1 1
DeMit 0906M

Veliki servis Golf 5 GTI

Recommended Posts

Znači ovako.. malo sam ja nov u svijetu VW.. zanima me kad ste radili na svojim GTI vozilima :

 

- veliki servis

- ulje u dsg ( mjenjao sam na 85000km)

- mali servis (radim na 15000km)

- lanac bregaste ?! kako ide s njim postupak?!

- ulje reduktora,zadnjeg diferencijala + hadex filter - ovo sam vidio na jednom forumu pa me zanima dali se i to mijenja?!

 

- koje ulje koristite?! dali je bolje 5w-30 LL ili 0W-40 sport Castrol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ovako.. malo sam ja nov u svijetu VW.. zanima me kad ste radili na svojim GTI vozilima :

 

- veliki servis - radio ga na 70 tisuca u Remixu. Promijenio sve sto ide po VW za veliki servis.

- ulje u dsg ( mjenjao sam na 85000km) - imo manualca, ali mislim da se to mijenja svakih 60 tisuca

- mali servis (radim na 15000km) - radio ga svakih 9-10 tisuca. Svaki put mijenjo sve filtere.

- lanac bregaste ?! kako ide s njim postupak?! - nikad nista diro oko toga!

- ulje reduktora,zadnjeg diferencijala + hadex filter - ovo sam vidio na jednom forumu pa me zanima dali se i to mijenja?! - za ovo prvibput cujem???

 

- koje ulje koristite?! dali je bolje 5w-30 LL ili 0W-40 sport Castrol

- koristio 6 g. samo 5w30 LL, auto bi chipiran i nikad nikakvih problema s motorom! Auto trosio mozda pola litre ulja na 10 tkm.

 

Evo pored svakog pitanja sam ti napiso moj komentar.

Lp

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dsg ulje 6l + filter i rad..... cca 1200kn mjenja se svakih 60tkm...

ako nije 4motion a mislim da nije onda ti to netreba..

 

Lanac bregastih se nedira... samo izmjenis cam folower (guglaj taj naziv)...

 

Ulje, e tu ce ti svak pricat svoju pricu.... pa eto odvaži i vidi cijene. Eto vlaho je zadovoljan castrolom kojeg btw i u servisu naljevaju... neki nisu pa pricaju da s drugim uljem motor manje trosi ulja... BWA a i svaki gti motor trosi ulja a kod mnogih je to cca 1l na 3tkm... mada ima eto primjera koji na 10tkm potrose niti litru al takvih nema ni na prste jedne ruke :)

 

Ostali filteri ti nisu ni skupi... naj skuplji je od goriva... U servisima se filteri mjenjaju svako 30tkm .. F goriva netrebas mjenjat prije 30tkm a ova ostala 2 ovisi kud se auto vozi.. F. klime mjenjaj svaku godinu i koristi onog s aktivnim ugljenom..

Sviječice svako 60tkm a ako papa puno ulja onda i prije...

 

Kočiona tekućina svako 2godine....

 

Znači svako 15tkm ulje i filter a svako 30tkm sve to i jos ostale filtere..

svako 60tkm dsg ulje i svječice

svako 120tkm zupčasti i sve sta ide uz njega ( valjda netreba napominja vod pumpu i g13)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio prezadovoljan Castrolom.. Meni moj nije trosio toliko ulja izmedju 2 servisa. Istina, ja mu i nisam bas vadio dusu niti sam imo puno autoceste i velikih brzina.. Mozda je to razlog, ne znam. Ali znam da bi izmedju 2 servosa nadolio mozda 0,5 - 0,7 lit. max!

 

Cam folower sam zamijenio jednom na nekih 50 tisuca i tad su mi jos pregledali bregastu. Sve bilo ok!

 

Svijecice sam zamijenio isto na 45-50 tisuca i opet stavio orginalne. Kocionu tekucinu svake 2 g.

 

Filtere sam imo neku naviku mijenjat sve, iako sam od vise ljudi cuo da taj od goriva moze i svakih 30tkm. Filter klime sam uzimo taj sa aktivnim ugljenom ko sto Ivo kaze. I to je to. U 6 godina sam jos na svom zamijenio 2 odbojne gume na zadnjim amortizerima i 1 komplet selena na prednjem mostu..i to je bilo to. Sve ostalo je na njemu bilo iz tvornice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje u dsg-u meni na Tiguanu pise svakih 60 tisuca. Vjerujem da je i kod tebe tako. Nemaju pojma ti koji su ti to rekli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo šti su ti rekli Autofreak i Vlaho ti je sve po PS-u ( tvornički određeni intervali što se sve mjenja na kojoj km ) što se tiče servisa.

S tim da je točan info da se na DSG-u mjenja svakih 60tkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad je već slična tema, da pitam kad se mijenja vodena pumpa na 2,0 TSI motorima koji imaju lanac

Edited by vale

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto sam ti ja reko za doticnu autokucu!? Izbjegavaj u sirokom luku! Njihov domet je izmjena ulja i montaza tockova..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni moj nije trosio toliko ulja izmedju 2 servisa. Istina, ja mu i nisam bas vadio dusu niti sam imo puno autoceste i velikih brzina.. Mozda je to razlog, ne znam. Ali znam da bi izmedju 2 servosa nadolio mozda 0,5 - 0,7 lit. max!

to je vjeroatno i razlog zašto ga nije trošio jer ga nisi puno forsirao.

eto netko hvali to LL ulje, ali evo npr na g5 gti clubu u njemačkoj to ulje 99% ljudi više ne sipa u motor. skoro svi prelaze na fixni interval od 10 ili 15tkm i sipaju 5w40 ili 0w40 ulja sa potrebnom vw norm-om.

meni je ga do nedavno malo trošio (ovisno o vožnji), ali mi je najveći razlog tome bio dihtung dekla koliko sam mogao primjetiti. nakon promjene istog je potrošnja spala na skoro pa ništa (ja gledam šipku jednom tjedno da pratim potrošnju).

a ulje kao rečeno preporučujem mobil1 0w40, i isto tako liqui moly (kojeg sam sipao u prošlo auto, a isto tako kolege sa foruma imaju dobro iskustvo s tim uljem) ali to ti je više manje bitno koji je proizvođač dok je neki od poznatiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom bio uzeo Mobil 5w30 i nakon 2-3 tisuce mi je bio skoro na minimumu! Nadolio sam da bude negdje izmedju min.&max, i opet provjerio nakon 1000km. I opet je bio potrosio malo. Imo sam tu 1 ltr za rezerve i nju mi je popio za oko 6-7 tisuca!?

I onda sam popizdio, uzeo opet Castrol i promijenio komplet. I opet mi je na Castrolu manje trosio. Oko 0,5-0,7 ltr na 10 tkm.

I jednako sam ga vozio na oba ulja. Tako da se meni osobno na mom bolji Castrol pokazo. Od prvog dana sam njega koristio i nikad nikakvih problema s motorom nisam imo u svih 80tkm koliko sam ga vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice ulja ja sam primjetio da sa mobilom na <12000 potrosi 0,7 L. Jos kazu moze se mijenjati na 25000 pa sto i nemoze kad ga izmjenis dolijevajuci :ne

Nabavio divinol 5w30 VW specifikacije vec trece mjenjanje na 10000-12000 km nikako ne dolijevam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok, vozim taj auto dvije godine.

Ulje i filter ulja mijenjam na 15 000, a točim: Castrol SLX PROFFESIONAL POWERFLOW LONG LIFE III 5W-30 (na 15 000 potrošnja oko 0.7l)

ostale filtere mijenjam na 30 000.

Komplet zupčastog sam promijenio na 170 000, iako za moj motor piše da je interval 180 000

Ulje u kočnicama svake 2 godine

Sviječice svakih 60 000

Točim eurosuper 100, jedino ako nema onda eurosuper 95 class

Edited by Iggy-bj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok, vozim taj auto dvije godine.

Ulje i filter ulja mijenjam na 15 000, a točim: Castrol SLX PROFFESIONAL POWERFLOW LONG LIFE III 5W-30 (na 15 000 potrošnja oko 0.7l)

ostale filtere mijenjam na 30 000.

Komplet zupčastog sam promijenio na 170 000, iako za moj motor piše da je interval 180 000

Ulje u kočnicama svake 2 godine

Sviječice svakih 60 000

Točim eurosuper 100, jedino ako nema onda eurosuper 95 class

da nije bolji Edge 5w-30 ili Sport 0w-40......

 

ja filtere sve mjenjam svaki servis

Share this post


Link to post
Share on other sites

da nije bolji Edge 5w-30 ili Sport 0w-40......

 

ja filtere sve mjenjam svaki servis

Pa neznam da li je bolji. Ovo ulje se toči u auto od kad je kupljen. Na 150 000 smo mjerili kompresiju, vrijednosti su još uvijek tvorničke, a mislim da je i potrošnja ulja minimalna.

Edited by Iggy-bj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam bio zadovoljan bas sa castrol pa sma presao na Liqui Moly i mogu rec da sam jako zadovoljan auto dosta mirnije radi,a sto se tice svijecica filtera remena i servisa to je radio kolega Autofreak cirka 5500 kuna full servis u Ovlastenom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam bio zadovoljan bas sa castrol pa sma presao na Liqui Moly i mogu rec da sam jako zadovoljan auto dosta mirnije radi,a sto se tice svijecica filtera remena i servisa to je radio kolega Autofreak cirka 5500 kuna full servis u Ovlastenom

Moguće meni ponekad nemirno radi na leru, a okretaji ne variraju niti ima kakvih grešaka.

Edited by Iggy-bj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće meni ponekad nemirno radi na leru, a okretaji ne variraju niti ima kakvih grešaka.

to je vjeroatno zbog činjenice što se usisni kanali/ventili zaćadže zahvaljujući direktnom ubrizgavanju! ventili ne zatvaraju 100% tako da je najvjerovatnije zbog toga malo nemiran rad, tj drhti ponekad.

riješenje je čišćenje ventila, ili mehanički ili

reultat toga je mirniji rad motora, i možda čak i porast snage (naravno samo na dyno-u / ne po osjećaju), što je potvrđeno od svih ljudi koji se radili to čišćenje na ovaj način :vozi

samo ne znam jeli se ta metoda kod nas negdje provodi u praksi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo čišćenje je samo kratkotrajno rješenje, te nevjerujem da može ošistiti usisne kanale kako treba iz više razloga, a najveći je što su većina komora na usisnim kanalima zatvorena, mislim da može samo očistiti dosjed ventila na glavu kamo je jako malo prljavštine (istina je da zbog toga ventil nezatvara kako treba)

 

u jednom topicu sam stavljao slike mojih usisnih ventila i ventila nakon 60tkm i 100tkm, pa prosudite samo dali je moguće da očisti, a i druga stvar je da je ovome na auspuhu jako malo crnila izašlo (možda je njegov motor čist) ali nakon 100tkm nečišćenja ipak je najbolje skinuti usisnu granu i očistiti , te onda nakon svakih 20tkm ovako pročišćavati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo podignemo temu. Znaci za cca 3400 kn zamjena zupcastog u ovl.servisu, ili ne. Naravno podrazumijeva se zupcasti remen,natezac remena,vodena pumpa,g12..

Share this post


Link to post
Share on other sites

si gledao koliko su zamjenski svi ti dijelovi plus ruke? To provjeri pa javi....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1