2 2
marin04

VW Golf IV, pojačalo, kablovi, spajanje ...

Recommended Posts

gain nemoj pojačavat više od polovice za sub nego što ti je sada kao na slikama, a gain od zvučnika malo smanji pa će ti bit ok

i ako budeš uzimao drugi sub, onda gledaj da nema više od 200 rms-a zbog toga što ti pojačalo ima 240 rms-a

ako budeš uzimao drugi sub onda uzmi jedno od ovih

8" http://www.ronis.hr/-alpine/76/subwoofer-alpine-swe-843e/SWE-843E/

ili 10" http://www.ronis.hr/-alpine/76/subwoofer-alpine-swe-1043e/SWE-1043E/

ako budeš došao možda na riječki karneval onda se vidimo ;-)

Edited by Pantic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu.

Da li je neko slušao ili imao zvučnike Auditor Rip 165S by Focal? Djeluju mi kao dosta dobri, a i Focal brend je bez greške, ali volio bih info iz prve ruke.

Focal Auditor RIP 165S
51sywcaP2zL._AC_SY450_.jpg
l_Auditor-RIP-165-S-9_1386580490.jpg
960.jpg
RIP 165 S Specifications

Max. power: 200W
Nom. power: 60W
Sensitivity (2,83 V/1 m): 92dB
Cone: Polypropylene
Surround: Rubber
Nom. impedance: 4 Ohms
DC resistance: 3.4 Ohms
VC Diameter: 25.5mm (1 inch)
Former: Kapton
Layers: 2
Wire: Copper
Inductance: 0.21
Magnet: 86 x 15mm (3-3/8 x 9/16 inch


Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovi OEM zvučnici više nego dobro zvuče, pogotovo sa Philips 2DIN multimedijom, a slušao sam ih i na Alpha radiju ali nisu tako dobro zvučali, tako da nemam neke izvanredne želje za nekom posebnom markom zvučnika tipa Bose i ostalih. Ono što bi meni bilo želja je ugraditi još jedan par visokotonaca, negdje u visini glave, iznad B stupova, na lijevoj i desnoj strani, osjetim da fali. Volim tiše slušati radio, a da je zvuk svugdje prisutan, s ovim bih to dobio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam MFD koji je spojen na Pioneer 2-kanalno pojačalo koje napaja prednje zvučnike JVC CS DR 1720. Ti zvučnici su dosta bez veze, ne zvuče nešto dobro pa bih htio nešto što superiornije do 100€. Naravno odradio bih i izloaciju vrata i nabavio prstenove koji usmjeravaju zvuk iz zvučnika direktno na mrežicu na tapaciru, nešto slično kao na OEM zvučnicima. Ni meni nije bitna jačina, već samo kvalitet.

Ogroman je napredak sa Alpha/Beta/Gamma na MFD ili neki bolji aftermarket.

Muziku slušam samo u Flac formatu i po mogućnosti da su odrađeni od strane Steve Hoffmana ( DCC 24k, HDCD izdanja) kao i MFSL.
Većinom Rock, Classic Metal, Disco, Hip-Hop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zamaram se formatima previše jer su onda na kraju preveliki, mada imam 32GB USB stick pa dosta stane. CD izripan u MP3 na 320 kbps zvuči solidno, bolje nego radio. Mene jedino zanima dogradnja 4 visokotonaca raspoređenih na B i C stupu u visini glave, to bi bilo jako dobro, čak uzeti ove prednje koji svaki G4 ima i njih ugraditi, možda to bude neki budući moj projekt, eto, opet kopanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih imao u B stubovima. Jednostavno izbušio rupe na plastičnim stubovima i iza ih zalijepio sa vrućim ljepilom.

 

Samo ne znam kako ti nisu dovoljni 4 fabrička, mene moji visoki izludiše, uvijek Treble smanjujem za po par decibela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto imao, što si ih kasnije skinuo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio zadnje tapacire sa otvorom za visoke i tu ih ugradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predaleko su naprijed, zamisli da ih imaš u visini glave a ja bih ih stavio točno iznad pojasa, drito s lijeva u glavu udara. :) Ne znam samo gdje ih spojiti, nekako mi se čini najbolje na postojeće stražnje visokotonce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam se sjetio da od prije imam dva stražnja visokotonca i da o onim kožnim oplatama, koje još nisam otpakirao :) me čekaju isto dva, znači samo uzmem još dva prednja i onda kombiniram kako mi paše. Spajanje sam mislio odraditi da na B stup spajam na prednje, a na C stražnje, s tim da samo moram vidjet gdje uzeti struju, čini mi se najbolje od srednjotonca, dolje. Kad budem oplate skidao i mijenjao onda mogu i kablove provući i spajanje odraditi, a bušenje i ugradnju kad stignem. Ideja mi se stvarno sviđa, mislim da ću to tako i napraviti, osim ako se u međuvremenu ne predomislim haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako to budes radio javi kakav je zvuk i koliki je posa svida mise tvoja ideja 

Ja u prednjim vratima imam basove i visokotonce hertz i jako su dobri pa planiram uzeti i za zadnju isto takav da bude sve u kompletu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta će ti pozadi dobar zvučnik. Dovoljan je fabrički i to da ga gura headunit.
Prednji su najbitniji, radije uloži u dobru izolaciju prednjih vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto da javim da sam uzeo one zvučnike Auditor RIP 165s by Focal. Povezao ih na kućno pojačalo, da se malo usviravaju, treba im u prosjeku oko 100 sati rada, da bude to to. Odmah sam pustio album AC/DC Live Donington 1992, zbog raznolikih frekvencija zvuka.
Visoki jako precizni i izraziti, što mi se dopada.

Vidjećemo za dalje kako će se ponašati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zamaraj se tim glupostima, ugradi ih i uzivaj. Tako i onako je auto mjesto u kojem imas konstatnu buku pa stvarno nema smisla nekakvo usviravanje koje je samo po sebi izrazito upitno da li uopce postoji i u kojem postotku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Točno kako je i Projektil napisao.  Sastavi to pa možeš laganini “testirati” bas s U2-the Joshua tree :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 09. 03. 2020. at 9:39, MiroGolf4TDI said:

Ako to budes radio javi kakav je zvuk i koliki je posa svida mise tvoja ideja 

Ja u prednjim vratima imam basove i visokotonce hertz i jako su dobri pa planiram uzeti i za zadnju isto takav da bude sve u kompletu

Ideja je dobra, pitanje je samo mogućnosti realizacije iste. Malo sam pregledao situaciju oko ugradnje i meni je u B stubu airbag, tako da tu nije pametno ništa petljati, jedino iznad na nebo, a tako i one stražnje na C stupu ako bi htio da bude neka simetrija. Negdje davno sam vidio da je bilo za kupiti PVC most koji je išao preko neba od desne na lijevu stranu i u njemu su bili ugrađeni zvučnici, znači, ugradit ga i spojiti, nije potrebno nikakvo bušenje jer je samonosiv. Kada bih nešto slično napravio od plastike za visokotonce koji su ionako mali i tako napraviti... Vidjet ću, za sada imam i previše posla pa si neću dodavati i ovaj, ali da bi htio pojačati malo zvuk i području glave, bih, pitanje je kako to napraviti elegantno i da nije ružno za vidjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, <TDI> said:

Ideja je dobra, pitanje je samo mogućnosti realizacije iste. Malo sam pregledao situaciju oko ugradnje i meni je u B stubu airbag, tako da tu nije pametno ništa petljati, jedino iznad na nebo, a tako i one stražnje na C stupu ako bi htio da bude neka simetrija. Negdje davno sam vidio da je bilo za kupiti PVC most koji je išao preko neba od desne na lijevu stranu i u njemu su bili ugrađeni zvučnici, znači, ugradit ga i spojiti, nije potrebno nikakvo bušenje jer je samonosiv. Kada bih nešto slično napravio od plastike za visokotonce koji su ionako mali i tako napraviti... Vidjet ću, za sada imam i previše posla pa si neću dodavati i ovaj, ali da bi htio pojačati malo zvuk i području glave, bih, pitanje je kako to napraviti elegantno i da nije ružno za vidjet.

Ja u B stupovima nemam airbag tako da je to super pa sam tia uvalit od petice visokotonce jer su veci i meni se pari kvalitetniji zvuk al prvo moram mehaniku rjesit pa cu se onda oko toga zezat

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne zamaraj se tim glupostima, ugradi ih i uzivaj. Tako i onako je auto mjesto u kojem imas konstatnu buku pa stvarno nema smisla nekakvo usviravanje koje je samo po sebi izrazito upitno da li uopce postoji i u kojem postotku.
Točno kako je i Projektil napisao.  Sastavi to pa možeš laganini “testirati” bas s U2-the Joshua tree
Ništa me nije koštalo, s obzirom da auto još nije završen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da javim kakvi su ovi Auditor RIP KIT 165s.

 

Vuferi itekako dobri, udaraju dobro, osjeća se bass, nema distorzije. Prezadovoljan, pogotovo kako sam izolaciju ubacio u vrata.

 

 

Međutim zvuk iz visokih razočarenje teško. Piskavi, nikakvi, kreštavi, zvuk totalno u distorziji. Nije moguće slušati ih malo jače duže od 5min. Podešavanja ne pomažu.

 

Međutim, otkrijem da je zapravo fabrička skretnica smeće teško i tako imao sam u rezervi neke SinusLive 12db octave@5000Hz koje sijeku zvuk za visokotonce samo.

Uzmem i povežem.

 

Pozitivno iznenađenje, daleko veća razlika. Bukvalno kao kad se pređe sa Headunita na neko ozbiljno pojačalo.

 

Utišali su se, nisu više piskavi kao na fabričkim skretnicama, totalno druga priča.

 

Ja prezadovoljan.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2