2 2
Jozek

Golf 5 tdi - dampiranje blatobrana

Recommended Posts

Pošto je golf tdi mashina, htio bih smanjiti buku motora u kabini i buku kotača (pogotovo kada pada kiša). Pa sam malo počeo istaživati, našao sam dampiranje vrata (vanjskih oplata i tapicirunga), bunkera ali nemam niš za blatobrane. Da li je nbolje dampirat one plastične obloge ili poljepit izolaciju po limu (unutarnjoj strani blatobrana).

 

Da li je netko radio nešto slično ili ima kakav link ili savjet sa kojim materijalima da se to odradi (armaflex, dynamat, brax).

 

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostavi kako i je - nečeš dobiti bog-zna-što a ako budeš treba mijenjati blatobran ponovo ćeš morati sve ispočetka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Damping ti je za vibracije, za zvuk ti je audiofilska spuzva i druge razne spuzve i tapecirunzi. auti se dampaju zbog umrtvljivanja vibracija kod audio sistema u autima bilo da se radi o spl-u pa su u pitanju velike vibracije, bilo da se radi o sq pa se vibracije umrtve s dampingom zbog cistoce zvuka. normalno da damping malo ugusi zvuk al je vise za vibracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostavi kako i je - nečeš dobiti bog-zna-što a ako budeš treba mijenjati blatobran ponovo ćeš morati sve ispočetka.

 

pa da. za takve stvari se kupi visa klasa auta i to premium klase tipa mercedes a ne golf 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brat ima na 6. tak sređenu, buka je na minimimu, ugodno iznenađen koja tišina je, samo što je on takvu kupio, bivši gazda se jako potrudio oko toga. :)

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto je golf tdi mashina, htio bih smanjiti buku motora u kabini i buku kotača (pogotovo kada pada kiša). Pa sam malo počeo istaživati, našao sam dampiranje vrata (vanjskih oplata i tapicirunga), bunkera ali nemam niš za blatobrane. Da li je nbolje dampirat one plastične obloge ili poljepit izolaciju po limu (unutarnjoj strani blatobrana).

 

Da li je netko radio nešto slično ili ima kakav link ili savjet sa kojim materijalima da se to odradi (armaflex, dynamat, brax).

 

LP

Po meni malo jace bacanje para... Ostavi se corava posla, jer potrosit ces hrpu para, zivaca, naic ces usput na hrpu problema i sve ce se to zakomplicirat..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobno lovu koju mislis potrositi na to radije ulozi na nesto drugo :lopta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobno lovu koju mislis potrositi na to radije ulozi na nesto drugo :lopta

npr. u bolju muziku u autu...onda ne cujes nista :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

npr. u bolju muziku u autu...onda ne cujes nista :P

Imaju i cepici za usi, u bojama za male pare.. :D

 

Po meni sumnjam da se nesto puno dobije.. Bolje sastavi mail HAKu da krpaj te rupe i da doktoriraju sahte jer koliko sam ih opsovao i stiskao zube kod prelaza sam lud vise..

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2