2 2
opri

Golf IV ručna kočnica i zadnja kočiona kliješta

Recommended Posts

Ručna kočnica mi ne koči ravnomjerno, i kad sam skinuo pepeljaru vidim da je onaj limić koji povezuje sajle u koso, tj. kad da se ne zatežu ravnomjerno, pa sam pogledao potrošenost pločica, koje su prikraju, ali podjednako potrošene. Na ruku mi se čini da sajla ide lagano, da nije zablokirana.

 

Onda sam kod desnih kočionih kliješta primjetio da se ne vraća ona poluga koja je spojena na sajlu ručne do kraja!

Kad ju ja vratim fizički do kraja, onda se i sajla u kabini poravna.

 

Pokušao sam tu ručicu podmazati i malo razraditi, ali opet isto. Imam osjećaj da je mehanizam u samim kliještima počeo štekati.

 

Da li je bolje skinuti sve, rastaviti i očistiti ili je bolje mijenjati kliješta, jer sam čuo da su te reparacije uglavnom ne uspješne?

 

Gladao sam kočiona kliješta nova od TRV-a cca 700 kn, što je punooo manje nego orginal u servisu.

 

Svo savjeti su dobrodošli! :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to isto zaglavilo neki dan. Malo nasprejas poluge na kljestima i mices ih kombinirkama gori doli i onda posaljes nekog u kabinu nek ti dize i spusta rucnu a ti dolje sprejas dok se skroz ne razrade. Meni je tom metodom uspilo i sad je u redu. Nakon toliko godina kljesta dobiju lufta, ude korozija i cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ručna kočnica mi ne koči ravnomjerno, i kad sam skinuo pepeljaru vidim da je onaj limić koji povezuje sajle u koso, tj. kad da se ne zatežu ravnomjerno, pa sam pogledao potrošenost pločica, koje su prikraju, ali podjednako potrošene. Na ruku mi se čini da sajla ide lagano, da nije zablokirana.

 

Onda sam kod desnih kočionih kliješta primjetio da se ne vraća ona poluga koja je spojena na sajlu ručne do kraja!

Kad ju ja vratim fizički do kraja, onda se i sajla u kabini poravna.

 

Pokušao sam tu ručicu podmazati i malo razraditi, ali opet isto. Imam osjećaj da je mehanizam u samim kliještima počeo štekati.

 

Da li je bolje skinuti sve, rastaviti i očistiti ili je bolje mijenjati kliješta, jer sam čuo da su te reparacije uglavnom ne uspješne?

 

Gladao sam kočiona kliješta nova od TRV-a cca 700 kn, što je punooo manje nego orginal u servisu.

 

Svo savjeti su dobrodošli! :)

 

Ja sam na svoja stražnja kliješta ubacio federe i funkcionira to za vraćanje jako dobro..Čini mi se da za to nevraćanje kad potegneš ručnu ima i u ovlaštenom za kupiti set federa..

Edited by Roki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš možda kakvu sliku ili kataloški broj tih federa? Ja na passatu već imam neke federe koji bi morali to vračati, ali trenutno mi je počelo isto tako zezati. Prije dva mjeseca je prvi put počelo, ali onda mi je baš dolazio servis i zamjena pločica i kočionog ulja pa su tamo rastavili čeljust i očistili je, nakon čega je dobro funkcioniralo do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto nedavno zaribala zadnja desna. Podmazao, razradio i bilo ok mj dana i opet sranje. Kupio nova klješta od trw-a, 830kn i sada sve šljaka super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima,

 

Pokušat ću razraditi još malo iako sam već sprejao i ne čini mi se puno bolje,...a ako ni to ne upali, uzet ću nova kad budem mjenjao pločice!

 

A da li ove opruge odgovaraju na postojeća kliješta?

Pa šta na njima sad vraća polugu, šta mislite da je opruga pukla??

Share this post


Link to post
Share on other sites

popravak celjusti je u ZGu cca 100kn na dalje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podmazao sam one polugice, rukom sve skupa razradio, pa ću sada vidjeti kako će se ponašati.

Preštelao sam ručnu, tj. zategnuo je da mi hvata na 3-4 zube, ali kako ubrzo moram mijenjati pločice-zadnje, ne znam sad da li će biti problem šta je ručna već zategnuta ili bi je trebalo podesiti kad stavim nove pločice?

Kako mogu vratiti klipić bez onog orginal kompleta, i da li se može negdje jeftino nabaviti ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podmazao sam one polugice, rukom sve skupa razradio, pa ću sada vidjeti kako će se ponašati.

Preštelao sam ručnu, tj. zategnuo je da mi hvata na 3-4 zube, ali kako ubrzo moram mijenjati pločice-zadnje, ne znam sad da li će biti problem šta je ručna već zategnuta ili bi je trebalo podesiti kad stavim nove pločice?

Kako mogu vratiti klipić bez onog orginal kompleta, i da li se može negdje jeftino nabaviti ? :)

 

 

U zg "guma-metal" 200 il 250 kn počeljusti...sve do sad cca 30 parova su nam dobro reparirali..

 

Zablokirat će ti opet..

 

A ručnu bi trebalo zategnut toliko da nemaju sajle "lufta", tj polugica na čeljusti ti se mora moć vratit na početni položaj kad spustiš ručnu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na informaciji, ali ja sam u Rijeci,...pa mi nije baš zgodno. :(

 

Ručnu sam tako i naštelao, za sada hje dobro dok opet ne počne štekati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2