5 5
misc_maker

Ugradnja rikverc kamere

Recommended Posts

Pozz,

 

evo zanima me da li netko ima iskustva sa ugradnjom rikverc kamere i spajanjem sa rns 510. Imam na umu onu kamericu sta ide umjesto osvjetljenja tablice....

Ima ko kakve preporuke na sta bi trebao obratit paznju kod kupnje takvih kamerica..te naravno interesira me kompatibilnnost tih kamerica sa orginalnim rns 510.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nista osim OEM kamere koja ide u znak na gepeku ne mozes spojit na RNS510.. Bar je tako bilo kad sam se ja raspitivo prije godinu dana. Jeli se u medjuvremenu sto promijenilo, nebih znao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nista osim OEM kamere koja ide u znak na gepeku ne mozes spojit na RNS510.. Bar je tako bilo kad sam se ja raspitivo prije godinu dana. Jeli se u medjuvremenu sto promijenilo, nebih znao..

Ma da toga me i strah..a ova oem je skupa ko samo zlato...pa sam se nadao da mogu proc i nesto jeftinije i da neko ima iskustva i uspio spojit kameru neku do 300 kn....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi mp3 player koji ti to podrzava i prikljuci je na njega i kad ubacis u rikverc upali ti se kamera..a kameru kupi na ebayu to ti je najjeftinije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi mp3 player koji ti to podrzava i prikljuci je na njega i kad ubacis u rikverc upali ti se kamera..a kameru kupi na ebayu to ti je najjeftinije..

Ma i mislio sam kupit kameru na ebay-u...samo posto imam orginal rns 510 htio bi da to funkcionira.. a ne da kupujem dodatne ekrane i to..

Jer RNS moj orginalni ima tu mogucnost spajanja kamere samo sam cuo da orginalni radio treba i poseban signal sa kamere pa je pitanje dal ove jeftinije to zadovoljavaju..

Edited by misc_maker

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kao sta si reka sve sta je original je skupo..signal kamere?..jel to mozda frekevencija kamere ili tako nesto..ko naprimjer daljinsko zakljucavanje odredjene frekvencije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kao sta si reka sve sta je original je skupo..signal kamere?..jel to mozda frekevencija kamere ili tako nesto..ko naprimjer daljinsko zakljucavanje odredjene frekvencije..

Spominju se tu na netu neki signali RGBs i CVBs.....kao RGBs je signal koji ja treba dovest na radio..dok sve ove jeftinije kamerice daju CVB signal...ne kuzim se previse u to pa zato i pitam na forumu svih foruma..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spominju se tu na netu neki signali RGBs i CVBs.....kao RGBs je signal koji ja treba dovest na radio..dok sve ove jeftinije kamerice daju CVB signal...ne kuzim se previse u to pa zato i pitam na forumu svih foruma.. :)

otkud ti org rns510? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je situacija sa ugradnjom kamere na org rcd 510? Jel postoji neki adapter ili nesto koji se utakne di ide kamera i sa druge strane da su cincevi da mogu ukopcat bilo koju kameru ili isto moram orginal kameru kupovat sa odgovarajucim djekom??

078_zps1d70c9ff.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ista situacija i sa rcd 510. Ja ga imam u Tiguanu i na njemu je orginal kamera koja se nalazi dole pored svjetla za tablicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje sranje! Znaci nema sanse da slozim kameru ispod 100.. :palacd

Cisto sumnjam da mozes ista napravit za 100 eura!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda postoji jos neka kamera za rcd i rns osim one u znaku ili ne? Ja nisam nigdje uspio nac drugaciju sa istim prikljuckom nego sve imaju cinceve... Da je nabavit samo adapter koji ima oem prikljucak za kameru,a sa druge strane cinceve za ukopcat aftermarket kameru i rijesen problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

otkud ti org rns510? :)

Ma kupio jos prije 3 godine dok jos nije bilo krize... :)

Ovako malo sam surfao i kako izgleda za vw orginalne sisteme treba biti i orginalna kamera...tj. mora biti kamera koja ima RGB output da se moze spojit na RNS 510 ili RCD 510 (ali treba pripaziti kod RCD 510 jer nejde kamera na sve modele nego samo one modele koje imaju 26 pinski prikljucak).

Znaci postoji kamera ona sa znakom i ona koja se ugraduje umjesto svjetla za tablicu. Ova druga kolko vidim je jeftinija solucija..nekih 100 eura na ebay-u...

Sta se tice ovih jeftinih kamerica koje imaju one klasicne jack-ove mogu se iskoristiti samo ako se kupi modul za pretvaranje CVBs signala u RGB signal..a to opet nije jeftina solucija jer i ti moduli se krecu oko 100 eura....naravno da i te jefine kamere nemaju sve mogucnosti (znaci one guide crte kod parkiranja i slicne funkcije).

A opet citam da ljudi znaju imat problema sa verzijama SW na RNS-u i slicno..

Mozda malo i rizik dati 100 eura za nest sta mozda nece proradit...eto tolko za sad kolko sam uspio iskopat ..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rjesenja za sve postoje,samo je pitanje koliko je tko spreman izdvojit za ikakve naknadne triper kombinacije,ako nije imao dovoljno šuške pri klikanju na VW konfiguratoru,ili mu je bonitet firme loš!

Ja sam bez ikakvog problema(iako su gospoda iz PIA-e zazivala svakojake svece pri samom spomenu) OEM kameru u VW amblemu na vratima prtljažnika golfa VI spojio na Kenwood DNX-520VBT,a i obratno,điđi-miđi ebaj 20 dolarsko kvazi treće vozačevo oko umjesto svjetla za tablicu na RCD-510(naravno,sa26 pinskim konektorom straga) i na RNS-510! Samo treba izdvojit cca 200eurića,pa onaj kome treba to ne pita!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedno vrijeme to imao u planu, Znaći da bi spojio neku aftermarket kameru na OEM rcd 510, ili rns 510 morat ćeš kupit adapter koji nije baš jeftin. Al je izvedivo. PS. Ja sam na kraju skužio da moj rcd uopće nema taj utor za kameru :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas kakav link za taj adapter? Moj Delphi ima utor za kameru tak da se nemoram brinuti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze vise info o tome kako si spojio aftermarket kameru na RCD?

Prije svega,RCD-510 ti mora imat 26 pinski konektor straga,bilo da je proizvodjac Blaupunkt ili Delphi. Nadalje,aftermarket kamera ti mora imat video signal CVBS (tesko ce koja imat RGB) to je onaj popularno zvani zuti chinch,ali mora imat kodiranje boja u NTSC a ne PAL ili SECAM standardu! I kad zadovoljis ta dva preduvjeta moras nabaviti konverter CVBS signala u RGB da bi ga RCD/RNS uopce mogao prikazati na ekranu(oko 1000kn,stim da je to plug and play verzija sa svim konektorima) ! Da imas obrnutu situaciju,OEM kamera na aftermarket radio,ja slozim konverter RGB na NTSC za 500kn! Uglavnom,nema bas nekog povoljnog rjesenja na razini jumbo pizze i pive! :(

Edited by pajser

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio Kenwood DDX4023BT i na ebayu kupio repliku kamere u znaku iz Kine,da kucnem o drvo,zasad sve super radi :) sto se tice spajanja,nerazumijem se u struju i konektore ali vidio sam dok je elektricar montirao da nije bilo nikakve kemije,samo plug&play :) kamera me sa carinom kostala 1600 kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li se ova kamera na golfa 5 izmedu kucista od svjetala tablica ugradit na rcd/rns 510?

5516b6a6dee5956f3b151373d901d65a.jpg14969aea9ae04fcfb681e0f22e90e4e9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze al nista neces vidit ,prenisko baca

 

to je za karavane i tiguana koji imaju visok gepek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrazi si od scirocca, ona bi ti mogla biti ok

 

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5