1 1
fakefucker

Nemiran rad motora mk5 gti

Recommended Posts

...Pozdrav svima ,,
,,,Naime , riječ je o Golfu V GTI 2.0 `06 god. problemi su sa neravnomjernim radom na leru ,,,obrtaji idu negdje od 700 do 1100 i imam osjećaj da će se svakog momenta ugasiti ali bori seee,,hehe
..u samoj vožnji se ponaša apsolutno normalno, ne osjećaju se nikakve smetnje ,,,
..vjerujem da ćemo uspjeti doći do nekog rješenja

 

prikopcavali smo ga na tri razlicite dijagnostike ,,od orginal VW pa do BOSH -ove i sve tri su pokazale probleme sa usisom od turba,,unaprijed hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta da nove uzmem i promijenim,di ih uzet,mislio sam da je neko crijevo puklo pa da pušta zrak,sve smo pogedali sve je bilo oke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

napiši koja greška/code greške...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno jeste PCV ventil, ali nije 100%. Ja sam ga zamenio kod mene, ali mi je ostao problem variranja ler gasa od 750-1000 o/min povremeno, i zadrska gasa na oko 2000 o/min na sekund-dve povremeno. Ociscena klapna gasa, uradjen reset i adaptacija, ali problem je i dalje tu pa cu morati verovatno da menjam ceo taj deo... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači taj pcv treba mijenjati,sada je pitanje koji uzet i di,gledam po netu ima ih svakakvih od oem do revo,

koja je vaša preporuka,dali ima neka razlika u njima.

Mislim na ovaj pcv

0000099_revo-pcv-revamp-for-20-tfsi.jpeg0000100_revo-pcv-revamp-for-20-tfsi.jpeg0000101_revo-pcv-revamp-for-20-tfsi.jpeg

ili ipak uzet oem

pcv-valve.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Revo set ti je za uklanjanje, tj. gasenje PCV ventila koliko mi se cini...

Što bi to značilo dali bi se time problem riješio, nisam pametan što da uzmem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

krivo pristupate problemu...

 

prvo i osnovno treba vidjeti koja je greška, a ne "greška je na usisu turba", jer to nije nikakav odgovor...

 

auto se nepopravlja tako da se izmjeni sve po redu od najjefnijih do najskupljih djelova, nego nađe se uzrok problema te se otkloni problem..

 

popravljao sam te TFSI-e, 1.8T, motore i imao sam raznih slučajeva

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbacuje mi tri greške jedna je.da na motoru pušta zrak, sad nezz točno kako je pisalo, druga je kriva smjesa, treća nemiran rad motora.

kada se vozim auto normalno radi,. kada stanem motor nemirno radi. skoro da se ne ugasi ali se bori :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi, pcv se može testirati. ima ona plastična cijev sto ide od pcv-a na usisnu granu, otkopčaš je na usisnoj grani i onda pušes unutra (smijer pcv-a naravno). ako ti (pcv) propušta zrak prema ventil deklu onda ti je otišao. ako ti blokira, onda je ispravan.

stari ventili su imali jedan ili dva ventila za blokiranje prema ventil deklu, nova verzija ima tri i trebala bi biti dobra.

pcv fix (onaj revo) ti blokira da ti ikakvi plinovi idu iz ventil dekla prema usisnoj grani. u svakom slučaju ti je pcv fix dobra solucija.

p.s. pogledaj i šipku od ulja jeli sve ok, jer kad ti ona ne dihta isto zna nemirno raditi motor. ne bi ti se tako kao opisano ponašao ali isto nemirno radi.

p.p.s. beli naravno da si u pravu, treba viditi u čemu je problem, ali eto pcv možeš vrlo lako ispitati bez dijagnostike a to je najčešći problem kad su takvi simptomi koliko sam skužio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam slučajeva da kad je samo pcv neispravan nema niti jedne greške u memoriji ECU-a

 

i njemu sigurno nije samo PCV... u to sam 100% siguran

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj vakum cjevčicu sta ide s usisne dolika na racvu vode i kroz nju ide na bubanj za kocnice.... Na par komada sam nasao da je cjevčica na spoju s plastikom pukla i tu je motor vukao falš zrak...

Cijev se nalazi u blizini visokotlačne pumpe....

Na jednom gti-u bio isti problem a na rs-ici sam preduhitrio check engine lampu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko me sjećanje služi, čini mi se da je jeftinije od 500 kn.. govorim za ovlašteni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo problem je riješen, ipak je bio samo pcv,uzeo sam oem .

Evo i cijene ako nekog zanimaju

brtva ventila 190kn

ventil oduška (pcv) 330kn

 

Hvala svima na pomoći....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1