1 1
bozic.hrvoje

golf IV vs golf V

Recommended Posts

trebam mišljenje poznvalava VW-a, prema vama što se bolje isplati uzeti od gore navedenih automobila.

 

golf IV 1.9tdi, 2003 godište, 74kw, navodnih 175.000km, climatronic, registriran godinu dana

ili

golf V 1.9tdi, 2004.godište, 77kw, navodnih 176.000km, climatronic

 

cijena oba automobila je skoro jednaka

 

kakva su iskustva sa golf V 1.9tdi tih prvih godina proizvodnje?

 

svaki savjet dobrodošao

hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 5

 

Svaki auto i svaka modelska godina ima neke nedostatke.

 

Najbolje odes i kupis. To uradis i onda ces vidjeti kako dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni je bolje golf 5 kad nije skoro nikakva razlika u cijeni, jedino ako je puno bolje ocuvana 4 i ima bolju opremu onda bolje 4, al opet si za model uzeo starije auto... Pa sad sta ti draze!

Edited by sauhea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti imam golfa peticu 2004.god sa vjerovali ili ne 318 tisuca kilometara ;) Kupili smo ga prosle godine i za sada nema nikakvih kvarova.. ali nitko ti ne moze garantirati da se auto nece kvariti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je skoro ista cijena onda radije uzmi peticu.

Dobro pregledaj u kakvom je stanju pod iznad stražnjeg mosta jer tamo znaju trunut na mjestima gdje je punktiran lim.

Što se tiče motora obavezno provjeri kako pali dok je na radnoj temperaturi. Mora paliti "na zub".

Obrati pozornost dal ima kakvih zvukova iz kompresora klime, u kakvom je stanju kvačilo...

Teško je naći peticu koja je održavana i uredna. Pregledao sam ih hrpu prije nego sam svoju kupio i što sve ljudi prodaju je stvarno jadno.

Moja je 2004 godište i za sad stvarno nema nikakvih mana osim povremenog lupkanja u središnjoj konzoli, ostalo samo toči-vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova petica je iz uvoza i veli covjek da je mijenjao kvacilo i da mi daje garanciju na njega 6mjeseci..svakako pri kupovine planiram pregledati u ovlastenom servisu prije kupovine

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ima li petica tih godišta neke velike mane i probleme, pošto je to prva godina proizvodnje?

 

podizači ventila su popucali i "pojeli" bregastu, takvih slučajeva je puno

propustile su stražnje čeljusti (najprije jedna pa za manje od 2 godine i druga), nije tolko često ko bregasta

 

to su svi kvarovi u zadnjih 5 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gle ak je iz uvoza onda tu treba dobro otvoriti oči. ne kažem nužno da je to loše, ali treba detaljnije gledati, možda odvesti i u servis na pregled. svakako odi u ovlašteni imaš sad baš onu akciju za 200kn ti pregeldaju sve i kažu ti sve, čak imaju i povijest ranijih servisa bilo gdje u svijetu da su rađeni...

 

tako češ vec znati na čemu si.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1