0
Jozek

Golf V 1.9tdi 77kW 2004 - servis - ulje

Recommended Posts

Pozdrav !

 

Vaša preporuka ulja za navedeno vozilo za redovni servis na 190tkm. ( i ako mogu cijene)

Na prošlom je sipano Total Quartz 10W30.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aral High tronic 5W-40, ima specifikaciju za VW, u ovlaštenom od samo početka mi toče navedeno ulje.

4 L ti je negdje oko 200kn u Grand Oilu Zg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi, molim pomoć.

 

Vlasnik sam Golfa V, 1.9 TDI, 77 kw, 2007. godina, uvoz D.

 

Zanima me koje specifikacije ulje treba biti za taj motor?

Edited by blazcelik

Share this post


Link to post
Share on other sites

505.01

Nevezano: Castrol pise na cepu tako da ja sipam castrol edge 5w-40 sa navedenom specifikacijom (normom) zadovoljan potpuno. Filtere uzimam Knecht-Mahle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistao sam servisnu knjigu i neke papire s kontrola na prethodna 3 servisa (svi LL servisi iz ovlaštenog VW u Njemačkoj), tamo piše da su do sada sipali 507.00 tako da ću nastaviti s tim uljem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da jer tamo su ll servisi... 30tkm il svake 2god... ll3 5w30 u kolege se pokazao nesto bolji neg edge 5w40.. TDI90ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da jer tamo su ll servisi... 30tkm il svake 2god... ll3 5w30 u kolege se pokazao nesto bolji neg edge 5w40.. TDI90ks

Ne mogu vjerovati da je nešto bolje za motor ako se nalazi unutra 30 tkm ili 10-15 tkm. Ja osobno Castrol Edge Turbo Diesel svakih 10-12 tkm, TDI PD motori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu vjerovati da je nešto bolje za motor ako se nalazi unutra 30 tkm ili 10-15 tkm. Ja osobno Castrol Edge Turbo Diesel svakih 10-12 tkm, TDI PD motori.

 

Ma daj...pa zna svabo sto je bolje za njegov izum, kaj ti znas ljakse jedan! :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sapko ll servisi su u europi vise od 10godina aktualni... Taj ll3 je bolji od 595.01 i amen. Mjenjaj svako 15 i miran. Ja ga mjenjam svako 10 jer ga imam jako povoljno a njega mi naj manje potrosi (niti pol litre) motor je za 502-505-00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo sta. Jedni navijaju za aral...drugi za shell treci za castrol. Osobno mogu rec da mi se pokazao boljim 507.00 neg 505.01

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja pitam prema tvom misljenju jer ti ipak znas puno vise od nas smrtnika. sto je najbolje sipat koje ulje i od koje firme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje sipati ulje od istog proizvođača. Time izbjegnemo raznovrsna aditiva u motoru.

Svaka država ima svoju gradaciju ulja koju odgovara zbog vremenske prilike.

 

 

E sad kako da skužim DPF? Po godište modela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dof pa po euro normi napjprije.... a naravno tu je fizicka razlika... Nase trziste nisu imali dpf sem gt modela s 2.0tdi...170ks . barem ne prve godine...

Oko ulja nebi trebalo stvarat mnogo polemike... sve sto nalijete u toj normi je ok... samo pripazit dali je ulje fake i to je sve.

Aral Castrol Shell... meni su to 3 najbolje marke...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0