2 2
Neo44

upalila se žuta lampica od ulja

Recommended Posts

evo vraćam se doma i upali mi se žuta lampica od ulja
stanem sa strane i provjerim ulje i vidim da ulja ima malo
sva sreća benzinska 200 m dalje kupim litru ulja i dotočim ali i dalje svijetli žuta lampica od ulja (znači pali se lampica čim dam kontakt i svijetli cijelo vrijeme bez blinkanja)

radi se o toledu 1m 2004 god 1.9 tdi 110 ks

bilo kakve informacije s obzirom da je nedjelja a u ponedjeljak ujutro bi trebao na posao do kud ne vozi bus :S

 

a na seatovom forumu ima cca 4 membera aktivna

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogle mikroprekidac od haube, zna jako jako cesto zacvikati i ne reagira na to da si otvorio haubu i nadolio!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam sve živo i neživo pregledo

drmo ljevo desno šta god se dalo i dalje svijetli

dajte mi recite sutra ujutro imam 10 km do posla a nemam bus

dali smijem se odvesti na posao ili ne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bila ista stvar zice od senzora stradale, samo sam ih pospajo opet i sve 5. u biti dok ne prosvjetli crvena lampica i dok ne pise stop slobodno se vozaj do mile volje. samo cesto kotroliraj ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno bi tako i mislio ali kada se lampica upalila zbilja je bilo jako malo ulja

ispod minimuma

čudno mi je to jer sam ulje i veliki servis radio u 7 mjesecu ove godine

inače od promjene do promjene ulja on nikad nije trošio znatno ulje da bi dolijevao ili nešto

sada sam morao dosuti 1 l punu

i mislio sam da radi toga svijetli ali kada sam dosuo ona i dalje svijetli zato sam malo zabrinut da nije nešto drugo u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

brzo na kanal i vidi di curi. na 3000km on nesmije popit litru ulja, moj nepopije litru na 15 tisuca a pd je i jos slini po bloku na ventil dekli. Preporucam jedan preventivni pregled kod mehanicara :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpis malo je puno 1l na tako malo km a prije nista

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ulje kad se sipalo izgleda da se nije provjerilo kada se sleglo i trebalo je dosuti još ali izgleda da nije dosuto

zato je tako puno se trebalo dodati

bio sam na dijagnostici resetirana greška i sad je sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se ulje naljeva moze se gledat odmah i svi naljevaju do max oznake. Nakon "sljeganja" razina moze bit samo veća ;)

Inače razina se gleda 2min nakon gašenja motora što nema neke velike razlika i kad odmah provjeris razinu.

Ako negori crvena onda nije toliko alarmantno... a kako ti i govore zna crknut senzor na karteru mada bi na displeju pisalo nešto o razini ulja (ak imas veliki ekran)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2