1 1
Pule

Rocco 2.0TSI

Recommended Posts

Pozdrav svima.

 

Kako sam se odlučio za malo ušminkavanja, odlučio sam to i podijeliti sa vama, zaljubljenicima, vlasnicima i fanovima VW i VAG vozila

 

Scirocco 2.0TSI 2009 - 200ks

Red salsa boja

Prvi vlasnik

Uredno servisiran

 

Slika, dvije prije spuštanja

 

1_IMG_20140530_063933.jpg

1_IMG_20140530_081750.jpg

 

Na postavljanju gewinda

 

1_IMG_20140530_100834_gewinde.jpg

1_IMG_20140530_104108_gewinde.jpg

 

Dugo se vagalo koje felge staviti.....

 

VW Savannah 19"

 

http://s25.postimg.org/xyr734a5r/1_IMG_20140530_112049_Savannah_19.jpg

 

Par slika finalnog uradka...

 

http://s25.postimg.org/3vcob66wf/1_IMG_20140530_122554.jpg

 

......

 

http://s25.postimg.org/k7rbenalr/1_IMG_20140531_091802.jpg

 

.....

 

http://s25.postimg.org/exmcncqcv/1_IMG_20140531_094644.jpg

 

..... nakon štelanja špura

 

http://s25.postimg.org/sft8zn2i7/1_IMG_20140531_102109.jpg

 

U planu još par sitnica, kada bude nešto novog, objavim


1_IMG_20140530_122554.jpg


1_IMG_20140531_091802.jpg


1_IMG_20140531_094644.jpg


......

 

1_IMG_20140531_102109.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo vremena nisam ništa novo objavio, mada se nešto od planiranog realiziralo.

 

Unutrašnjost; za početak su bile planirane sitnice, farbanje srebrnih dijelova armature u piano black boju, a onda je završilo ovako.....

 

Disassembled_interior_1.jpg

 

Obloge vrata i sjedala ( prednja i zadnja ) skinuta.....

 

Obloge.jpg

 

...... sjedala...

 

Sjedala.jpg

 

.......

 

Disassembled_interior_2.jpg

 

Srednja konzula rastavljena....

 

Disassembled_interior_3.jpg

 

Plan je bio staviti konzolu sa pretincom za otvaranje ( gdje su držači za čaše ) i prednjim pretincem ( ispred mjenjača ) koji se otvara ( također sam ugradio USB napajanje koje je spojeno sa RCD-om.... )

 

Konzola_sa_leptir_poklopcem.jpg

 

Puno muke za malu promijenu..... + slika prednjeg pretinca sa poklopcem ispred mjenjača...

 

Prednji_pretinac_sa_poklopcem_usb.jpg

 

Stara se malo pohabala ( vidi se sa strane... )

 

Nakon toga, ono najbolje.... Dugo je trebalo da se nađe GTI tkanina, izabrao sam dezen šestice....

 

GTI_karo.jpg

 

GTI uzorak sam odlučio staviti isključivo umjesto platnenog dijela srednjica sjedala....

 

Sjedala_GTI.jpg

 

........

 

Sjedala_GTI_2.jpg

 

......

 

Sjedala_GTI_3.jpg

 

.......

 

Umjesto platnenih obloga na vratima je stavljena koža ( isti dezen ide i na mjenjač ) i prošivena je crvenim koncem.....

 

Par finalnih uradaka unutrašnjosti....

 

Interior_GTI_1.jpg

 

Zadnja klupa...

 

Rear_seats.jpg

 

Ručica mjenjača je od GTI VII ( šipka se morala kratiti..... na kraju sve dobro sjelo... )

 

Interior_GTI_2.jpg

 

Dosta utrošenih sati, gnjavaže po net-u, aukcija... na kraju je dobro završilo, isplatilo se. Auto izgleda mnogo življe....crvena boja u unutrašnjosti mu je dala novu dušu. Prezadovoljan sam.

 

Ostalo mi je možda pola kvadrata GTI tkanine i nisam mogao baciti, a žena je imala dobru ideju, pa se ona primila posla.... :--))) i kao rezultat....

 

Coat.jpg

 

Koliko je dobar, ja bih ga obukao, ali je 3XS.....

 

Atila.jpg

 

Ne nosi ga baš rado, ipak on nije pravi GTI fan.....

 

Od unutrašnjosti još u planu možda pokoja sitnica.... kada bude nešto, napravim update....

 

Na izgledu izvana se također radilo.

 

Lajsne auta, te ostale plastične djelove u mat crnoj boji polakirali smo u piano black sjajnu.

 

Ovako je to izgledalo prije...

 

Lajsne_staro_1.jpg

 

..... retrovizori....

 

Lajsne_staro_2.jpg

 

A ovako nakon farbanja...

 

Sidemirror_3.jpg

 

.... budem postao u proljeće kada bude čist jer se čistoća ovih dana mjeri u metrima....auto opereš, a nakon 100m je već ovakav....

 

Sidemirror_2.jpg

 

....

 

Sidemirror_1.jpg

 

Prednji branik sam htio mijenjati pa sam na Wortex-u i na Scirocco.co.uk vidio par dobrih izvedenica po modelu R, što je na posljetku rezultiralo odlukom da ne kupujem R branik već da samo mijenjam rešetku za R look grill. Kako se u posljednjih pola godine nije mogao nabaviti, krenuli smo sa izradom. Baza je bio T5 grill bez znaka koji je trebalo stakloplastikom spojiti sa okvirom rešetke prednje maske. Ovo su dečki već radili i ima par postova sa koracima ( kako je self made, onda se zna dogoditi da ima razlika od uradka do uradka... ). Na posljetku je lakiran sjajnom crnom bojom.....

 

Front_bumper_new.jpg

 

 

Slika nije baš najljepša, ali Rocco je dobio drugi izgled.... sada su 17'' donington na njemu, ali u proljeće idu 19'' savannah ponovno, pa će onda biti i malo ljepših slika, potruditi ćemo se...

 

Zadnji branik nemam u planu mijenjati, tako da su za sada stavljeni samo inox nastavci 80mm....

 

Rear_bumber_plate_light_6000_K.jpg

 

Prije nekoliko mjeseci nisam imao htio sam stavio KN panel, izmjerio snagu..... i napravili remap ( teško je bilo odoljeti... )

 

Remap.jpg

 

cca 450Nm / 250ks

 

Odlučio sam i napraviti brake upgrade, svašta se nudi za manje ili više novaca, BBK poznatih marki su iznimno skupi, pogotovo ukoliko su rotori većeg promjera od 330mm, dvodjelni, kliješta 6ero klipna ili više.... Na kraju se ukazala jedna prilika i kupio sam kliješta ( prednja i zadnja ) od Cayenne-a;

 

Brembo.jpg

 

Na njih idu rotori 350mm prednji, zadnji 330mm, izgledati će dobro nadam se. Za usporedbu ženina klompa i prednja kliješta

 

Brembo1.jpg

 

Za sada sam stao na ovom. Kliješta bi trebala ići u crvenu boju, kompletno refreshana.

 

Diskovi rezani / bušeni, budem vidio točno, uglavnom zbog promjera 330mm ( za zadnju osovinu ) koji nije standard kod VW-a, ići ću na diskove Mercedes GL 450 jer razmak rupa odgovara, a centralna rupa sjedne sa adapter prstenom - već ima ovakvih uradaka na VW-ovima.

 

Budem postao kada završim, ionako ne mogu staviti na 17'' pa moram čekati proljeće.

 

U planu za napraviti;

 

završiti custom made BBK

original xenon svijetla

zadnje led lampe ( kao kod novog CC-a )

i tko zna što još.....

 

 

 


Komnetari: http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/84004-rocco-20tsi/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko netko ima za preporuku gdje da obojam/repariram kliješta, da to dobro radi, slobodno neka napiše u komentarima teme ili pošalje pm. Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kliješta su bila na repariranju, sve kompletno novo, klipovi, gumice... farbano u žuto, plastificirano, boja ral 1003.... Izgledalo je katastrofa nakon plastifikacije, umalo da nisam zaplakao, nakon otišao kod lakera pa ih prošli bezbojnim lakom nekoliko slojeva....

 

Brembo_Z17_1.jpg

 

Valjda bude zadovoljavajuće....hm....

 

Idući tjedan kupujem;

 

Goodridge pletene lajtunge ( ako netko ima komentar zašto da ne kupim, slobodno neka komentira ili da preporuku )

 

Mercedes ML/GL 330mm / 350mm bušene / rezane diskove.... ( može preporuka, neki normalan omjer cijene kvalitete )

 

Pločice Brembo / Ferodo

 

Moram malo požuriti jer se prije 10 dana upalila lampica istrošenosti pločica...

 

Brake_pads_warn.jpg

 

 

Komnetari: http://www.vwclubcro...04-rocco-20tsi/

Share this post


Link to post
Share on other sites

U dolasku nova svijetla; original Scirocco 2014 xenon / led

 

Xenon_2014.jpg

 

Nestrpljivo se iščekuje dolazak....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1