3 3
limp19

prednji lezajevi golf 5

Recommended Posts

trebam mijenjati oba prednja lezaja na golfu 5... interesuje me koje proizvodjace preporucujete, posto ih ima mali milion...
skupi su ko suvo zlato, idu sa glavcinom pa ne bi ih 2 puta mijenjao... u ovlastenom 150E/kom :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je još jeftino, meni u ovlaštenom za zadnji desni rekli, 1900kn(250€) :grrr

Ja ošo kod aute kreše i uzeo neki njemački za cca 130-140€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SKF ;)

Pazi na izvedbu.. starije godine su imale prihvat s 3 sarafa.... a eto imah priliku vidit na mk5 da je desni s 4 sarafa prihvat a lijevi s 3. Netko ga je krpio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

za Boga miloga, sta je to tako skupo :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sad u kreše gledao discove i prednji desni kezaj!! Nemogu nista bez tocnih dimenzija. A cijene su VELIKe!!!!

 

:(:(

Edited by glogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je jo jeftino, meni u ovlatenom za zadnji desni rekli, 1900kn(250) :grrr

Ja oo kod aute kree i uzeo neki njemački za cca 130-140.

Ja placao zadnje po 600kn komad. Skf ili fag neznam sad tocno

A kakvi su ti za 130, pa to je skoro 400kn skuplje

Edited by Leic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam i ja opciju kupit za 500-600 kn al sam išao na to da uzmem one odmah iza OEM.

Nije baš da s eležaj kupuje svaki dan:)

Ja sad u kreše gledao discove i prednji desni kezaj!! Nemogu nista bez tocnih dimenzija. A cijene su VELIKe!!!!

:( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

SKF ;)

Pazi na izvedbu.. starije godine su imale prihvat s 3 sarafa.... a eto imah priliku vidit na mk5 da je desni s 4 sarafa prihvat a lijevi s 3. Netko ga je krpio :)

a kako mogu saznati koliki je prihvat na mom autu osim kod mehanicara da skine i pogleda? moze li po broju sasije? kod mene je golf 2004 god a ovdje jedan sto mi nudi fag kaze da mi je prihvat sa 4 rupe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi koje god, nisu ni oem bas nesto, meni prozujali na 140tkm. Mozda ih fag ili skf rade i prvu ugradnju

Edited by Leic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebas vidit unutarnju stranu rukavca... znaci oko zgloba bi trebao nabrojat 3 il 4 veca imbus (sitni zubici) vijka.

Kad su tri onda su rasporedjeni na trokut...

Proguglaj...trebao bi naci obje verzije...

Zadnji lezaj ima dva oromjera.. 32 i 30mm... ( dio lezaja koji naljeze na straznji rukavac)... imah s octaviom slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok ekipa hvala na odgovorima, autofreak pogledacu to obavezno da li je sa 3 ili 4 rupe prije nego sto narucim... a prednji lezajevi nemaju sa ta 2 promjera 32 i 30mm nego samo razlika u prihvatima?

znaci fag ili skf sta izleti povoljnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

cak i ovlasteni(necu da imenujem) kaze da ima 2 modela pa ne znaju koji je dok ne vide... zato i pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je.. po br sasije izbaci dvije varijante (naravno ne na svakom golfu) a opet eto ako je nekad bio udaren pa je skrpljeno s srugim djelovima i kao u.mom slucaju na autu imas dva razlicita prednja lezaja :)

Mjere su iste...samo zadnji daje dvarazlicita unutarnja promjera

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala Ivo jos jednom, tvoji postovi su uvijek direktni i odmah se vidi da znas znanje :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskustvo i muka.... ponekad nesto i ostane u glavi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ola ekipa!

 

Evo da se i ja kao ležajac javim ;)

 

Dakle, kako je Freak rekao, na prednjim kotačima postoje dvije izvedbe, samo je jedna koja ima prirubnicu za 3 šarafa, a druga je za 4.

A ono koji je proizvođač i slično, to možda ni Freak ne zna jest to da kad je u pitanju model sa prirubnicom koja ima za 3 šarafa ne proizvodi niti FAG niti SKF,

samo japanci (i naravno oni još dalje istočno, ali oni ne spadaju u konkurenciju ako se mene pita).

 

Druga najbitnija stvar je ta da napamet nećete moći znati koja je glavčina na kojem modelu osim po broju šasije (ja to provjeravam po VAG katalogu i sve radi kako treba),

a najčešći obrazac je bio taj da ako imate diskove promjera 280mm (najčešće slabiji modeli ili npr 1.9 TDI) onda imate glavčinu koja ima prirubnicu s 3 rupe (a koja je i skuplja i ne rade ju SKF ili FAG),

a ako su diskovi 288mm onda je ona druga glavčina koja ima prirubnicu s 4 rupe i češće se nalazi na jačim modelima odnosno 2.0 TDI modelima.

No kako rekoh, bez broja šasije se nemojte ni truditi postavljati upit za to, kao i za diskove (barem ako mislite mene kontaktirati jer ne mislim pogađati da li bi bilo ovo ili ono)

 

A evo kako koja glavčina izgleda:

 

- Glavčina za diskove promjera 280mm, sa prirubnicom koja ima 3 rupe i ne proizvodi ih ni FAG ni SKF (bez obzira što vi kupili njihovu kutiju, pakiraju najčešće NSK)

 

192_713610770.jpg

 

CIJENE:

 

FAG = 682,00 Kn/1kom

SNR = 650,00 Kn/1kom

 

 

- Glavčina za diskove promjera 288mm sa prirubnicom koja ima 4 rupe, a njih proizvodi i SKF i FAG (FAG je najčešće spakiran i u drugim kutijama kao SNR, RUVILLE, pa i u SKF-u kad nemaju svojih, a i prva ugradnja je najčešće)

 

192_713610610.jpg

 

CIJENE:

 

FAG = 615,00 Kn/1kom

SKF = 659,00 Kn/1kom

SNR = 667,00 Kn/1kom

 

 

Naravno da postoje i jeftinije opcije, ali kako sam gore više spomenuo, meni nedovoljno interesantne, ali tko ima volju i želju isprobavati, onda će cijene biti naknadno navedene.

 

Ove gore cijene su već snižene i sa uračunatim PDV-om i roba se uglavnom po narudžbi naručuje iz uvoza i plaća se predračunski u cijelosti iznosa prije slanja narudžbe prema van.

Narudžbe prema van se šalju 2 puta mjesečno minimalno, a sljedeća se šalje oko 08/.09.05.2014. pa ako netko do tada ima kakvih prohtjeva (općenito za dijelove) slobodno se javite.

 

LP

 

Anđelko

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krivi odgovor. Nije matica nego centralni vijak. Daj sliku vijka... imaju tri izvedbe... ova gore s slike je najnstarija..m sad dolazi vijak s fixnom sajbom.

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3