1 1
DeMit 0906M

Pranje felgi

Recommended Posts

S kojim proizvodom perete felge? Koji je po vama najbolji!! Mučim se da operem svoje bijele.. mogu svaki 2 dan prati i vec mi je dosadilo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar miniwash( protok vode bitan ), četka, imaš proizvod od Sonaxa, ja inače koristim Mafrasol ili Alfasol. Našpricam , ostavim par. min da nagrize nečistoću pa operem miniwashem, I ovisno kolko otiđe kod prvog pranja opet našpricam i četkom oribam i na kraju opet miniwash :)

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Koji si ti oldskul, cif je u modi već godinama, dobio je već i novu ambalažu početkom godine. Nije grub poput vima, a efektivan.

 

BTW: prije kiše prospeš kilu plavog radiona po cisterni koja je masna od dizela, lož ulja, čađi i smoga, nakon kiše se sjaji ko nova tava.

 

 

@ DeMit 0906M

 

Svi se mi oko felgi mučimo da ih održavamo, u prosjeku za kotače potrošim jednako vremena kao i za ostatak eksterijera. Nema pedantnosti nabrzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

miniwasch imam.. nevjerovatno kako je tesko prati ove felge...

3utadape.jpg

vece felge vise muke..al svi imamo isti problem..ja svoje perem svaki dan ako se auto stalno vozi.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi ti najbolje da stavis neku nano zastitu na felge,pa se nece toliko hvatat prljavstina na njih i bit ce ih puno lakse za oprat. Ja za pranje koristim Meguiarsov proizvod i prezadovoljan sam. Naspricam,pustim par min i kasnije samo isperem i felge bez trunke prljavstine.. Nema prljavstine koju ne skida i siguran je za felge koje su lakirane..

050.525.003.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzimam sonax otkad sam vidio.u mexxa..strava pere a i mirisi :D cca 50kn je

46 kn - INTERSPAR

56 kn - PLODINE

koliko se sjecam

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Koji si ti oldskul, cif je u modi već godinama, dobio je već i novu ambalažu početkom godine. Nije grub poput vima, a efektivan.

E da, i na Cif sam zaboravio :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sonax extreme, pjena se zacrveni kad pustiš da odstoji( kao da krvare felge ), i onda ispereš, najbolje sredstvo po meni. Iako bolje je s ičim nego s ničim, ja većinom koristim neko jeftino sredstvo svaki put prije pranja auta čisto da se ne skuplja tvrdokorna prljavština, ali moram priznati da je onaj alfacare sranje.

Edited by dean

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Ja sam jucer sa Sonaxom i nije los samo sam trebao duze ostaviti da nagrize

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nebi to puno nagrizlo felge? Meni su felge lakirane (tri ruke laka)..sonaxom operem i ne ostavljam na felgama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnje kupljen Sonax. al me nije odusevio...

 

ovaj mi je bolji

http://fotos.autozeitung.de/938x704/images/bildergalerie/2009/12/Felgenreiniger_91.jpg

 

miniwashom ih operem, skinem prasinu, ostavim da se malo posuse. naspricam Nigrinom... brzinska pljuga dok sredstvo djeluje...

 

gumene rukavice i spuzva, i udri...

i opet miniwash i dobro isperem....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Moje su super ispale kakve su bile zahvaljujuci bivsem vlasniku i firmi prije njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovak, imam i sam bijele felge, znam kako ti je ;) Moj savjet, stavi vosak ili keramičku zaštitu. Ja sam na svoje nanio dva sloja fk1000 voska, tak sam i prošle godine i prezadovoljan sam, jednom tjedno ispereš felge, nemaš potrebe za ikakvim sredstvima. Kočiona prašina ti se ne zapeće niti ništa. Prije voskanja obavezno dobro dobro očistiti felge (ironx, pa četkanje, pa opet ironx, pa nakon toga glina da pokupi ono što je ostalo), nakon toga odmaščivanje sa IPA (alkohol), te nakon toga ruku dvije voska... Prošle godine sam tomasonke navoskao, nakon 7 mjeseci korištenja nikakvih znakova zapećene prašine, samo ih oprao normalno i bile ko nove... Sad sam uzeo bijele oz superturismo u užasnom stanju, dobile su tretman čišćenja te voskanja.

 

Evo koji primjer i video kako djeluje vosak

 

5050krakovi.jpg

5050unutra.jpg

20140219144507.jpg

 

Stavit na hd

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

miniwasch imam.. nevjerovatno kako je tesko prati ove felge...

3utadape.jpg

Vjerovatno znas da sam na golfu imo slicnu kombinaciju sa Detroit felgama. Damo sto je kod mojih lice bilo ispolirano.

Mogle su bit ciste samo kad je auto bilo parkirano u garazi ? ali cak i tad se prasina skupljala. Nema ti srece s bijelim felgama.. Ja sam moje prao i cistio ama bas svaki dan dok sam ih imo! Jbt vise sam njih prao nego sebe ? hahahahah..

 

Tako da ako hoces sminku, e onda ces se brate nacistit samo tako! Blazene bile one moje Ultre, opro bi ih miniwashom, nema sapunjanja, ciscenja ni cuda..ionako se nista na njima nije vidilo ? mislim da cu i ove bacit u plastidip cim dodjem kuci..

 

I da ne budem OT, ja sam imo neku kao stap spuzvicu od Sonaxa i neki njihov preparat iz Kauflanda..50-tak kuna je bio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovak, imam i sam bijele felge, znam kako ti je ;) Moj savjet, stavi vosak ili keramičku zaštitu. Ja sam na svoje nanio dva sloja fk1000 voska, tak sam i prošle godine i prezadovoljan sam, jednom tjedno ispereš felge, nemaš potrebe za ikakvim sredstvima. Kočiona prašina ti se ne zapeće niti ništa. Prije voskanja obavezno dobro dobro očistiti felge (ironx, pa četkanje, pa opet ironx, pa nakon toga glina da pokupi ono što je ostalo), nakon toga odmaščivanje sa IPA (alkohol), te nakon toga ruku dvije voska... Prošle godine sam tomasonke navoskao, nakon 7 mjeseci korištenja nikakvih znakova zapećene prašine, samo ih oprao normalno i bile ko nove... Sad sam uzeo bijele oz superturismo u užasnom stanju, dobile su tretman čišćenja te voskanja.

 

Evo koji primjer i video kako djeluje vosak

 

5050krakovi.jpg

 

5050unutra.jpg

 

20140219144507.jpg

 

Stavit na hd

 

kupio nigrin nano tec i nikakveeni tu razlike nema.. a i tesko je to voskariti na mojima one uvale sto ae najvise prljaju ne mogu se polirati kao da je ravno..

Vjerovatno znas da sam na golfu imo slicnu kombinaciju sa Detroit felgama. Damo sto je kod mojih lice bilo ispolirano.

Mogle su bit ciste samo kad je auto bilo parkirano u garazi ali cak i tad se prasina skupljala. Nema ti srece s bijelim felgama.. Ja sam moje prao i cistio ama bas svaki dan dok sam ih imo! Jbt vise sam njih prao nego sebe hahahahah..

 

Tako da ako hoces sminku, e onda ces se brate nacistit samo tako! Blazene bile one moje Ultre, opro bi ih miniwashom, nema sapunjanja, ciscenja ni cuda..ionako se nista na njima nije vidilo mislim da cu i ove bacit u plastidip cim dodjem kuci..

 

I da ne budem OT, ja sam imo neku kao stap spuzvicu od Sonaxa i neki njihov preparat iz Kauflanda..50-tak kuna je bio..

 

:) ostaviti cu kicmu na flegama hahah... moj savjet ti je da ne stavljas plasti dip.. dobar je za male stvari.. ali za felge ne jer se crni mat jako brzo ogrebe .. ja sam jednu pukao u crno bio i bila mi je katastrofa... u planu je danprodam ovih pet najesen i uzmem ovo.. al nekako mi tesko i pokusat prodati jer su mi bijele prelijepe...

mjyma6yhy.jpg

 

 

tvoje su mi bile super.. jos sam i one cepove uzeo vW al ne stanu u brock unutra :(

u garazi je stalno.. da je vani i da se svaki dan vozi nez sta bo tek onda hahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voskanje nije poliranje! A i nigrin nano tec se ne može mjeriti s nekim određenim tvrdim i kvalitetnim voskom koji je otporan na visoke temperature! Pogledaj si malo na youtubu videa pod nazivima wax wheel i slično, vjeruj mi vidjet ćeš razliku sa kvalitetnim voskom.

 

Ako ti se to neda, onda svaki drugi dan u samoposlužnu i isperi samo pa koliko ode ode, a jednom u tjedan dva, neki wheel cleaner, moj savjet sonax full effect, atas forlega original razrjeđena, ili tako nešto...

 

Evo koja slikica za one koji ne znaju kako ''krvare'' felge sa BH autowheel sredstvom (na isti način djeluje i sonax full effect i iron x)

 

33.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da ja sad pitam...

 

di ima taj Sonax full effect i IronX za kupit?

 

ili di ima velika ponuda Sonaxovih pizdarija...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1