1 1
mihael

passat b6 skyline (donut) lights

Recommended Posts

jel ima tko iskustva s prepravljanjem zadnjih svjetala na skyline ili donut na passatu b6 pa da podjeli svoje iskustvo, šta, kako....koliko sam skužio na passatima za američko tržište treba presjeći crnu žicu, dok za europsko je valjda dovoljno samo kodiranje vcds-om...i šta s lampama na zadnjoj haubi, one unutarnje, jel ima tko da ugrađuje diode na postojeće lampe? hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam se pozabavio sa tom temom. Da na EU ide prekodiranje sa VCDS. Imam i kodove i sve. Samo sto sebi nisam probao napravit jer nemam kabal za to.

 

One unutarnje... Imas na netu gotove za kupit, cijene se vrte oko 150-200€ samo "prsten" sa diodama, i dalje se sam moras zezat, rastavljat far, rezat plastike itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma uspio sam napraviti, nije nikakav problem, samo kodiranje vcds-om, jedino što bi bilo super ubaciti i unutarnje ringove, ali za sada je i ovako dobro...hvala :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam tek vidio post...budem sutra navečer poslikao :slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

img_20140406_224153rfuzt.jpg

 

evo i slika, ali uživo izgleda puno bolje nego na slici

Edited by mihael

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neka slikica :) bas me zanima kako to izgleda ;)

Dobro to izgleda samo da je i unutarnja napraviti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

s unutarnjima izgleda predobro, samo ima dosta igranja oko toga da bi se napravilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da nadodam i ja slikicu, bolje se vidi. Plus US mode sa zmigavci :)

 

Hvala vwgolf3 za dijag ;)

 

ava6a9ez.jpg

judepady.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

nisam shvatio kako softverski to slozit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam shvatio kako softverski to slozit?

SELECT -> 09 - CENTR. ELECT. -> 07 - CODING -> LONGCODING HELP -> 9 byte -> bit: "REAR BRAKE LIGHTS PARKING LIGHTS AS PARKING LIGHTS.

Then you put in the field and change the DEC value is 0 (zero), or uncheck all the boxes that have the byte.

TRANSFER CODING then closes the Lcode click DO IT! VAG-COM in and you can check that with the light position, the interior is not illuminated at low intensity, but it is off.

so when you press the brake lights . wont turn on the center light....

uglavnom trebaš uncheck na bit0, bit3 i bit 4, tj, uncheck sve bitove i to je to :zivio

Edited by mihael

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frend mi jucer u auto exlusivu u sesvetama iskodirao zadnje lampe i vec sam narucio 60 kom led osram zaruljica za unutarnje ringove za 200 kn sa ebaya..kad stignu slozit cu to sigurno mora bit ko skyline..to je najljepse..ako uspijem slozit poslikat cu i objasnit kako...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd super, poslikaj malo prilikom slaganja pa da i mi ostali to slozimo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frend je to vec radio na par passata, neznam koja je cijena, ali ako nekog zanima evo broj 098/609-787 (Branimir) samo recite da vam je Luka dao broj i dat ce neki popust :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nista..sav material ceka spreman al nikako da pronađemo vremana da se ti slozi..ipak ima puno posla s tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ti si sam misliš radit krug , a ne ga kupovat? ja sam si isto mislio sam napravit al pločicu i sve ali me zezaju dimenzije, neznam kolke dimenzije moraju bit ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da takav je plan..al moras rezat lampu i svasta..a frend ce mi laserom izrezat plocice a drugi frend ce mi slozit struju..ja cu samo rezat lampe i sve montirat na auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

SELECT -> 09 - CENTR. ELECT. -> 07 - CODING -> LONGCODING HELP -> 9 byte -> bit: "REAR BRAKE LIGHTS PARKING LIGHTS AS PARKING LIGHTS.

Then you put in the field and change the DEC value is 0 (zero), or uncheck all the boxes that have the byte.

TRANSFER CODING then closes the Lcode click DO IT! VAG-COM in and you can check that with the light position, the interior is not illuminated at low intensity, but it is off.

so when you press the brake lights . wont turn on the center light....

uglavnom trebaš uncheck na bit0, bit3 i bit 4, tj, uncheck sve bitove i to je to :zivio

veceras sam skuzio napokon kako slozit Donut...ja u biti nema uncheck nego sam sam umjesto 10 stavio 0 u tablicu Rear brake light as parking light

 

IMG_1293_zps4qdvngtw.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je u biti to, kod nekoga se kako checkiras povecava od 0 prema 10 odnosno svakim uncheck smanjuje intenzitet, a kod nekih upisujes broj, uncheck all = 0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da takav je plan..al moras rezat lampu i svasta..a frend ce mi laserom izrezat plocice a drugi frend ce mi slozit struju..ja cu samo rezat lampe i sve montirat na auto

najmanji problem je montirat krug unutra...ja si isto razmišljam sam složit krugove ali nemam di izrezat pcb i treba napravit layout na mjeru , da pašu ledice u rupe i da je prave mjere krug...to da imam viška jedan far bi raskopo pa bi imo mjere ovak je sranje..

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1