2 2
stjepan1

Klima

Recommended Posts

Preuzeo sam auto jučer, klima je radila normalno.

 

Serviser kaže da je samo iskopčao kontakt na ventilu kompresra da provjeri ima li napajanja struje. Kad ga je ustekao natrag klima je proradila. Ništa nije dirao niti rastavljao.

 

On sumnja na ventil kompresora, ali nije siguran budući sam donio rabljeni dio. Sistem je navodno očistio od špene, a kompresor ima dobar tlak i drži plin.

 

Rekao mi je da mogu donijeti drugi kompresor na zamjenu ako ovo bude šteklao, zamjeniti će ga te naravno opet isčistiti sistem.

 

 

Ako vec ima spene.onda bi trebalo ispraznit sistem..promjenit ventil ako je do njega i ocistit cjeli sistem.uz izmjenu suila... Tako se radi npr kad se pod garancijom.mjenja kompresor

 

Pretpostavljam da misliš na sušioni filter koji je sastavni dio sistema... To nisam mjenjao, ali ako se ponovno jave problemi budem i to učinio. Možeš li mi okvirno reći koliko taj dio košta kn? Je li to komplicirano zamijeniti prilikom izmjene kompresora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 600kn u ovlastenom... nalazi se na hladnjaku klime... Preporuka za izmjenit vec kad je komoresor prdnuo i kazes opet spena na drugom ventilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počeo i meni štekat ventil... Neki puta neće odmah hladit, počne hladit tek nakon 10 min....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sogor kupio audi b4 stari i klima radi ko da je nov auto. Mi se tu mucimo u autima starim do 10 god.a u autu starom 20 god.radi odlicno ko i prvog dana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista cudno.... tak je u svemu u autoindustriji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije passata sam imao octaviju 1 koja je ledila rešetke ventilacije. Bratov golf4 hladi da pokrepaju sve muhe unutra a meni na passatu treba 15km da malo rashladi auto.... katastrofa... Jedini plus je što ne opterećuje motor i ja ne primjećujem razliku u potrošnji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda ti ni neradi cim neprimjecujes :D osjetis razliku sa upaljenom klimom svakako, a potrosnja skoci 0,5l minimalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cujem kako mi se kompresor upali i poveca mi se potrosnja, za barem 0,5l i hladi mi auto ali ne ledi, a htio bi da ledi (ako je moguce to na tom modelu)...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Imas kao i ja kompresor tako da ne kuzim kako ga cujes? Sta nisu na Passatima kompresori promjenjivog obujma koji su stalno aktivni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ti golf 5 passat b6 su goli kur...

Cura ima golfa 3 iz 96 smrznes se unutra kolko hladi, i ohladi za 2min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas kao i ja kompresor tako da ne kuzim kako ga cujes? Sta nisu na Passatima kompresori promjenjivog obujma koji su stalno aktivni?

osjetim na vibraciji motora odnosno citavog auta cim stisnem gumb Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Ja ne...razlika je u trenutnoj potrosnji na mjestu tj trosi 4 dcl vise ali se nista ne osjeti u smislu vibracija itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo osjetim kad upalim gumb, na trenutak, i onda vise nemam pojma sve se normalizira, sve mi je isto osim potrosnje koja je barem 0,5l visa. Ja svoju potrosnju pratim ujutro kad idem na posao, i popodne kad idem doma. Dani kad upalim klimu, prosjecna potrosnja mi je uredno veca. Ne mogu reci tocno koliko jer stvarno sve ovisi o guzvi i ostalim faktorima, ali kako mi je sa klimom uvijek visa, onda je sigurno do nje...

 

E da, ja sam panirac i osjecam te sve promjene, jer sam dugo godina vozio jettu u losem stanju i stalno sam osluskivao kaj bu taj dan krepalo itd... Ostala mi je ta navika :)

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

To je losa navika. Mene ubija srednji naslon kad zaskripi plastik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ti golf 5 passat b6 su goli kur...

Cura ima golfa 3 iz 96 smrznes se unutra kolko hladi, i ohladi za 2min.

 

ja isto vidim da je bivsi golf 4 bio kvaliteta u odnosu na golf 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo s peticom koju sam imo i sad s Tiguanom je skroz drugacije.. Golf je ledio u roku minut-dva, a ni Tiguan nije nista losiji! Hladi ko blesav..

 

Istina, oba su bijele boje i to dosta utjece na zagrijavanje auta.. Ali kako god, klima je radila i radi odlicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto mislio komentirati da mi petica iz 2007 hladi osjetno bolje od passata iz 98., na passatu je napunjena klima i hladi on jako dobro i brzo, ali petica ipak bolje.

 

To je losa navika. Mene ubija srednji naslon kad zaskripi plastik

 

I mene je smetao cvrčak kojeg nitko od putnika nije primjećivao iz suvozačevog pretica, pa sam sve rastavio i našpricao silikon sprejom. Sad mi se polica doslovno raspala i otpala, armatura napukla i imam cijeli orkestar cvrčaka :zid:zid

Share this post


Link to post
Share on other sites

99% sam siguran da je od toga jer sam nasprejao spojeve između pretinca i armature i nakon par tjedana pretinac visi samo na poklopcu, a vijci s malo okolne plastike ostali u armaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netko je vec negdje pisao da plastika puca od silikonskog spreja, tako da to nije rjesenje :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba li što raditi na klimi(ručna climatic) ako nije dirana skoro 10 godina?

neki preventivni servis, provjera, nadopuna?

ili bolje ne dirat dok radi?

kojeg majstora bi preporučili, dobar a ne skup,

zagreb, zapad, zaprešić?

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba li što raditi na klimi(ručna climatic) ako nije dirana skoro 10 godina?

neki preventivni servis, provjera, nadopuna?

ili bolje ne dirat dok radi?

kojeg majstora bi preporučili, dobar a ne skup,

zagreb, zapad, zaprešić?

Ovlašteni servis- pregled 150kn..

Inače Hrastinski u baštijanovoj..

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2