4 4
fazo55

Chip VW Golf 6 1.6 TDI

Recommended Posts

Tako je treba se dobro paziti. Različite turbine imaju 2.0 TDI CR od 140 KS i od 170KS a za dizne nisam siguran jesu li iste

Ide 140ks na 180ks bez problema, čak mislim da i onaj od 110 može, jer je potpuno isti kao ovaj od 140 osim mjenjača

Tako je motor je skoro pa isti, mislim on najvažnije komponente su iste. Samo treba paziti na obrtni momeant zbog kvačila :)

Morao sam i ja paziti kada sam mapirao auto, i vadio egr i dpf. S obzirom da je moj DSG mjenjač DQ250 02E, naglasio sam kod Muhe da mi nesmije biti moment veći od 350Nm. Tako je tvornički max podešeno. Tako da sam išao sam 140KS/320Nm na 169KS/350Nm. Može se i taj limitator maknuti ali kao što ste već rekli, zivotni vijek potršnog materijala značajno pada.
Kod mene isti mjenjac i auto mapiran na 200ks i 423nM, bez ikakvog diranja po mjenjacu, tako da trpi on i vise bez problema

Obicno dq250(dsg) mi je pucao oko 550Nm ako je bezinska verzija, 600Nm ako je dizelska.

Ne kažem da će pući ali radni vijek će biti itekako skraćen !

On 10/26/2020 at 8:56 PM, VW_GTD23 said:

Ne kažem da će pući ali radni vijek će biti itekako skraćen !

Pukne, izgubi totalno zube na 3/4/5 brzina. Znaci nakon toga je ta getriba neupotrebljiva. Uglavnom to su limiti tih getriba.

Edited by fire
  • Like 1

Kako VW računa te Nm?

Na internetu sam našao da u oznaci modela, broj označava maksimalni okretni moment (DQ250 = 250Nm, pa kako onda DQ250 može do 400nm...

pitam jer i sam imam MQ350, a auto mi tvornički ima 400nm...

• Like 1

16 hours ago, Ivan1902 said:

Kako VW računa te Nm?

Na internetu sam našao da u oznaci modela, broj označava maksimalni okretni moment (DQ250 = 250Nm, pa kako onda DQ250 može do 400nm...

pitam jer i sam imam MQ350, a auto mi tvornički ima 400nm...

dq250 dolazi na 2.0tdi 190hp koji stock ima 400Nm. ti brojevi su serija i nema veze s momentom.

4 4