0
gangxxxta

golf mk2 --- 2.0 16v abf

Recommended Posts

pozdrav ljudi zadnjih par dana pokusavam iskopati nesto slicno ali nikako pa me zanima sljedece....

 

 

imam golfa 2 1.8 gt 66 kw monopoint u originalu

 

trenutno je unutra 2.0 8v iz mk3 85 kw

 

sada bi htio swapat na 16v ALI

 

 

trenutno sam na getribi i poluosovinama od mk2 gtd 4t ako se dobro sjecam....

 

sada me zanima dali pase abf na te poluosovine i na tu getribu tj dali je to previse konja da prenese na podlogu bez da pucaju homokineticki ili se lomi getriba

 

isto tako me zanima dali je pumpa od mk3 2.0 8v u rezervaru dovoljna i za abfa ili je treba mjenjati

 

naravno to bi sve htio atestirati, stavio sam vec 256 ventilirajuce naprjed a iza su original 226 diskovi (Hvala STUBA na ispravku), i ima abs ISPRAVAN I FUNKCIONALAN 100%

 

ostalo bi ostavljao u originalu ako je dovoljno ili je jos nesto potrebno kako bi funkcioniralo i bilo uredno atestirano ?

Edited by gangxxxta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pumpa bi trebala biti ista, za ostalo ce reci netko iskusniji....jedino bi ja na tvom mjestu naprijed slozio 280mm kocnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam na tvom mjestu nabavio bi getribu od 8v s njezinim poluosovinama,zavisi koji trap imas za poluosovine jer ako imas 4x100 trebaju ti gti ,g60 poluosovine, a za 5x100 od 8v 16v jer su duze ili uzmi unutarnje zglobove vece i preslozi ih na svoje poluosovine(s tim da imas 8v getribu jer za nju su potrebni fi100 unutarnji),to moze i na tim ali pitanje je do kad i kako ga vozis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sada me zanima dali pase koja Getriba od mk2 a da nije hidraulicka i da je na poluge ?

Na što misliš kada napišeš paše?

Bilo koji 020 mjenjač ti ide gore bez problema,na šaraf,čak i one od 4 brzine.

Omjeri su druga stvar,Golf 2 8v i 16v imaju iste omjere ali je mjenjač od 16v jači,ima deblju spojničku.

8v mjenjači 100 mm flanđe,3.67 diff

Oznaka mjenjača Diff 1 2 3 4 5

9A,ACD,AEN 3.67 3.45 2.12 1.44 1.13 0.89

 

16v mjenjači 100 mm flanđe,3.67 diff

Oznaka mjenjača Diff 1 2 3 4 5

2Y,AGB 3.67 3.45 2.12 1.44 1.13 0.89

 

 

To su mjenjači sa 100 mm flanđama za poluosovine,4T je imao 90 mm pa bi trebao promijeniti i zglobove. (unutrašnje naravno)

A imaš i nekih mjenjača sa 90 mm flanđama a istih prijenosnih omjera.

To su:

4Y,7G 90 mm flanđe,3.67 diff

Pa imaš sa istim omjerom brzina ali još kraćim diferencijalom (no to ti nije baš za svaki dan,više je za natjeravanje)

FD,FM,FK 90 mm flanđe,diff 3.89

 

A za ABF-a bi ti ja preporučio mjenjač od Golfa 3 GTI 8v,ima malko duže brzine a 5-ta mu je taman za autoput,nije kratka kao ove na 16v.

Spojnička bi trebala biti kao i na 16v mjenjaču.Pa ako uzimaš takav mjenjač gledaj da kupiš i takvu lamelu.

100 mm flanđe,3.67 diff

Oznaka mjenjača Diff 1 2 3 4 5

CHE,DFQ,DGD,AMC 3.67 3.45 1.94 1.28 0.97 0.80

Edited by Kenny

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D Kenny.

Dakle: G60 prednje kocnice, glavcine i rukavci, 8V getriben(ima ti moj decko Hrvoje Kovacevic (na FB) za prodaju) i poluosovine od duje 16V ili G60.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D Kenny.

 

Dakle: G60 prednje kocnice, glavcine i rukavci, 8V getriben(ima ti moj decko Hrvoje Kovacevic (na FB) za prodaju) i poluosovine od duje 16V ili G60.

What man? What is funny in my post? Wanna fight :lol2

Predugo si gore pa si počeo pisati gluposti ili ima nešto novo (mislim na boldano)? :grrr

Sorry na OT,no gore sam napisao detaljan post pa će te mi valjda oprostiti... :hehe

Edited by Kenny

Share this post


Link to post
Share on other sites
0