 Nm. E sada pitanje je koliko se snage može izvući bez loših posljedica?

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, VW_GTD23 said:

Zanima me za 2.0 TDI 81 KW CBDC a i za 2.0 TDI CBAA ili CBAB. E koliko ja znam sva ova tri motora imaju istu: glavu, dizne, turbinu, pumpu goriva a zamajac, mjenjač, kvačilo, uljna pumpa itd... nisu isti. E sada kada bi dizao ovaj od 81KW za 20-30 KS set kvačila bi bio problem jer je projektovano za samo 250 Nm obrtnog momenta dok kod ovog od 103KW kvačilo je projektovano za 320 Nm. E sada pitanje je koliko se snage može izvući bez loših posljedica?

da, svi motori do 143hp iz te generacije su isti. jedina razlika neki imaju bw turbo, neki garrett. I to se ne moze znati ni po broju sasije. Jedini nacin je da se otvori habua.

ovi s garrett turbo idu do 170-190hp ako su ispravni, do max 200hp ako je bw turbo. To govorim o tunu bez dima.

znaci jako se osjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, fire said:

da, svi motori do 143hp iz te generacije su isti. jedina razlika neki imaju bw turbo, neki garrett. I to se ne moze znati ni po broju sasije. Jedini nacin je da se otvori habua.

ovi s garrett turbo idu do 170-190hp ako su ispravni, do max 200hp ako je bw turbo. To govorim o tunu bez dima.

znaci jako se osjeti.

A set kvačila i mjenjač? Stvara li to ikakav problem? Ovaj od 81KW ima 5 brzina i zamajac je fi 228mm dok 103KW ima 6 brzina i fi 240mm a ovo ostalo je sve više manje isto :)

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, VW_GTD23 said:

A set kvačila i mjenjač? Stvara li to ikakav problem? Ovaj od 81KW ima 5 brzina i zamajac je fi 228mm dok 103KW ima 6 brzina i fi 240mm a ovo ostalo je sve više manje isto :)

 

Ako je ispravano kvacilo, onda nema problema. Ako ima 200 000km, onda moze provrjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, fire said:

 

Ako je ispravano kvacilo, onda nema problema. Ako ima 200 000km, onda moze provrjeti.

Sve se bojim da može provrjeti jer ima malo više od 200 000km i nikada još nije mijenjano :( A i da je ispravno kada bi se diglo toliko vjerujem da bi mu radni vijek bio itekako skraćen! Pa kada mu možeš toliko dići snagu bez problema koliko se onda podigne obrtni moment?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moment moze ici do oko 350Nm, ali ne treba.

Moze se napraviti 300Nm i 170hp ako se bojis kvacila.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to me je zanimalo, zapravo kvačilo i jeste najveći problem dok ovo ostalo je sve manje više isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto je kvacilo problem ako je to potrosni materijal.... Normalnom voznjom ti je svejedno....   Al istina... nije sve ni u brojkama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste potrošni materijal ali set kvačila sa plivajućim zamajcem nije jeftina investicija. Ovo je projektovano za 250Nm obrtnog momenta kada bi radilo na 350Nm obrtnog momenta veoma brzo bi bilo uništeno čak i ako je novo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam i ja paziti kada sam mapirao auto, i vadio egr i dpf. S obzirom da je moj DSG mjenjač DQ250 02E, naglasio sam kod Muhe da mi nesmije biti moment veći od 350Nm. Tako je tvornički max podešeno. Tako da sam išao sam 140KS/320Nm na 169KS/350Nm. Može se i taj limitator maknuti ali kao što ste već rekli, zivotni vijek potršnog materijala značajno pada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je treba se dobro paziti. Različite turbine imaju 2.0 TDI CR od 140 KS i od 170KS a za dizne nisam siguran jesu li iste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, VW_GTD23 said:

Tako je treba se dobro paziti. Različite turbine imaju 2.0 TDI CR od 140 KS i od 170KS a za dizne nisam siguran jesu li iste :)

Ni one nisu iste

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tako je treba se dobro paziti. Različite turbine imaju 2.0 TDI CR od 140 KS i od 170KS a za dizne nisam siguran jesu li iste

Ide 140ks na 180ks bez problema, čak mislim da i onaj od 110 može, jer je potpuno isti kao ovaj od 140 osim mjenjača

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je motor je skoro pa isti, mislim on najvažnije komponente su iste. Samo treba paziti na obrtni momeant zbog kvačila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Morao sam i ja paziti kada sam mapirao auto, i vadio egr i dpf. S obzirom da je moj DSG mjenjač DQ250 02E, naglasio sam kod Muhe da mi nesmije biti moment veći od 350Nm. Tako je tvornički max podešeno. Tako da sam išao sam 140KS/320Nm na 169KS/350Nm. Može se i taj limitator maknuti ali kao što ste već rekli, zivotni vijek potršnog materijala značajno pada.
Kod mene isti mjenjac i auto mapiran na 200ks i 423nM, bez ikakvog diranja po mjenjacu, tako da trpi on i vise bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno dq250(dsg) mi je pucao oko 550Nm ako je bezinska verzija, 600Nm ako je dizelska.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/26/2020 at 8:56 PM, VW_GTD23 said:

Ne kažem da će pući ali radni vijek će biti itekako skraćen !

 

Pukne, izgubi totalno zube na 3/4/5 brzina. Znaci nakon toga je ta getriba neupotrebljiva. Uglavnom to su limiti tih getriba.

Edited by fire
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako VW računa te Nm?

Na internetu sam našao da u oznaci modela, broj označava maksimalni okretni moment (DQ250 = 250Nm, pa kako onda DQ250 može do 400nm...

pitam jer i sam imam MQ350, a auto mi tvornički ima 400nm...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4