1 1
Bager

Centr. zaključavanje čudan kvar/problem

Recommended Posts

Prvo bih naveo kako centralno zaključavanje koristeći daljinski na ključu radi bez ikakvih poteškoća, zaključa/otključa uvijek i bez problema.

 

Problem se javlja kada zaključam (pokušam) preko gumba za vozačeve upravljačke konzole. Naime, kada stisnem gumb za zaključavanje sva se vrata zaključaju, ali se odmah po puštanju gumba lijeva strana (vozačeva i vrata iza vozača) otključa??!

 

Dakle koristeći centralno zaklj. iz konzole vozača mogu zaključati samo suvozačevu stranu jer se vozačeva sama odmah otključa WTF? Također ako ne stavim ključ u bravu nakon 30ak sekundi auto se zaključa, nemali broj puta mi se upalio alarm kada sam tražio po autu nešto :( ... dupli klik ?

 

Da li je to problem sa prekidačima na konzoli? Problem u bravama? Da nije negdje postavljeno da se ne može zaključati ?

 

P.S. Zna li netko gdje mogu naći nekakve upute tj. manual za korištenje elektronike i svih dodataka na Passatu B5 (1999.) 1.9 TDI.

 

Hvala na odgovorima i eventualnim prosvjetljenjima !!

 

;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva asocijacija mirise na mikroprekidac u vratima. Ne prepoznaje da su vrata otvorena/zatvorena zato ti odmah opet otkljuca i zato ti samo zakljuca ako ne das kontakt.

Da li ti opet sam zakljuca auto kad otvoris i zatvoris suvozaceva vrata npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za mikroprekidač, ali bi trebao i na dijagnostiku da vidiš šta će ti pokazati (koja vrata prave problem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@corry probat ću s vratima za vikend (nisam sad s autom). I meni se činilo da je s prekidačem nešto otišlo u k... s obzirom da se i spuštanje vozačeveog stakla pretvorilo u avanturu (malo radi, malo ne, automatsko nikako - ono do kraja)... tako da su mi naplatne kućice postale noćna mora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staklo je druga prica opet-mislim da nema bas veze s mikroprekidacem u vratima...

Pitanje je jel podizac stakla (motoric) malo radi-neradi-ili on uredno radi ali nesto drugo blokira

Tapacirung vrata dolje i puno toga bi trebalo postat jasnije

Provjerit zice tamo kod sarke vrata gdje se kabeli pregibaju-da nije neka "pukla" ili sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta se tice prozora, dizanja i spustanja, promijeni prekidace na vratima, znaci cijeli onaj sklop ili nadji nekog ko ima istog,jel imas 2 ili 4 el.podizaca pa samo stekni za probu, pase ti i od g4 tj isti su, desava se da prozori manualno idu, automatski ne il obrnuto, pogotovo vozacev koji se cesto koristi, za zakljucavanje kolege su ti rekle sve, mikroprekidac,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam slican problem na auto. Golf 4.
kad zakljucam auto, svejedno da li daljinskim ili iznutra, sva vrata se zakljucaju, ali suvozaceva se zakljucaju i odmah otkljucaju, a kad otkljucam, sva se otkljucaju, ali suvozaceva zakljucaju. :/
Da li neko zna sta je u pitanju, kako to da rijesim?
hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad su svi u problemima evo i moga
zadnja desna vrata se ne mogu otvoriti nakon sto zakljucam auto, fali jedno 2-3-4mm jos da se ono cudo na vratima digne skroz
evo slika da se zna na sto mislim, nije china mehanizam, original je.. http://www.c-mod.hr/images/article/70/full/centralnomotoric1.jpg
ugl trebam to rucno podici tih nekoliko mm, onda je sve 5

 

ako ista znaci auto je golf 4, 1998, 1.9 tdi

Edited by r0za

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri da se nije motoric pomakao mozda malo pa ne gurne do kraja,a ako je na svom mjestu onda ga zamjeni pa vidi sto se dogada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 4 nema ni sličan motorić, tak da ne vjerujem da je original ako imaš nešto nalik tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 4 nema ni sličan motorić, tak da ne vjerujem da je original ako imaš nešto nalik tome.

ma nisam zno kako cu nazvat ono cudo sta se uvlaci/izvlaci kad se auto zakljucaje/otkljucaje

 

Edited by r0za

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1