5 5
misc_maker

Ugradnja rikverc kamere

Recommended Posts

Na njegovoj shemi je jasno jer ima posebno par zica samo za svjetlo, pa to nije problem...

 

A ovo sta kazes za mikroprekidac, to spajas ovu crvenu sta je u kompletu sa zutim chinchem, nju spojis na zarulju ili na taj mikroprekidac, a drugu stranu koja ide u radio spojis na signal od radia, da ju i u voznji recimo mozes upalit ako radio ima tu opciju (moj ima)...

 

ja sam je isto umjesto lijevog stavio i to je ok...

 

ionako je pre nisko pa je funkcija malo upitna, ali opet odlicno za vidjet neku prepreku... najbolje bi bilo da je gore u spojleru krovnom, prvo sam uzeo koja se ubusi u rupu, jer sam je mislio u krovni stavit, ali sam skuzio da je moj metalni i staklo je previse polozeno pa nebi vidio rub branika, pa sam odustao od toga, mozda kad nabavim neki spojler od gti ili cup-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam išao napraviti pripremu za spajanje kamere pretpostavljajući da mi je neophodan relej koji još nije stigao s ebaya. Nakon što sam sve provukao da bude spremno za spajanje na relej nisam odolio i nakon spajanja video kabla povezao + od kamere na +rikverc svijetla, dok - nisam spajao. Zanimalo me samo da vidim kakav je prikaz s kamere na ekranu ali i nakon što sam upalio motor, sa slikom je na moje iznenađenje sve apsolutno u redu. Niti se pojavljuju linije, niti se skroz zacrni slika što sam očekivao bez spajanja na relej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na njegovoj shemi je jasno jer ima posebno par zica samo za svjetlo, pa to nije problem...

 

A ovo sta kazes za mikroprekidac, to spajas ovu crvenu sta je u kompletu sa zutim chinchem, nju spojis na zarulju ili na taj mikroprekidac, a drugu stranu koja ide u radio spojis na signal od radia, da ju i u voznji recimo mozes upalit ako radio ima tu opciju (moj ima)...

 

ja sam je isto umjesto lijevog stavio i to je ok...

 

ionako je pre nisko pa je funkcija malo upitna, ali opet odlicno za vidjet neku prepreku... najbolje bi bilo da je gore u spojleru krovnom, prvo sam uzeo koja se ubusi u rupu, jer sam je mislio u krovni stavit, ali sam skuzio da je moj metalni i staklo je previse polozeno pa nebi vidio rub branika, pa sam odustao od toga, mozda kad nabavim neki spojler od gti ili cup-a...

 

Fala na pojašnjenju.

Sada vidim da to nije tako komplicirano kao što sam mislio, pogotovo sa shemom spajanja i kada ti još netko dodatno pojasni. Šteta da to nisam napravio kada je multimedija bila vani pa sam i to mogao odraditi, no prvom slijedećom prilikom budem nabavio kameru pa onda i to odradim samo da vidim kako se tvoja pokazala.

 

Andrej, može link od tvoje kamere da pogledam malo ili je to samo shema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, bas ti fala Andrej.

Ako Sanjin ne rijesi problem onda bi radije kao tvoju uzeo a bas sam vidio da je ova drugacija i da su iskoristli svijetlo od pozicije jer je tako okvir napravljen i po meni je to najbolje rjesenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, točno to svjetlo je i mene smetalo, ovako je sve isto.

Samo kamera malo više strši prema van jer nije uvučena, ali nije neki problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,onima koji vec imaju ili ce imat problema u radu aftermarket kamera na relativno novijim vozilima. Posto sam se i ja susreo sa istim i potrosio nesto vremena koje sam moga potrosit negdi i u necem drugom ,nastojat cu ovako ustedit drugima.

Naime,nije problem u spajanju,sve se svodi na dva konektora,napon i slika za kameru,samo sa nekim video kabelima ne dodje "ugradjena" crvena zica (onih 10-ak cm koji izlaze iz chincha na oba kraja kabela) kojom multimedija "zna" da ste ubacili u rikverc pa treba uz video kabel povuci jednu zicu od rikverc svjetla do multimedije. A napajanje kamere normalno spojit,njen plus isto na plus od rikverc svjetla,minus na dobru masu. Problem je sto su vecinom plus od rikverca na jednom,a kamera i video chinch sa crvenom dodatnom zicom na drugom mjestu,pa je najlakse provuci jedan kabel od konektora svjetala do mjesta gdje ce bit kamera( bilo da je na braniku,bilo na vratima gepeka) i pospajat sve pluseve od rikverca.

Sad dolazi onaj trenutak istine... U novijim vozilima sa kontrolom potrošnje struje unutar strujnih krugova,a takav je i onaj od rikverc svjetala,dok je motor upaljen dolazi do pada napona ispod 12V pa multimedija "misli" da ste izbacili iz rikverca,pa ubacili,pa... tako stalno i onda se prikaz kamere na ekranu multimedije pojavljuje i nestaje,ali prva pomisao je da nevalja kamera. Razlog je sto je napon na onoj crvenoj zici sto izlazi iz zutog chinca za sliku i spaja se na reverse zicu na multimediji manji od 12V koliko treba uredjaju da bi prioritetni ulaz slike ostao upaljen za svo vrijeme dok je napon prisutan. Rjesenje sam pronasao u specificnom Hella releju cija špula radi automatski ,u sirokom opsegu napona (od 3V do 24V) ,dok je sa standardnim relejem sa 12V špulom i dalje "treperila" slika kamere dok motor radi. Oznaka Hella releja je 4RA 933 332 - 10 (ovaj broj iza - zna bit drugaciji) i jednostavno se spaja.

Koristim ga odmah pri instalaciji kamera na sva vozila sa can-bus kontrolom strujnog kruga rikverc svjetla i nema nikakvih smetnji u radu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by pajser

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi trebala biti ova crvena žica koja ide iz žutog chinca koja se spaja sa kamerom i multimedijom, ujedno je to posebni kabel pa ako ga nema u setu sa kamerom može se naknadno uzeti da se ne provlači žica posebno ako se ne mora.

e09892abf352a43576645ceojw.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sebi rjesih ovaj problem,bez releja i ostalih kombinacija.

Dakle kako je vec spomenuto ubacivanjem u rikverc dolazi do pada napona i gubljenja slike .

Rjeseno led zaruljom rikverca ,ona sama po sebi vuce mnogo manje napona od standardne ,tako da je gubitak zanemariv i sve funkc.kao da je tvornica ugradila kameru . :) ima slike ,nema greske

Radi se o passatu b6 (kamerica s led osvjetljenjem na xtrons m.mediu.)

Nadam se da sam pomogao nekome'.

Pozdrav

 

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

E da dodam ,privremeno rjesenje mi je bilo istekana zarulja rikverca :) :)

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Edited by danijel_008

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi na pasatu karavanu ugradjivao?

Ima li ko link neke kamere za karavana jer meni je na sredini brava za podizanje gepeka

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi na pasatu karavanu ugradjivao?

Ima li ko link neke kamere za karavana jer meni je na sredini brava za podizanje gepeka

Koja godina passat?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi na pasatu karavanu ugradjivao?

Ima li ko link neke kamere za karavana jer meni je na sredini brava za podizanje gepeka

Posjedujem limo.Kameru mozes pronaci npr.na ebay-u ili njuskalu, samo pazi dali je multimedia orginal ili zamjenska jer za zamjensku pase skoro sve a orginal je malo drugacije.

Za ugradnju netreba tehnicko znanje samo volja :)

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam android multimediju bas cu potraziti neku koje ide na mjesto osvjetljenja tablice. Vec imam led rikverc svjetlo tako da ne bi trebalo da bude problema sa variranjem napona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekog zanima oem vw scirocco kamera na g5,6 evo kako izgleda

Nije neka nauka za spojit najveci posa rastavljanje plastika i vracanje nazad

Vrijeme spajanja 3,3.5h

9fbf2f3295a2b0bbadfc0b07f5c7d298.jpgc4624031cf5f00905b054f704dca2e81.jpg5710469c48f1b7ec3d2906251fdf2d08.jpg

Edited by markol5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz...jel mi mozete preporuciti di otići da mi se spoji kamera na RNS 510 (ni radio ni kamera nisu orginal )u Zg ili okolici,ja se ne kužim u struju pa nebi htio prčkati po tome da nebi nešto zaje..

Hvala

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko čujem Autosound iz Osijeka nije loš po povratnoj od nekih kolega tu sa foruma i nisu pretjerano skupi a imaju i poslovnicu u Zagrebu pa ih nazovi i pitaj.

Autosound_OS_(http://autosound.hr/hr_HR/)
Poslovnica Zagreb
- 01/3015-800
- 099/7989-245
- 095/8936-257

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala puno na informaciji.

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ništa, javi kako su odradili ako planiraš kod njih da imamo povratnu za druge. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, da li je netko ugrađivao non oem kameru u golfa 6. Gdje spojiti 12v žicu, u koji utor u kutiji osigurača (osigurači lijevo od volana). Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, da li je netko ugrađivao non oem kameru u golfa 6. Gdje spojiti 12v žicu, u koji utor u kutiji osigurača (osigurači lijevo od volana). Hvala.

Pa na rikverc svjetlo je spajas...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, da li je netko ugrađivao non oem kameru u golfa 6. Gdje spojiti 12v žicu, u koji utor u kutiji osigurača (osigurači lijevo od volana). Hvala.

Mogu ti uslikat bas na mk6 sam spajao al oem kam zvat cu ovog da mi posalje zab sam di sam uboo :)

 

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo naša sam broj 41 u unutrašnoj kutiji je. Hvala. Da, jedna žica ide na rikverc + žicu, a ova druga ide u osigurač 12v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo naša sam broj 41 u unutrašnoj kutiji je. Hvala. Da, jedna žica ide na rikverc + žicu, a ova druga ide u osigurač 12v.

Ne znam kakva ti je to neOEM kamera kojoj trebaju 2 plusa,kako si napisao?! Stalnih +12V i sa rikverc svjetla?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakva ti je to neOEM kamera kojoj trebaju 2 plusa,kako si napisao?! Stalnih +12V i sa rikverc svjetla?

 

Zato sta slika titra ako je samo na rikverc zbog canbusa. Rikverc je samo signal da upali kameru a 12V treba da bi radila. Jedino ako ima relej

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Leic

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5