0
Jankkec

Spur ili kaj ?

Recommended Posts

Promjenio sam gornje prednje desno rame na ovjesu i poslje toga je auto jako vuko pa sam otiso na spur da se to rijesi. Na spuru su malo popravili ali je auto jos uvijek vuko sto su pripisali neispravnoj letvi volana ili gume. Gume su bile dosta sjbane od prijasnje loseg spura i jos su bile 3 ljeve i jedna desna pa reko pricekat cu ljetne koje su malo bolje ali sad na ljetnima oped auto vlece.

 

Danas sam oped iso na spur i nismo nista radili jer prednji kotaci stoje dobro, a zadnji su malo krivi. Ali nismo nikaj radili jer se cudne stvari desavaju sa volanom, najme kad stavi prednje kotace na one ploce volan odma skrene malo u desno i kad smota ljevi volan se sam vrati a kad smota desni nece se sam vracat.

 

Pitanje je dali je stvar do guma ili spura ili pak letva volana. Gume nisu bas bajne ali nisu ni skroz u koso izderane.

Auto je Passat Variant 1.9 TDI 4motion, a evo i ispisa od spura pa ako neko zna da mi prevede te kuteve jer mehanicar veli da kut nagiba osi oko kojeg se vrti kotac ljevo desno moze biti problem. Ovaj kut ''Inc. spojenih osovina'' vidim da nisu dirali, a razlika je skoro cijeli stupanj. I zadnji kotaci nisu bas najbolji pa vele da bi i to trebalo sredit.

 

spur.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo ne vrti sam nego cim se malo pocne kretat skrene, a kad je na onim kliznim plocama za spur onda i na mjestu malo skrene. to se desava i kada je auto upaljen i ugasen. Ja nekako vise sumljam na gume ili spur odnosno taj nagib osi oko koje skrece kotac.

Edited by Jankkec

Share this post


Link to post
Share on other sites
0