1 1
sale2104

Golf gubi snagu

Recommended Posts

E ovako,danas se vozim po obilaznici u 5 brzini mozda nekih 110-120km/h i stanem na semaforu i kad sam krenuo osjetio sam da auto nema snage,kao da ga nesto gusi,ugasim ga i ponovo upalim i krenem i normalno vuce,rijec je o golfu 3 1.9tdi 90ks 96.god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisao u safe mode...

Imam isti problem na passatu 1.9tdi 110ks iz 97.godine i nikako rjesit to...

Neki kazu da je do egr ventila,neki da je do maf senzora,neki da je ovo ono...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moze i maf bit, stricu i braticu je maf bio problem..

Hvala bogu pa nije tesko nac nekog s tim autom/motorom i zamijenit maf senzor i probat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisao u safe mode...

Imam isti problem na passatu 1.9tdi 110ks iz 97.godine i nikako rjesit to...

Neki kazu da je do egr ventila,neki da je do maf senzora,neki da je ovo ono...

Na mom passatu zaštekala ona krilca u turbini, vidla se greška na dijagnostici, provjeri si to.

Kod golfa vjerojatno i MAF, zna krepat ili kontakti zmazat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost ne! Ali je to dosta često kod tih TDI maina, krilca se začađe i ne mogu se micat, ne radi ta regulacija i baca auto u safe mode.

Al naravno prije provjeri sve ostale moguce sitnice ( MAF, cijevi, itd)

Edited by Ivek_Mk2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo bi ja maf od nekoga da probam ali mi se ne dogadja to cesto,u pol godine 2-3 puta mi se to desi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivek

Ali ako se krilca nemogu micat kako to da turbina puni uredno do 110ak ako postepeno ubrzavam ili dok ne stisnem npr trecu malo jace pa ode u safe mode na neki 3000obrtaja...

Maf i sva crijeva i vakumi su uredni,nedavno mi se bio istekao vakuum neki pa mi je auto punio tek na 2500okretaja i zacudo tada nije gasio na 110 :S

 

 

@ sale2104

Tako je i meni u pocetku bilo,poslje sve cesce ce se dogadjat i toliko izludjivat da oces polit auto benzinom i zapalit ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivek

Ali ako se krilca nemogu micat kako to da turbina puni uredno do 110ak ako postepeno ubrzavam ili dok ne stisnem npr trecu malo jace pa ode u safe mode na neki 3000obrtaja...

Maf i sva crijeva i vakumi su uredni,nedavno mi se bio istekao vakuum neki pa mi je auto punio tek na 2500okretaja i zacudo tada nije gasio na 110 :S

 

 

@ sale2104

Tako je i meni u pocetku bilo,poslje sve cesce ce se dogadjat i toliko izludjivat da oces polit auto benzinom i zapalit ga...

to je meni bilo ima par dana

i dijagnostika kaze 'prevelik tlak u usisnoj grani'..zaminija n75 ventil i teraj dalje

Edited by ivan0703

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivek

Ali ako se krilca nemogu micat kako to da turbina puni uredno do 110ak ako postepeno ubrzavam ili dok ne stisnem npr trecu malo jace pa ode u safe mode na neki 3000obrtaja...

Maf i sva crijeva i vakumi su uredni,nedavno mi se bio istekao vakuum neki pa mi je auto punio tek na 2500okretaja i zacudo tada nije gasio na 110 :S

 

 

@ sale2104

Tako je i meni u pocetku bilo,poslje sve cesce ce se dogadjat i toliko izludjivat da oces polit auto benzinom i zapalit ga...

i kako si rijesio taj problem na kraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ivane,probat cu i n75 ventil uzet neciji ispravan pa cu vidit.

sale nisam rjesio problem,ne vozim priko 110 km/h hahaha

Kad se ugasi stanem sa strane ugasim auto upalim i vozi dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo bi ja maf od nekoga da probam ali mi se ne dogadja to cesto,u pol godine 2-3 puta mi se to desi

Ajd javi se imam jednog sa strane ispravan, zamjenimo i probaj.

 

Poslje cca 3000rpm ti višak pušta recimo mimo rotora, ili kod varibijalnih ti se krilca otvaraju tako da nema ispuh iz cilindra toliki pritisak znači nejde više sve a na rotor turbine jel bi se turbina vrtila pitaj boga na kojim obrtajima,,

i ak ti je kaj zaštekalo turbina se vrti previše i nabija prejak pritisak i baci ga u safe mode.

Edited by daniels

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golfa spojis na tester i vidis da li ima kakvu gresku. Moze bit protocnik zraka i puno tog. Ako ne pokazuje greske,

onda provijeri crijeva i sve ostalo. Vidim da si iz VG..pa mozes i kod mene navratit,da ti mi to napravimo.

 

 

A kod passata je varijabilna geometrija u pitanju sigurno. Da je N75 ventil ne bi uopce auto imao snage i nikako ne bi isao.

 

 

Lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da komentiram...imao sličan problem dva dana...passat 1.9 tdi, 131 hp, ne vuče, ne prima gas, kao da ima 40hp-a. uz brijeg jedva u trećoj brzini, nije se upalila nikakva lampica (što god to značilo). Heh, otišao kod kolege majstora, kad ono odpojilo se jedno tanko crijevo (fi 5mm) mislim da je od vakuuma (uslikati ću poslije i dodati). Sad prima gas normalno i ide "ko avion"...

 

Pozdrav, ... :vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ivane,probat cu i n75 ventil uzet neciji ispravan pa cu vidit.

sale nisam rjesio problem,ne vozim priko 110 km/h hahaha

Kad se ugasi stanem sa strane ugasim auto upalim i vozi dalje.

Ne moras stat, samo okreni kljuc i samo gas.

To ti je sekunda posla, nece ti se nista dogodit, probaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da se nece nista dogodit,kad je pravac tako i napravim,ali sjebano je jer za onu sekundu dvi kad je ugaseno auto a u pokretu moze se zakljucat volan ako je krivina pa je tek onda sranje haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da se nece nista dogodit,kad je pravac tako i napravim,ali sjebano je jer za onu sekundu dvi kad je ugaseno auto a u pokretu moze se zakljucat volan ako je krivina pa je tek onda sranje haha

Ako je zavoj onda moze bit sranja, da :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore je neko spomenuo crijevo od vakuuma, meni je tako bilo na 1.6 tdci focusu , auto je bacalo u safe mode, neide preko 3000 okretaja.

Po meni pogledaj protocnik i crijevo od vakuma

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1