0
Gustavo

Klip čeljusti se ne vraća

Recommended Posts

Dakle klip čeljusti na golfu dvici se ne vraća dovoljno i zagrijava mi pritiskom disk pločice i kotač, da ne govorim o potrošnji goriva zadnjih par dana, bio sam ga razrađivao i jedno vrijeme bilo dobro, primjećujem da počne zezat kad je ovakvo vrijeme s puno vode, jel ima način da se taj klip nekako podmaže da ide laganije. Kad ga ručno vraćam jedva ga čekićem i pajserom uspijem dobiti da se vrati unutra. Našao sam neki savjet na netu al ne znam gdje točno tog ulja da utisnem?

 

 

 

Naime..kad otpustiš kočnicu , gumica - ring u cilindru bi trebala vratiti klip.
Ako se ovo ne dešava probajte: (ja na pugu nisam nikada vadio klipove prednjih čeljusti tako da ne znam kako je pričvršćene zaštitna guma ) -
između klipa i cilindra stisnuti par kapi uka ulja i cilindar (nutra - van) razraditi da ide bez teškoća..
Moguće je da ga blokira nakupina prljavštine između klipa i cilindra (vanjski dio)..
Nakon toga opet probajte da li se nakon "kočenja" klip malo vrati u cilindar.
Edited by Gustavo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da to prepustiš nekome stručnijem?

Ipak se radi o kočnicama.

A po tvom opisu može se raditi o nekoliko stvari:

1) Neispravna ti je gumica u čeljusti

2) Klip

3) Gumeno crijevo-lajtung

 

Nema se tu što podmazivati klip da bi bolje vraćalo,podmažu se samo klizači čeljusti.

BTW "ulje" sipaš u posudu,ne po čeljustima ili klipovima i nije ulje nego kočiona tekućina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak imas volje i ak je to moguce mozes skinut onu gumu koja stiti klip od zmazanoce pa vidjet u kakvom je stanju klip. Aj boim se da to treba raskopat i pocistit, promjenit brtve i tak to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim vie vozit taj auto, jo ovaj mjesec pa ću probati to malo jače razraditi nek izdrži još tih 30-ak dana.

Edited by Gustavo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim vie vozit taj auto, jo ovaj mjesec pa ću probati to malo jače razraditi nek izdrži još tih 30-ak dana.

Pa kada pri jačem kočenju kotač ostane zablokiran i povuče te u stranu nemoj biti iznenađen

O tome ti ovisi život a ti to misliš razrađivati? :ne

Onda se vozi 40 km/h i nećeš imati problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ok je sad kad sam to malo razradio, izdržati će još mjesec dana makar ga svaki tjedan razrađivao, dosta mi je popravljanja, a što se tiče vuče u stranu to se može dogoditi na svakom autu kad se najmanje nadaš, ja ću bar biti na oprezu i probavat jel se grije kotač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak je jos 30 dana naspricaj wd ispod gumica na klip i da malo rastopi zmazanocu i izdrzat ce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budes opet to radio probaj sljedecom metodom i tad ces znat jel do kliješta il lajtunga,

Dakle za vidit jel klip zadaje problem treba odvit onu pipicu gdje se odzračuje cilindar klijesta... naravno ako vam nije mnogo stegnuta i ako nije zacepljena sto je vrlo vjerovatno ako nema zastit.gumice na vrhu.

Kad se nju odvije onda se gura klipic i ako tad ide lagano a uk4 sprica van odzračnika onda vas hebe lajtung od klijesta do cijevi na sasiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budes opet to radio probaj sljedecom metodom i tad ces znat jel do kliješta il lajtunga,

Dakle za vidit jel klip zadaje problem treba odvit onu pipicu gdje se odzračuje cilindar klijesta... naravno ako vam nije mnogo stegnuta i ako nije zacepljena sto je vrlo vjerovatno ako nema zastit.gumice na vrhu.

Kad se nju odvije onda se gura klipic i ako tad ide lagano a uk4 sprica van odzračnika onda vas hebe lajtung od klijesta do cijevi na sasiji...

Kod mene je gumica i sve čisto al neda mi se to dirat da mi ne pukne i da odgovorim Jankecu da sam to napravio prije nego je on napisao, gurnuo sam cjevčicu od WD-a unutra ispod gumica i našpricao i jedno deset puta ručno vraćao klip i sada je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda svakako nebi bilo lose izmjenit kočionu tekucinu.... ;) al opet nista bez odvrtanja tog pipka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda svakako nebi bilo lose izmjenit kočionu tekucinu.... ;) al opet nista bez odvrtanja tog pipka...

Mijenjana kočiona tekućina prošle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0