0
polo

xenon h7r?

Recommended Posts

ima li tko iskuistava sa h7R xenonom, kao prilagođen za reflektorske farove da ne rasipa svjetlost valja li to šta?

ako uzmem ovo dvoje odvojeno, h7r 4300k 55w balast posebno i žarulje posebno hoće li to raditi, ne znam jel se vidi po slikama jel to sve paše i jel sve na broju ili nešto fali?

jel to sjeda normalno u nosače za žarulje ili treba još nešto ekstra?

LINK 1

LINK 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balasti bi tribali pasat jer su oni univerzalni, tj spajanje kabela je svugdi isto..radit ce ti samo ali nebi tribala leca ici ako zelis da se svjetlost ne rasipa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balasti bi tribali pasat jer su oni univerzalni, tj spajanje kabela je svugdi isto..radit ce ti samo ali nebi tribala leca ici ako zelis da se svjetlost ne rasipa?

baš zato i pitam jel neko probo h7r koji je kao za reflektor da se ne rasipa, jer mi se ne da sa lećom zezat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje je nego obicne h7, a li nije ko s lecom.. Zavisi puno i o faru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to u pravilu sam uspio i sam skužit nego me zanimalo ako je neko iz prve ruke uočio razliku jednog i drugog, al dobro nije neka cifra 160 kn budem naručio pa ako ne valja prodam :D

 

nego me zanima , ne znam bi li došao s tim na tehnički

u jednu ruku me zanima da mi provjeri je li propisni rez svjetla na onom svom uređaju ali ne želim da me ruši čim vidi balaste pod haubom, valjda mi bude dozvolio da stavim halogenke na licu mjesta ako mu se ne sviđaju xenoni općenito, ima li neki trošak dodatni ako me ne pusti zbog toga pa moram opet ić?...

ili bolje da opće ne dolazim sa ksenonom na tehnički nego da ga testiram u prometu ako mi ne budu blicali onda je dobro :D

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene sad bas zanima kakve su to zarulje i valja li to sta..ako ih isprobas javi..e i nemoj ni slicajno na tehnicki s njima postali su rigorozni sve gledaju cak i kad si priko veze ajmo reci bacit ce te odma cim vide balaste a i kad vide bilo svitlo odma provjeravaju jer nesmis imat niti ovicnu zarulju plave boje u svitlu.. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jebemu trebo sam onda 3000k umjesto 4300 naručit, makar sam nešto vidio na netu da 55w svjetli bjelije/manje plavo od 35w na istom kelvinu, al dobro vidit ću kako će bit...

valjda me neće policija jebavat, jel moguće ako policija posumnja da je ksenon po boji ili nečemu da provjeri na licu mjesta pa da me šalje na izvanredni?

 

javim dojmove čim stigne/ako stigne, samo da me carina ne sjebe, zato sam i naručivo odvojeno, samo da ne stignu tamo u isto vrijeme i žarulje i balasti i ledice i sve šta sam naručivo haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

4300 ti je bijelo bez ista plavog..ma.ne brini za policiju ovako.. i ako ti sta kazu kazes da nemas pojma o tome, meni su plava daylights 7000k i nista ne kazu..

Meni ce uskoro stic obicne h7 4300k bez ksenona da cu bit skroz legal :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa naknadno ugrađenim xenonima tvoje vozilo je tehnički neispravno, policija kada te zaustavi i odmah te vodi na inzvaredni teh.pregled.

 

neznam kako u drugim djelovima Hrvatske a na zagrebačkom području i na području Krapinsko-zagorske županije ima dosta slučajeva da policija dovodi vozila na inzvaredni teh.pregled.

neka vozila su dolazila i zbog toga jer su imala drugi volan i sjedala.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako ti kazu da ti je tehnicki neispravno vozili i ti kazes ok nece vise bit i vratis svoje zarulje..nema kazne za tehnicki neispravno vozilo.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako ti kazu da ti je tehnicki neispravno vozili i ti kazes ok nece vise bit i vratis svoje zarulje..nema kazne za tehnicki neispravno vozilo.. :)

Neću više nikad barba milicajac,majke mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neću vie nikad barba milicajac,majke mi.

Hahaah..nisam ja necu vise :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

morat ću ovo uzet čini mi se
http://www.ebay.com/itm/3-0-Universal-Car-Headlights-HID-Bi-Xenon-Projector-Lens-Kit-Halo-Angel-Eye-55W-/151282720247?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3A3&hash=item2339271df7&vxp=mtr

 

jel može to proć pod orginal, ko će skužit??

evo lik šta je montirao to, malo samo treba otvorit lampu :D našarfi se na reflektor samo

http://www.tigerstyle.co.uk/phpBB3/viewtopic.php?f=43&t=42784

 

 

 

oće neko kupit ovo gore šta sam naručio već h7r set :D po nabavnoj cijeni

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo to ti je preskup set, osim ak baš hočeš ima angel-e..

 

Evo ti npr http://www.ebay.com/itm/Pair-2-5-Car-Motor-Bi-Xenon-Mini-Bixenon-HID-Projector-Lens-Shroud-Headlight-H1-/370718075253?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item565084e975&vxp=mtr

 

 

Samo ti je ovaj za krivu žarulju, nađi si za h7 tak da ti paše ovo kaj si već naručio..

 

 

A ak murjak hoče, poslat će ne izvanredni i s tim i bez tog, tj.s bilo čim ak nije original..

 

 

Imam ja ugrađene leće, i na svu sreću murjaci me u godinu i pol nisi ništa pitali...tehnički prolazim s bilo čim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je dosta skupo mozes kupit za te pare prednja nova svitla s lecom.

A nzn kako je s lecom uglavnom xsenoni su zabranjeni, tj tribaju bit upisani, ko sta nova auta imaju, svak se vozi s njima i jos nzn koga su bas zbog ksenona poslali na izvanredni..

Sve sta nije original na autu moze te zaj..po tome nebi smija ni siceve prominit u autu -.- glup zakon

 

Ali se na ebayu nebi smilo kupovat nista skuplje od 100dolara jer tada placas carinu?? To mi dosta ljudi reklo, jel ko zna provjereno jeli tako?

Edited by gti-tdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

caria je inače preko 160 kn kolko ja znam

al šta da radim...., di mogu kupit prednja nova svitla s lećom za 9n3 za te pare(100 eura + možda 20-30% gore carina i to)???

 

vr-turbo, može neke slike kako to svjetli? ili bar rječima opis neki jel ljepo raspoređen i odrezan snop?

http://www.ebay.com/itm/NEW-CAR-MOTOR-HID-MINI-XENON-HEDLIGHT-PROJECTOR-LEN-H1-H4-H7-HIGH-QUALITY-/151204490138?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item23347d6b9a&vxp=mtr

šta onda 2 komada ovoga, još bolje, po komadu je ispod 160 pa nebi smjelo bit carine

i trebat ću još onda h7(bez R) žarulje

 

samo me brine šta piše mini a i izgleda dost malo u odnosu na one št sam stavio ili su one veće samo zbog angela?

 

za šta su ove žice
http://www.ebaypa.com/albums/201200014/sku050468-3.jpg

 

šaltung dugo kratko??

 

http://imgs.inkfrog.com/pix/fourocean888/C025012_%282%29.jpg

 

šta to onda ide bilo koja žarulja nutra il? koju ti imaš h4 bixenon??

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti carina preko 160kn..svako malo narucujem s ebaya uglavnom na svakom paketu pise gift ko poklon da prodje bez carine..

Jesi vidija u nas imali tih svitala? Ako nema onda radije ko sta si mislja stavit lecu u svoje,jer ces tada dobit najbolji snop svitla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poštanskom prometu od 01. srpnja 2013. godine primjenjivati će se europska regulativa koja je podigla vrijednosni limit glede oslobođenja od plaćanja carine na 150,00 eura no porezno oslobođenje se i nadalje u zemljama članicama EU primjenjuje na pošiljke vrijednosti do 22,00 eura. Dakle roba vrijednosti do 150,00 eura oslobođena je carine te PDV-a u vrijednosti do 22,00 eura.

 

i nije mi jasno, piše

Module type(CONECTOR SIZE): H4/H7
Bulb type: H1

koju onda žarulju trebam??

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci do 150eura bez carine, a do 22eura bez poreza...hahah sad ce me.porezna ganjat xD

Ja to nista ne placam jer mi.nista nije doslo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam slićne leće..

 

Te žice su za dugo/kratko..

 

U moje leće ide h1 a to mi je i odgovaralo.. nejde bilo koja žarulja, piše ti koja paše u određene leće.

 

A slike imaš negdje na forumu tu, ne mogu nać...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili h1 a pise ti bulb type znaci h1 ide ili h4..jer to su skljokavice ili ti dugo/kratko na jednoj zarulji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli tu idu h4-2 ili h4-3 bixenon..ove h4-2 high/low imas za 12-13 dolara dvi..izvadis zaulju iz onog oklopa i stavis u svoje lece. Dat cu ti sad link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema pojma ja ništa samo znam da ako ću uzimat te leće želim nepreskupe žarulje koje pašu nutra 55w 4300-5000k za kratko svjetlo nikakav bixenon, za dugo imam halogenku na drugom reflektoru

najbolje bi još bilo da mogu ove šta sam naručio sastrugat ono R i skinut oklop i da to paše :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
0