5 5
misc_maker

Ugradnja rikverc kamere

Recommended Posts

Tebi treba kamera sto bude u znaku passat b6 b7 golf 6 limuzine ako trazis orginal trazi sa plavim dzekom jer kad je sivi dzek tad treba jos neka elektronika koja je bas skupa a sa plavim samo kablovi trebaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, takva mu treba, ali je puno skuplja od ovih, ali ako se ne varam scirocco ima u braniku i takva bi mu odgovarala, a jeftinija je od ovih u znaku

 

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha. Trazio sam po netu al nisam nigdi naletio na tu za sirocca ako ima neko link neki nek stavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da ne otvaram novu temu pitacu ovde. Uzeo sam android multimediju i sad imam opciju jeftinih rikverc kamera da je ugradim. Na kameri imaju 2 cinca jedan se spaja u plejer a drugi sa rikverc svjetla se uzme plus jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bi imat zuti koji je video i drugi kabel ti je + i -

 

 

AU5.jpg

 

AU6.jpg

 

 

Sredina ti je +, vanjska -

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha znaci sa rikverc svjetla uzimam i plus i minus? A u plejer samo zuti ide?

I gdje ga spajam u plejer jel na aux cvbs ima zuti konektor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masu uzimas bilo gdje iza, a + sa zarulje rikverc svjetla, a na pleyeru moras imat neki video in ili slicno, u tvom slucaju cvbs...

 

Uglavnom zuto ti je video, crveno struja...

Edited by Mouse-RI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Narucio sam kameru i vidim da se spominje neko gubljenje slike kad se upali auto jer je napon veci pa treba neki ispravljac napona

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da napises u kojem gradu, selu, zaseoku trazis? Evo ja znam vise njih u VK i okolici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koji auto?

 

Clan Lala30, Miroslav 0916218687.. Velika Gorica.

Ili Tihomir sa Audi foruma, 0989008344.

 

Ja imam te brojeve i znam da su obojica odlicni majstori. Za sve ostalo se moras cut s njima i pitat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas probao spojit novu kameru na android radio na Polu, radi se o rikverc kameri sa svjetlom tablice...

 

Sve sam spojio, i kad sam sve zavrsio, skuzio sam da kamera radi jedino kada su svjetla upaljena :) :)

 

U paketu se dobije kamera sa svjetlom, na njoj su 2 konektora, jedan je video signal (chinch) a drugi napajanje + i -, dobije se i kabel od 5 m sa svake strane video chinch i komad 10-ak cm crvene zice...

 

Uglavno to je to.

 

Ja sam to spojio na sljedeci nacin:

 

Kameru stavio umjesto lijevog svjetla tablice, na taj + i - na kameri spojio + i - od osvjetljenja tablice, kada su svjetla ugasena ni uz kameru ne svjetli led, upalim svjetla, upali se i osvjetljenje tablice (taj led uz kameru), crvenu zicu uz chinch spojio na rikverc svjetlo na +, chinch spojio na radio na ulaz za rikverc kameru, crvenu zicu na strani radia spojio na radio na signal za paljenje kamere...

 

I sada, dok su svjetla upaljena kamera radi, pali se cim ubacim u rikverc, a mogu i na radiu posebno ju upalit, kada su svjetla ugasena, ugasi se i slika i dodje zuti usklicnik, znaci signal normalno prebaci i kuzi da sam u rikvercu, ali slike nema....

 

Koji dio sam zeznuo?


Radi se o ovoj kameri:

 

http://www.ebay.com/itm/Car-Reverse-Rear-View-Camera-For-VW-Polo-2C-Bora-Golf-MK4-MK5-MK6-Beetle-Leon/253064111148?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649


s-l400.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodna kamera i ne tako skupa.

Piše da ide i u G4 pa gledam kako bi se to moglo montirati ali onda bi jedno svijetlo za stražnju tablicu otpalo i kamera ne bi bila na sredini nego malo sa strane, znači trebalo bi rezati branik da se stavi u centar ili? To mi se baš ne radi ali pošto sam već razmišljao o ugradnji nije loše malo vremena provesti i vidjeti kako i što treba a do tada nadam se da će netko uskočiti da ti pomogne oko problema.

 

Kako si spajao (+ i -), sa stopicama ili si rezao izolaciju od žice pa vrpao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Narucio sam kameru i vidim da se spominje neko gubljenje slike kad se upali auto jer je napon veci pa treba neki ispravljac napona

Nedavno sam spojio kameru na passat b6 ,

I sve je radilo do paljenja auta ,tj cim bi upalio auto nestala bi slika ,to je taj problem sa variranjem napona odnosno canbuss greske ,privremeno sam doskocio tome na nacin ,da sam izvidao zarulju rikverc svjetla i sada radi sve tip top ,kamera ima led osvjetljenje pa je ok.

Naravno nije to trajno rjesenje ,pravi posao bi bio ugradnjom releja di bi se koristila struja rikverca samo za pobudu.Po meni puno posla za pospajati sve kvalitetno .

Ako netko ima bolji prjedlog ,bio bi mu duzan cevape :)

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodna kamera i ne tako skupa.

Piše da ide i u G4 pa gledam kako bi se to moglo montirati ali onda bi jedno svijetlo za stražnju tablicu otpalo i kamera ne bi bila na sredini nego malo sa strane, znači trebalo bi rezati branik da se stavi u centar ili? To mi se baš ne radi ali pošto sam već razmišljao o ugradnji nije loše malo vremena provesti i vidjeti kako i što treba a do tada nadam se da će netko uskočiti da ti pomogne oko problema.

 

Kako si spajao (+ i -), sa stopicama ili si rezao izolaciju od žice pa vrpao?

 

Nama veze sta je malo sa strane, to su nijanse :)

 

Ova kamera ima led svjetlo za tablicu, tako da bi i na drugu stranu trebao stavit led, nije bas kvalitetan pa baca malo na plavkasto, ali nista strasno...

 

+ i - sam spojio direkt na zice jer mi je ta strana vec spajana, jer kad sam kupio auto, konektora nije bilo, netko ga je iscupao, tako da sam na tom spoju, gdje sam prije spajao konektor, sada spojio jos i napajanje za kameru...

2_E0411_CA-5866-4593-_AAA5-955_EF7_A9_EC

Ovako sam ja spajao i radi savršeno. e09892abf352a43576645025561faa48.jpg

 

 

E, ali na mojoj nema ovih zica golih koje idu iz kamere, ovih koje piše da se spajaju na tablicu, sa kemere idu zice i zuti konektor za signal i crveni za napajanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te za tablicu su za ugradenu ledicu koja se nalazi pored kamere. Ako to nemas, nema veze, i dalje se drži sheme, samo te dvije žice ignoriraj.

Znači te dvije žice nemaju veze s radom kamere.

Bitno je da spojiš ove dvije crvene kako bi kamera radila kad ubaciš u rikverc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi radi...

 

Ali ako ovaj crveni konektor spojim na stalni + i -, onda ce mi osvjetljenje tablice stalno svjetlit...


Kako napravit da kamera radi kao i sada, ali da radi i dok su svjetla ugasena, a da se upali osvjetljenje tablice kada upalim svjetla i ugasi kada ih ugasim...

 

To je problem koji mene muci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova shema što je Andrej stavio na jednostavan način pojašnjava kuda i s čim se spaja. Koliko vidim nigdje nije spojeno na neki mikroprekidač od rikverc svjetla što bi značilo da se kamera preko žica od svijetla za tablicu aktivira ili ... uvijek sam mislio da ide preko njega.

Znači, to što je malo sa strane ne smeta pa onda mogu iskoristiti jedno od mjesta za osvjetljenje tablice, recimo ono lijevo jer je kamera na desno pa da je bliže centru, to mi se sviđa. :) Nadam se da ćeš riješiti problem a do tada pratim temu da se malo bolje upoznam sa spajanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5