4 4
glogi

Automatsko otvaranje gepeka golf 6

Recommended Posts

Gledam ove vide na http://www.aliexpress.com/store/product/VW-Golf-6-GTI-R20-trunk-brace-screw-Volkswagen-Trunk-lid-open-automatically-converted-hydraulic-rod/131162_1129454924.html

 

Sad nije mi jasno! dali je potrebno zamijenit i hidraulične štapove, ili samo ove dvi vide?

 

poslao sam upit prodavaču, veli samo vide...

sad nisam siguran baš da je tolika razlika, da kad se promijenu, da će se gepek dizat bez pomoći ruke? :)

ima ko više iskustva???

 

kod mene na daljinskom kad stisnem gepek, samo otvori gepek-i ostane u tom položaju-"nediže se :D

 

 

v3i.gif

Edited by glogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo su ti kataloški brojevi dijelova koje trebaš za konverziju:

6Y0 827 550 C, amortizeri od fabije 2kom ~150kn

1K8 827 761 C, odbojnici scirocco 2kom ~40kn

1J6 827 439 A, nosači amortizera 2kom ~100kn

 

sve zajedno oko 300kn, a blaženi ecstuning to prodaje za duplo više i još ti daju kakti popust :lol2

edit: naravno dodaj još i cijenu poštarine za hrvatsku

Edited by tomica88

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, znači ipak su potrebni drugi amortizeri! (to mi nije bilo jasno ;)

ok tomica, ovo se sve može kod nas kupit? odem u auto dućan i po ovim brojevima tražim..

:)

Hvala

 

 

ps:nije mi jasno koja je razlika u amortizerima?! ;(

ako se promijeni kut ovih vida...biće da je od fabije "jači" pa samim time i diže vrata...jel to to :)

Edited by glogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba se vjerojatno naručiti ali da, u ovlaštenom se te tri stavke mogu kupiti

neznam jel su točno te cijene pošto nisam dugo updateao etku i nemam račun kad sam ja kupovao ali cifra je bila tu negdje...

Edited by tomica88

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi raditi, samo premjeri duzinu ispruzenog amortizera i jel ti pasu oni pop up odbojnici, ja ih imam doma i os scirocca mk3 su, al nikako dovrsit do kraja sve ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje :) Dali je potrebno sta "upisivat-aktivirat preko vag com-a? Jer, kad sam uzea auto, cini mi se da sam par puta probava daljinski otvorit gepek, i mislim da je sa samo malo otvoria pri dnu juce probavam, i neide!!! Samo da signal na zmigavce, ali neodskrine gepek :( Sad dali triba mjenjat naredbu s vag com? Sretna nova 2014 :)

 

 

 

edit:

Sad sam provijeria, i gepek se otvori (malo pri dnu) samo triba držat pritisnut gumb na daljinskom ;)

znači moglo bi funkcionirat :)

Edited by glogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih želio biti partibrejker, posebno jer pričam iz druge ruke, ali meni je rečeno da ti novi amortizeri jako brzo propišaju i onda se ispostavi da ih moraš mjenjat na maltene dvomjesečnoj bazi ako želiš zadržati automatsko otvaranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato jer su "jaci" pa mogu "ispucat" gepek od golfa.

 

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta bi trebalo promjenut ili treba samo aktivirat kod mk5 da se otvara a ne samo otključava na daljinski

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo su ti kataloški brojevi dijelova koje trebaš za konverziju:

6Y0 827 550 C, amortizeri od fabije 2kom ~150kn

1K8 827 761 C, odbojnici scirocco 2kom ~40kn

1J6 827 439 A, nosači amortizera 2kom ~100kn

 

sve zajedno oko 300kn, a blaženi ecstuning to prodaje za duplo više i još ti daju kakti popust :lol2

edit: naravno dodaj još i cijenu poštarine za hrvatsku

Valjda moze ovo proci ?

Ko ima slozeno na mk5 neka potvrdi :)

Edited by Sarajlic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu od fabije amortizeri ali i obavezno promijeniti nosace jer su ovi kraci od golfovih i jaci pa kad se otvori prtljaznik zalupi ga i tako se prosire rupe koje drze amortizer pa jednom kad zatvoris ostanes bez stopke i zadnjeg stakla :zid Iz iskustva j... ga

A sigurno se mora nesto kemijat preko vagcom-a jer ovako prtljaznik se samo malo otvori i tako ostane bez obzira bili odbojnici ili ne a koje radio i ja bi volio da objasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo su ti kataloški brojevi dijelova koje trebaš za konverziju:

6Y0 827 550 C, amortizeri od fabije 2kom ~150kn

1K8 827 761 C, odbojnici scirocco 2kom ~40kn

1J6 827 439 A, nosači amortizera 2kom ~100kn

 

sve zajedno oko 300kn, a blaženi ecstuning to prodaje za duplo više i još ti daju kakti popust :lol2

edit: naravno dodaj još i cijenu poštarine za hrvatsku

Je su to djelovi za golfa 5 ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzmi u obzir da je jedan amortizer 150kn

a ja sam odbojnike platio 150kn oba

nosaci su takodjer 150kn oba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam problem sa automatskim otvaranjem na svom Mk5, pa bih vas molio za pomoć.

Prije godinu dana sam instalirao sve što je bilo potrebno - amortizere, odbojnike i nosače.

Odbojnike i nosače sam kupio kod Zubaka, a amortizere sam uzeo Magneti Marelli.

Odbojnike sam do kraja pritisnuo kako je i pisalo na instrukcijama, nosače ispravno zašarafio i stavio amortizere..

 

Problem je u tome što mi se hauba diže samo u slučaju kad je jako vruće, dakle samo ljeti (a kad je malo hladnije nema šanse) i u slučaju kad je prethodno hauba bila u zraku malo duže vrijeme..

 

Pretpostavljam da je problem u amortizerima, uzeo sam ih jer su bili jeftini (75 kuna/kom), ili je možda do odbojnika, ja sam ih stisnuo do kraja i oni nemaju hoda pa me zanima dal možda moraju imati hoda?

 

Unaprijed hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mario jesi ti kodirao za ovo automatsko otvaranje gepeka? imas li slozeno i jel idu ovi dijelovi sa ovim kataloskim brojevima sto su pisani?

6Y0 827 550 C, amortizeri od fabije 2kom ~150kn
1K8 827 761 C, odbojnici scirocco 2kom ~40kn
1J6 827 439 A, nosači amortizera 2kom ~100kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo su ti kataloški brojevi dijelova koje trebaš za konverziju:

6Y0 827 550 C, amortizeri od fabije 2kom ~150kn

1K8 827 761 C, odbojnici scirocco 2kom ~40kn

1J6 827 439 A, nosači amortizera 2kom ~100kn

 

sve zajedno oko 300kn, a blaženi ecstuning to prodaje za duplo više i još ti daju kakti popust :lol2

edit: naravno dodaj još i cijenu poštarine za hrvatsku

jel mozes napisati ovako za golfa 5 ako nije problem?! i koliko košta?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naveo si cijene po komadu.

 

Uvw je jedan amortizer 147 kuna

Odbojnik je cca 75 kn

Nosac je 75 kn

 

 

ISTI DIO IDE NA MK5 i MK6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo provjerio sam cjene u ovlaštenom,cijena je za komad,ja ču sebi nabavit,ako zna netko jeftinije i di neka piše



6Y0 827 550 C- 160,50 kn.


1K8 827 761 C- 49,55 kn.


1J6 827 439 A- 42,90 kn.



Gledam malo,ovi amortizeri su od Fabie 6Y2 model 99-08 ako se ne varam,a šta je sa amortizerima od Pola 9N ili Ibize 6L


Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

bit je da ima tablicu na gepeku i time logicno gepek teži i trebaju jaci amortizeri :)

polo otpada jedino nisam probao od passata b5.5 karavan one aluminijske

 

oni su sigurno jaki ali pitanje je duzine samog amortizera. Plus sto odlicno izgledaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja možda mogu riješiti sve te dijelove, originalne, po dosta povoljnijoj cijeni, pa šta god treba pošaljite na pm kataloške brojeve i koliko komada pa javim po kojoj cijeni mogu nabavit ;-)

Edited by mihael

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4